Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż komfortowych kierunkowskazów 2-5 mrygnięć


oprych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ze względu na dużą ilość pytań :wink: odnośnie podłączenie poniższego modułu oto małe sprostowanie mam nadzieje ze będzie czytelne i zrozumiałe

jeżeli taki wątek już istnieje proszę o poinformowanie

zdjęcia zapożyczone z innego wątku mam nadzieje ze autor nie będzie robił problemu

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-zestaw-doposazenia-komfortowe-kierunkowskazy-3-krotne-blysniecie-75797/

Moduł można podłączyc do wersji przed liftem jak i po lifcie

Na wstępie krótki opis działania

Moduł dostępny u pana z allegro (Viper82) cena 59zl

Moduł ma za zadanie przy dotknięciu-lekkim wychyleniu (a nie pełnym załączeniu) kierunek błyska od 2-5 razy np. przy zmianie pasa bo nie trzeba potem ręcznie wracać do pozycji środkowej lub tak jak kierowcy robią jedno klikniecie wydaje się wystarczające

(ruch kierownicą jest zbyt mały aby zadziałał automat), a np 3-krotne mignięcie wystarczająco informuje innych użytkowników o naszych zamiarach.

oto nasz moduł

modu.jpg

różnorodność konfiguracji modułu od 2 do 5 mrugnięć kierunku (moim zdaniem najlepszym wyborem jest 3 (sprawdzone)) :kox:

konfigura_hrsrsrn.jpg

Wyciągamy włącznik świateł awaryjnych i odszukujemy numerki kabli pod jaki mamy się powpinać

kbl4.jpg

Tak wygląda wtyczka już rozebrana w wersji przed liftem ( tylko zanim rozbierzecie to spiszcie sobie jakie kolorki pod jaki pin )

kb2x.jpg

kb3v.jpg

a tu wtyczka po lifcie

metoda bez rozbierania ale za to połączenie lutowane

kbl2.jpg

kbl3.jpg

poniżej opis jak podłączyć ten moduł do A4 przed liftem i A4 po lifcie

Numery odpowiadają numeracji pinów we wtyczce włącznika świateł awaryjnych

Audi A4 (do 1998)

piny włącznika / kolory kabelków modułu KK

1......................... - Biały

2.......................... - Żółty

3.......................... - Żółty

5.......................... - Czarny

6.......................... - Czerwony

Audi A4 (1999-2004)

2.......................... - czerwony

3.......................... - Biały

5.......................... - Żółty

7.......................... - Żółty

9.......................... - Czarny

Jeżeli chodzi o podłączenie to można na wiele sposobów

1- powpinać się we wtyczkę na sztywno i zaizolować taśmą :thumbdown:

2- poprzecinać kabelki i wlutować się (moim zdaniem najlepsze rozwiązanie) :whistling:

jeżeli wszystko dobrze podłączyliśmy i po sprawdzenie działa możemy się cieszyć nowym gadżetem :kox::naughty:

Mam nadzieje ze opis jest czytelny :grin:i w miarę zrozumiały :polew:podłączenie zajęło mi 20 minut :slina: efekt naprawdę fajny i kolejny gadżet w autku

ps; autor tego wątku nie odpowiada za szkody wynikające z braku wiedzy o swoim autku i złym podłączaniu modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj jakiś filmik jak możesz jak to błyska, z tego co pamiętam to jakos dziwnie nachodziły na siebie przy wciśnięciu manetki do konca pozniej wylaczniu kierunku jeszcze blyskal 3 razy czy tam ile masz ustawione ale moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest po wcisnieciu Manetki do oporu i jej odbiciu jest dodatkowe jedno mrugniecie ale tylko jedno. Moim zdaniem na plus

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest po wcisnieciu Manetki do oporu i jej odbiciu jest dodatkowe jedno mrugniecie ale tylko jedno. Moim zdaniem na plus

Wysłane z mojego GT-I9100

Kolego pisz do tego gościa z allegro może jeszcze ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kupowałem na allegro autko juz sprzedałem i pojechało z modułem poszukam jak dojadę do domu może znajdę tego gościa i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mail wysłany do sprzedającego juz nie posiada takich modułów z sprzedaży ale zapytałem czy jest możliwość dorobienia paru sztuk zobaczymy co odpisze jak tylko coś będę wiedział będę pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze koło jakiej kwoty kreci się wydatek na taki "bajer" ? Jeśli jest to groszowa sprawa warto zamówić troszkę więcej, z pewnością bedzie jeszcze troche chętnych na forum.

Sent from my Lumia 710 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

a wiec tak sprzedający napisał ze ma parę sztuk jeszcze cena taka jaką ja płaciłem czyli 59 zł + wysyłka podaje maila do tego gościa [email protected] napisałem już do niego ze podałem jego maila zainteresowanym osobą

powołajcie się na A4-klub i na nick soprano - żeby wiedział o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje, dzięki wielkie za ogarnięcie tematu. Dzisiaj będę się kontaktował.

Sent from my Lumia 710 using Tapatalk

---------- Post dopisany at 07:33 ---------- Poprzedni post napisany at 07:33 ----------

Sent from my Lumia 710 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakby ktoś chciał to mam taki moduł na sprzedaż. Kupiłem kiedyś dla ojca i dla siebie, u mnie działa fajnie a ojciec między czasie zmienił auto z takim bajerem fabrycznym no i drugi moduł się został.

Jak ktoś chce to pisać, niestety tylko jedna sztuka.

Bajer fajny, jak się dużo jeździ rewelacja, wyprzedzanie, zmiana pasów bardzo przydatna rzecz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakby ktoś chciał to mam taki moduł na sprzedaż. Kupiłem kiedyś dla ojca i dla siebie, u mnie działa fajnie a ojciec między czasie zmienił auto z takim bajerem fabrycznym no i drugi moduł się został.

Jak ktoś chce to pisać, niestety tylko jedna sztuka.

Bajer fajny, jak się dużo jeździ rewelacja, wyprzedzanie, zmiana pasów bardzo przydatna rzecz.

Pozdrawiam

Daj cene na priv

Wysłane z Kambodży za pomocą butelki i drutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie kupiłem i zamontowałem sobie takie cudo. Naprawde fajna rzecz, a montaż banalnie prosty. Cena na aledrogo też nie zła. A co lepsze, po kilku dniach użytkowania okazało się, że po włączeniu kierunkowskazu na stałe i późniejszym wyłączeniu nie ma tych dodatkowych mrugnięć, wyłącza się od razu czyli działa jak ori system :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem również po montażu w swojej B5 tego modułu i powiem że wszystko jest bardzo dobrze opisane, opierałem się na opisie kolegi oprych, polecam każdemu kto jeszcze nie ma tego u siebie, mała rzecz a cieszy :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej jest podany mail do gościa który to produkuje pisz bezpośrednio do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...