Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi


gados82

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :). Czyli jakość dźwięku jest dobra? Jak z CD? Występują jakieś problemy z zawieszaniem się? Czy podczas "przeskakiwania" miedzy utworami?

Edytowane przez GregoryFx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale są problemy z odtwarzaniem setów, bynajmniej na Yatour. Zmieniarka cyfrowa działa jak CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dension działał mi lepiej pod względem stabilności niż Yatour. Nie wieszał się etc. Dodatkowo pamiętam, że robiłem update softu żeby przewijać utwory etc. Więcej ma możliwości - przynajmniej masz jakiś support ze strony producenta.

Nie, ale są problemy z odtwarzaniem setów, bynajmniej na Yatour.

przynajmniej, nie bynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od samej jakości plików MP3 oraz nośnika na jakim je odtwarzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uzywalem kart pamieci bo były szybsze niż pendrivy. Przynajmniej na Yatour i Dension

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MicroSDHC Class 10 + dobrej jakości MP3 i jazda staje się przyjemniejsza. :decayed:

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak u mnie Dension Gateway 300, nie działa dobrze :( Jak na początku radio widziało zmieniarkę, można było przełączać między CD i zmieniarką cyfrową,a teraz nie widzi, bo nie można uruchomić zmieniarki To chyba radio nie rozkodowało się w przeciągu kilku godzin? Zaznaczam że wszystko jest podłączone prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to od tak nagle? W sensie działało i przestało działać? Jeśli tak to jest pewnie problem ze zmieniarką... Na Twoim miejscu rozłączyłbym wszystko, podłączył radio oryginalnymi kablami bez żadnych przejściówek, włączył radio i ponownie podłączył zmieniarkę, jeśli nie zatrybi to pewnie lipa ze zmieniarką, ewentualnie proponowałbym sprawdzić w innym samochodzie, jeśli masz dostęp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, działało, wyłączyłem i wróciłem gdzieś za 2 godz. włączam i już zmieniarka nie działa. Kodowania po przez radio nie mogłem zmienić, lub wyłączyć funkcji zmieniarki? Jak sprawdzić kodowanie radia, czy jest wszystko OK?

p.s Gdy przytrzymuje przy wyłączonym radiu, jednocześnie Power ON i CD, to wyświetla się napis NO CDC - więc sądzę że dalej radio jest zaprogramowane na zmieniarkę, tylko zmieniarka jest "niewidzialna"

Edytowane przez GregoryFx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam radio Symphony i głośniki BOSE, nie mam zmieniarki CD w bagażniku

Czy ta zmieniarka będzie pasować i wszystko będzie grać?
http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-audi-skoda-seat-vw-od-1993-2007-i6167382118.html

ps. symphony ma złącze 8pin, nie trzeba żadnej przejściówki/adaptera ( 20pin) ?

Edytowane przez Seba_17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować.

Wyjmij radio i sprawdź, co tam siedzi u siebie, czy potrzebujesz przejściówkę, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Noszę się z zamiarem zakupu emulatora ale chciałbym upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu jako że często muszę rozmawiać przez telefon w czasie jazdy i kupić taki emulator z opcją bluetooth-a.

Jako, że emulatorek bez BT to różnica około 200zł to poproszę o info posiadaczy jak się sprawuje BT w emulatorach. Zaznaczam że przejrzałem cały wątek i przeważnie jak jest coś na temat BT to bardziej pod kątem słuchania muzy z telefonu a mnie chodzi bardziej o rozmowy: jakość rozmów, przełączanie itp. Tylko jeden z forumowiczów napisał o jakości rozmów w Densionie a jak jest w emulatorach innych marek - proszę o opinie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Densiona z BT i działało to całkiem sprawnie, można było odebrać rozmowę z poziomu radia i kiery multifunkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie pasowalo rozwiazanie Densiona. Jakosc rozmow slaba, odebrac moglem chyba po 5sek dzwonienia gdy akurat radio bylo wlaczone jak sie cos tam w srodku przelaczylo etc. Po rozmowie sam musialem przełączać spowrotem na radio. Ogolnie dac sie dalo ale komfortowe to zbyt nie bylo. Jednak systemy zintegrowane z radiem dzialaja o wiele lepiej. Teraz mam Pioneera i BT dziala tak jak powinno.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale nadal wszystko tylko dotyczy Densiona. A co do innych marek naprawdę nikt nie ma żadnych doświadczeń ?

Cinkers, a możesz podać model tego Pioneera ? Może po prostu lepiej wywalić ori radio i wstawić nie ori radio z usb i BT i w sumie podobne pieniądze a może wsio będzie chodzić jak należy ? I też dwie pieczenie przy jednym ogniu...? Chociaż co ori radio ładnie wkomponowane to całkiem inaczej niż nie ori... No ale to nie wątek o radiach więc nie będę zaśmiecał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zmieniarkę DENSION Gateway 300 z okablowaniem dedykowanym pod Reanult i męczę się przerobieniem wiązki.

Czy może ktoś mi podesłać rozpiskę pinów kabla łączącego zmieniarkę z kostką mini-iso 8 pinową?

Radio Concert 2 / Symfony, itp.

W ostateczności jeśli nikt tak od ręki nie ma to do osób, które mają zamontowane densiony w aucie prośba o sprawdzenie odpłatne (zwrócę za czas poświęcony na demontaż radia i sprawdzenie), bo chyba dwa razy przekopałem internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej będzie jak porównasz rozpiskę wejść na zmieniarkę w radiu z Audi i w radiu z Renault.

Ale czy jesteś pewny że zmieniarka z Renault będzie działać z audi? Pomimo tego że wyglądają tak samo to mogą mieć inne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z dealerem densiona (car-tronic) i powiedział, że zmieniarki będą działać, a różnią się kablem, bo Renault przekodowuje po kablu sygnał optyczny SPDIF.

Powiedział też, że jeśli coś nie będzie śmigać to wystarczy aktualizacja softu do najświeższego.

Na kablu masz kilka żył puszczonych przez układ scalony, który jest zasłonięty taką dużą termokurczką.

W sieci jest sporo zdjęć więc już praktycznie schemat udało mi odtworzyć z kolorów kabli. Kupiłem 8 konektorków żeńskich mini-ISO i zalutowałem na końcach wiązki. Ale jeszcze nie podłączyłem, bo nie daje mi spokoju to, że do Audi pod mini-ISO z przejściówką 20 pinową były dwa rodzaje wiązek od densiona:

1. jedna z 12 pinowym kostką do emulatora zmieniarki, której schemat odtworzyłem - tylko na stronach sprzedawców zestaw z tą wiązką ponoć był do RNS-D

To jest ta wiązka, której schemat połączeń odtworzyłem: http://enfigcarstereo.com/shopsite_sc/store/html/DENSION_GW15AU2.html

2. druga z 18 pinową kostką do emulatora, której schematu nie szukam, bo ja mam zmieniarkę z wejściem 12 pinowym.

Ja ro rzeźbię do Concerta II z 2003 r.

Powie mi ktoś czy wejścia zmieniarki pomiędzy radiem Concert II a RNS-D różnią się czymś?

Na poniższym zdjęciu nie widzę, że opisy pinów są trochę inne:

http://www.audi-sport.net/xf/attachments/rns-d-wiring-jpg.21405/

Tak ten zestaw wyglądał zanim rozbebeszyłem wiązkę i usunąłem ten układ scalony z osobną masą:

http://f.allegroimg.pl/original/16/64/65/10/68/6465106895_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś jak jest zablokowany Chorus II w stelażu ? Z lewej strony po dłuższej chwili grzebania kluczem się wysunął a z prawej próbowałem ponad godzinę i za nic nie chce wyjść. Pewnie coś podgiąłem nie we właściwą stronę wkładając kluczyk :/ Próbowałem też klasycznie pilnikiem i małym nożem, ale nie wiem co tam mam właściwie wcisnąć i dałem sobie spokój. Te kluczyki, które dają do zmieniarki są bardzo miękkie i wolałem na siłę ich nie pchać bo się łatwo gięły :/

http://www.ttforum.co.uk/forum/viewtopic.php?f=2&t=136707

http://www.audiworld.com/tech/pics/elec134_rkj-ck3000-07.jpg coś takiego wygooglałem tylko że kluczyk wpadał jak w masło i nic tam nie łapało :/


Flaszkę mnie to kosztowało, ale dla potomnych napiszę, że jak ktoś na siłę będzie wkładał kluczyki i wygnie tą blaszkę , która powinna wciągnąć tą blokującą radio do środka to można od spodu powiększyć dziurkę w radiu lekko rozwiercając i wtedy już czymś cienkim odgiąć właściwą blokadę.

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zastanawiam się nad zakupem zmieniarki cyfrowej do Concert II.

Żeby wyszło taniej rozważam takie opcje:

1.https://pl.aliexpress.com/item/USB-AUX-MP3-Adapter-Digital-Music-CD-interface-audio-media-Changer-For-Mazda-323-5-6/32596413919.html?spm=2114.010208.3.95.3qOzM0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10073_10100_10096_10070_423_10052_10050_424_10051,searchweb201603_6&btsid=8c5bef5d-1d19-4852-91c3-cefc91345694

2. https://pl.aliexpress.com/item/Newest-Car-MP3-Interface-DC-12V-USB-SD-Data-Cable-AUX-Adapter-8-PIN-Audio-Digital/32751275405.html?spm=2114.010208.3.78.3qOzM0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10073_10100_10096_10070_423_10052_10050_424_10051,searchweb201603_6&btsid=8c5bef5d-1d19-4852-91c3-cefc91345694

Widziałem też taki kabelek, tylko zastanawiam się, czy będzie działał przy moim radiu

http://g04.a.alicdn.com/kf/HTB1FU4eIXXXXXXGXVXXq6xXFXXXG/8-PIN-MP3-iPOD-3-5MM-1-8-JACK-AUX-INPUT-CABLE-FOR-VOLKSWAGEN-VW-AUDI.jpg

Co myślicie o tych opcjach? Wie ktoś, czy do nich też trzeba numerować te foldery CD1, CD2... ?

Poza tym w wątku znalazłem informacje, że zmieniarki z allegro z nowszym oprogramowaniem wyświetlają tytuły piosenek. Myślicie, że np. ta może mieć już taką funkcję?

http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-mp3-sd-usb-vw-audi-seat-skoda-i5078133229.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...