Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi


gados82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trochę się wtrącę z pytaniem. Macie może foto kostek od strony przewodów do zmieniarki NVOX?

Chodzi mi o taki przewód

39827472b015b211med.jpg

Mam taką zmieniarkę ale brak przewodu do niej.

Ktoś poratuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć, jaką masz instalację radia? Wyjmij je i sprawdź.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum (przeczytane pewno można już liczyć w setkach).

Od kilku tygodni jestem właścicielem Audi A4 B7 i chciałbym zapytać o możliwe rozszerzenie funkcjonalności mojego samochodu. Pojazd został fabrycznie wyposażony w radio Concert II, kierownicę funkcyjną oraz FIS. Do pełnego zadowolenia brakuje mi tylko interfejsu Bluetooth, który pozwoliłbym na słychanie muzyki (Spotify) oraz podcastów z telefonu w drodze do pracy (plus sporadycznie rozmowę przez telefon). Rozwiązaniem może być oczywiście emulator zmieniarki. Rodzi to jednak pewne pytania:

1. Czy jest to według was najlepsze rozwiazanie w tej półce cenowej (mam świadomość że inwestując 1.5-2 tysiące mógłbym zmienić radio na takie, które ma wbudowany Bluetooth - wolałbym jednak jakieś bardziej ekonomiczne rozwiazanie)

2. Który z omawianych w tym temacie modeli Yatour lub Denson (lub innej firmy) sprawuje się dobrze w tej roli? Jakieś osobiste doświadczenie? Zaznaczam, że nie szczególnie zależy mi na możliwości wpięcia karty pamięci / pendrive.
3. Jak rozumiem szansa na wyświetlanie nazw utworów jest niewielka (tylko niektóre modele Denson mają taką możliwość). A jak jest ze zmianą utworu po przez przycisk na kierownicy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie te zmieniarki współpracują z multimedialną kierownicą. Yatour ma problem z setami.

Z perspektywy czasu żałuję zakupu Yatoura, bo drażni mnie brak info na FIS.

Do Densiona podobno wgrywa się innego softa i wtedy zmienia się jakoś tam przewijanie utworów - nie pamiętam dokładnie, co jest inaczej domyślnie, ale było o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź Nitroo. Jak rozumiem, swojego Yatoura używasz do komunikacji przez Bluetooth, tak? Czy spotkałeś się z jakimiś problemami? Przerwanie komunikacji, spadek jakości dźwięku lub coś innego? A jak kwestia rozmów?

W kwestii Dension - jeśli dobrze rozumiem, to według Ciebie standardowa konfiguracja nie pozwala na przewijanie utworów, wymagane jest wgranie innego oprogramowania, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori BT, a ori BT nie pozwala na streaming telefon -> samochód. Yatour jest tylko zmieniarką, z którą nie ma żadnych problemów.

Z tego, co pamiętam, to jakość rozmów w Densionie jest średnia (ktoś w tym temacie o tym pisał, poczytaj). Nie chcę Cię w błąd wprowadzać z tym oprogramowaniem...

Cinkers więcej Ci o tym powie:

- https://a4-klub.pl/index.php?/topic/198940-zmieniarka-mp3-pod-fabryczne-radio-audi/page-30#entry4853400

- https://a4-klub.pl/index.php?/topic/198940-zmieniarka-mp3-pod-fabryczne-radio-audi/page-30#entry4835951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując Nitroo: Ty masz zmieniarkę Yatour, dzięki której odtwarzasz muzykę z pendrive lub karty pamięci, tak?

Informacje które napisał Cinkers raczej nie napawają optymizmem. Wnioskuję, że cały zestaw nie działał mu najlepiej, skoro finalnie zdecydował się na zmianę radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja akurat odpalam z USB, ale z karty pamięci jest lepszy odczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiada ktos to radio? http://allegro.pl/radio-nawigacja-dvd-usb-ramka-2din-audi-a4-b6-b7-i6663446063.html opłaca sie ładowac kase w takie radyjko? Mam concert 2 chciałbym cos wiekszego z wyswietlaczem by to ładnie wygladało i ładnie grało. Czy lepiej zaiwestowac w emulator i nie kombinowac nic?  Jakie macie opinie o nie fabrycznych radiach itp? Chyba ze zamienic radio na te http://allegro.pl/a4-b6-b7-radio-2-din-navigacja-kod-i6663651009.html ale tam mp3 nie ma ani pendriva wiedz dalej kiepsko. pozatym teraz nie mam gpsa w aucie.. Doradzicie cos? Lubie jak ładnie gra no i miec wiecej piosenek niz tyle co na CD :)  Na car audio mam do przeznaczenia okolo 2tys wiec mozna sie zabawic ale czy warto?  Kolejne pytanie zmiana soobwofera w bagazniku na jakis lepszy? Daje to duza roznice niz oryginał? Nie mam bose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (jeśli było to przepraszam), czy można znaleźć jakieś fajne radyjko z mp3/usb które będzie kompatybilne z FIS jak oryginalne radio w B7? A może lepszym wyborem od radia będzie zmieniarka USB, np YATOUR za około 220zł?

Edytowane przez M@tti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M@tti napisał:

A może lepszym wyborem od radia będzie zmieniarka USB, np YATOUR za około 220zł?

IMHO zmiana radia pod ori głośnikami dużo Ci nie da, bo B6/B7 i tak się podpiera wzmacniaczem w bagażniku pod tylne głośniki i subwoofer.
U siebie do concerta II dodałem Yatour BTA i gram muzykę z telefonu ze Spotify oraz prowadzę rozmowy telefoniczne, gdyż BTA posiada mikrofon i robi za zestaw głośnomówiący :)
Mikrofon ciągnąłem prawym słupkiem do podsufitki i dałem go w kratkę w miejscu na fabryczny mikrofon BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, M@tti napisał:

Mam pytanie (jeśli było to przepraszam), czy można znaleźć jakieś fajne radyjko z mp3/usb które będzie kompatybilne z FIS jak oryginalne radio w B7? A może lepszym wyborem od radia będzie zmieniarka USB, np YATOUR za około 220zł?

Będzie problem. Chociaż niektóre modele Blaupunkta mają mini iso i niby teoretycznie powinny pokazywać info na fis. Mam takie jedno Blaupunkt TravelPilot DX-R52 tylko bez MP3 ale nie próbowałem z fisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem takie ustrojstwo:

 

Car Audio Interface MP3 USB Data Cable 8P Connect CD Changer for Audi / VW / Skoda Built-in High Quality MP3 / WMA Decoder
http://s.aliexpress.com/UZbyi6JJ
(from AliExpress Android)

 

Przetestuje i zdam relacje.

Jak nie bedzie ok to myślę ze sprzedam na Allegro bez straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić zmieniarkę USB z bt. Pomoże ktoś ustalić jakie złącze jest przy moim radiu?

IMG_20170120_170628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat w którym napisałeś.

Są opisy i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@tti,
też mam Concerta II i powiem Ci w skrócie, że każdą cyfrową zmieniarkę lub wejście aux/iPod/BT musisz podłączyć pod wejście zmieniarki (złączenie mini-ISO 8pinowe), które niestety jest zintegrowane w Twojej wiązce w potrójnej wtyczce mini-ISO (piny zmieniarki ma wolne) i aby podłączyć zmieniarkę USB, AUX, BT, itp. Yatour i Dension potrzebujesz przejściówkę 20-pinową lub zarobić 8 pinów wiązki od zmieniarki końcówkami żeńskimi i wpiąć w wolne miejsca.
W każdym przypadku wolny czarny przewód masowy trzeba podłączyć do masy.

Yatour sprzedają z wiązką zakończoną kostką mini-ISO 8pin, ponieważ jest to zestaw pod różne marki. Przejściówkę musisz sobie dokupić osobno za ok 20-25 zł.
Natomiast Densiona musisz kupić dedykowanego pod konkretną markę i konkretne radio, ponieważ mają dedykowany hardware i wiązki do różnych marek, przekonałem się o tym kupując Densiona 300 pod markę Renault (inna wiązka i inny hardware).

Jakbyś miał jakieś pytania w temacie Densiona to pisz do mnie na priv, aby nie zaśmiecać wątku. 

PS Mam na zbyciu tanio Densiona 300 z okablowaniem i dodatkowym modułem BT-A2DP (wpinany w wejście iPoda) pod grupę Renault :) (info na priv).

Edytowane przez Schmolke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2017 o 20:47, Schmolke napisał:

też mam Concerta II i powiem Ci w skrócie, że każdą cyfrową zmieniarkę lub wejście aux/iPod/BT musisz podłączyć pod wejście zmieniarki (złączenie mini-ISO 8pinowe), które niestety jest zintegrowane w Twojej wiązce w potrójnej wtyczce mini-ISO (piny zmieniarki ma wolne) i aby podłączyć zmieniarkę USB, AUX, BT, itp. Yatour i Dension potrzebujesz przejściówkę 20-pinową lub zarobić 8 pinów wiązki od zmieniarki końcówkami żeńskimi i wpiąć w wolne miejsca.

Bzdura. Nie w każdej wersji jest zintegrowany wtyk 20 PIN. Może mieć równie dobrze 2 kostki (żółtą i zieloną). Bez wyjęcia radia nikt nie wywróży mu z fusów.

 

Dnia 18.01.2017 o 06:40, M@tti napisał:

Mam pytanie (jeśli było to przepraszam), czy można znaleźć jakieś fajne radyjko z mp3/usb które będzie kompatybilne z FIS jak oryginalne radio w B7? A może lepszym wyborem od radia będzie zmieniarka USB, np YATOUR za około 220zł?

Chodzi Ci o wyświetlanie informacji o utworach na FIS? Każda zmieniarka to obsługuje, tylko pokazuje Track 01. Tylko Dension CAN Gateway pokazuje tytuły utworów dzięki ID3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 15:17, davidoff82 napisał:

Ja zamówiłem takie ustrojstwo:

 

Car Audio Interface MP3 USB Data Cable 8P Connect CD Changer for Audi / VW / Skoda Built-in High Quality MP3 / WMA Decoder
http://s.aliexpress.com/UZbyi6JJ
(from AliExpress Android)

 

Przetestuje i zdam relacje.

Jak nie bedzie ok to myślę ze sprzedam na Allegro bez straty.

 

Zdaj koniecznie relację, ciekaw jestem jak to sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...