Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?


dejmien01

Rekomendowane odpowiedzi

mam pęknietą odme i nie wiem czy przy okazji nie wymienic tego zbiorniczka tez , co sadzicie ?

---------- Post dopisany at 06:55 ---------- Poprzedni post napisany at 05:48 ----------

wreszcie znalazlem nazwy tej i sasiednich czesci ale dzieki pomocy koledze wyzej

a to jest : przewod odmy/filtr separator/rura odpowietrzajaca pokrywy zaworow i skrzynie korbowej/separator oleju/

ciezkie do znalezienia

---------- Post dopisany at 06:56 ---------- Poprzedni post napisany at 06:55 ----------

ale nadal nie wiem czy mam wymieniac tej filtr czy tez nie, troche duzo koszt 200-300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na zamienniku Toprana już jakiś czas i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pęknietą odme i nie wiem czy przy okazji nie wymienic tego zbiorniczka tez , co sadzicie ?

A w ktorym miejscu masz peknieta odme...?

Czy to jest to co pokazales na zdjeciu, czy moze rurke plastikowa ponizej.

Masz wyciek z silnika oleju...?

Mysle ze nie musisz kupowac nowej odmy.

Na allegro masz te rzeczy w cenie okolo 50 zl.

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100_1486.JPG

jak by ktoś potrzebował to mam odmę razem z separatorem oleju do 1.9TDI :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyczyściłem wszystkie rurki odmy plus separator(filtr) i wszystko ok jak do tej pory, poza parciejącym jednym wężykiem, spróbuj wymyć to w benzynce najlepiej. Kolego MASATO a sprzedałbyś samą tą górną rurkę która łączy grzybek z filtrem, bo nie można nigdzie zamiennika dostać, o ile stan jest dobry;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w super stanie, 2001 rok.

wolał bym sprzedać w komplecie, bo póżniej reszta będzie leżała

PS: co wam tak te węże parcieją? :naughty: ja mam a4 99 rok i wszystkie węże jak nowe, nie wymieniane od nowości ori AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, z tymi zalegającymi zdekompletowanymi częściami to zawsze jet problem. Też mam ori, też 99r a sparciały jest strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj_cie0028.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

to w okregu czerownym widac kreske , to jest pekniecie

---

Bez_tytu_u.jpg

<br /><br />

TO PANOWIE POTRZEBUJE , PIEKNIE MI STRZELILO NA CALEJ DLUGOSCI

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

jezdzilem po sklepach i nigdzie tego nie maja , nawet w intercars, wysylaja mnie do Audii :facepalm:

---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:22 ----------

markus85 , to jak to masz polaczone ?

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:23 ----------

danu44 , nie mam wycieku widocznego z gory , a od dolu niestety nie wiem czy cos cieknie , ogolnie nie widac wyciekow

---------- Post dopisany at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

chcialem przy wymienie tego przewodu odrazu ten filt/separator wymienic z odma ale cena jego przeraza, wiec narazie intensywnie bez rezultatow szukam przewodu od odmy do separatora ktory jak na zdjeciu mam pekniety

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

danu44 , masz racje chodzi o przewod ponizej, myslalem ze to w calosci z odma jest ale teraz wiem ze to dwie rozne czesci , wiec aktualnie muse znalesc ten przewod co nie jest latwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzaj cały przewód odmy bez seperatora i problem z głowy. Nie kupuj używek bo guma parcieje i za chwilę będziesz miał powtórkę z rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego MASATO gdybys sie rozmyslil to ja bym byl chetny na ten przewod co wrzucilem fotke z twojego zdjecia

---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

lutas, czyli zalozyc przewod od odmy bez filtra/separatora polaczyc dalej , gumowym przewodem ?dobrze rozumie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz cały przewód odmy - który z jednej strony wchodzi w element z tworzywa na górze pokrywy zaworów, a z drugiej strony schodzi aż do bloku silnika i tam mocowany jest dwiema śrubami imbusowymi rozmiar 6 do bloku. Zamiennik toprana kupisz za nieduże pieniądze, wygląda to tak:

Przewod odma Audi 80 A4 A6 1.9 TDI D HYY (2322599344) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tylko pamiętaj o dokręcaniu śrub z czuciem. Bez mocnego dociągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lutas, dziekie wielkie, kupuje i wymieniam :D uratowales mnie normalnie :D

---------- Post dopisany at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ----------

Panowie, zrobcie podobnie jesli macie ten sam problem , mądre rozwiazenie i nie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj tylko Allegro, może na innej aukcji będzie taniej - ja wrzuciłem przykładową. Dodam że na identycznej odmie (zamiennik Toprana) jeżdżę już dłuższy czas i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego MASATO gdybys sie rozmyslil to ja bym byl chetny na ten przewod co wrzucilem fotke z twojego zdjecia

---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

lutas, czyli zalozyc przewod od odmy bez filtra/separatora polaczyc dalej , gumowym przewodem ?dobrze rozumie ?

Albo dogadasz sie z Masato... albo odczekasz jeszcze troche i znajdziesz komplet czyli rurke i seperator.

Albo zagladnij na tego linka co dostales odemnie z allegro !!! Tam jest pare sztuk bez seperatora.

A tak jak koledzy pisza... nic strasznego sie nie stanie jak go nie bedzie.

A jak kupisz te rurke to bedzie super... bo one dolem lubia pekac i wteczas nie wiesz a olej cieknie.

Nie zabardzo ale zawsze. A oleje teraz drogie.

Ja wlasnie tydzien temu to wymienialam tzn. rurke + uszczelniacz...

PS. np... ODMA AUDI 80 A4 A6 SEAT CORDOBA IBIZA 1.9 D TDI (2344188691) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

PS. Oj, Danny nie czytasz wszystkiego dokladnie, link na allegro miales juz o 9 rano... :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...