Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???


ciechu20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy, zmieniłem lampy ze zwykłych (w a4 b6) na bixy i niestety przestała mi działać regulacja wysokości świateł (oczywiści nie mam samopoziomu, tylko pokrętło).

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak zrobić żeby to działało????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wątku o samopoziomowaniu. Silniczki przy xenonach są inne niż przy halogenach, również inaczej zasilane i sterowane. Wydaje mi się że musiałbyś dołożyć samopoziomowanie żeby to sprawnie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest Krzysiu , trza troszke porzeżbić ale sie da:wink: trzeba przymostkować kabelki przy silniczku w lampie i zadziała:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a które to kabelki??? Masz może Dominiku jakąś rozpiske czy może łatwiej założyć samopoziom????

teraz nie pamietam , jutro poszukam i podeśle:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest Krzysiu , trza troszke porzeżbić ale sie da:wink: trzeba przymostkować kabelki przy silniczku w lampie i zadziała:wink:

Możliwe że się nie znam, ale napisz proszę jak chcesz zmostkować silnik krokowy żeby działał jak ala serwo modelarskie, pytam, bo właśnie kończę budowę sterownika który umożliwi mi regulacje lamp, a może oszczędzę parę PLN

Dobra nie wyspałem się dzisiaj ;)

jakby było zainteresowanie mogę upublicznić efekty mojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zadziałał ten mostek:decayed:?? Bo też byłbym zainteresowany tym rozwiązaniem, daj znać co wyszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da się zamontować zwykłych silniczków do tych lamp? Wtedy nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozebrać i zobaczyć czym się różnią w środku. Zasada działania jest zapewne identyczna, jest tam silniczek sterowany za pomocą układu połączonego z potencjometrem (potencjometr daje informacje o aktualnym położeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiku, jak i czy się da sprawdzić na krótko silniczki czy dzałają????

Krzyś w piątek sie tym zajme i opowiem co i jak ,mam akurat silniczki i od bixów i od zwykłych lamp , potestuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...