Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie silnika


motogrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam silnik 2.0TFSI i zauwazylem cykanie w silniku. Dzwiek nie jest moze glosny i nie ma go na zimnym silniku. Po rozgrzaniu slychac cykanie bez roznicy czy na biegu czy na luzie.po otwarciu maski cykanie slychac w silniku od strony kabiny. Wszedzie juz czytalem jedni mowia ze napinacz lancucha pada ale to jest z przeciwnej strony inni pisza ze to norma w tych silnikach wiec juz sam nie wiem. dokladnego przebiegu nie moge okreslic poniewaz silnik jest nowy podobno ok 50k ale glowy za to nie dam. Moze juz jestem jakis zestresowany bo dopiero co wymienilem silnik:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było śmiesznie ja też sie kiedyś wsłuchiwałem w cykanie jak potem doszedłem to wtryski od LPG :grin: oczywiście na bp nie było słychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któraś uszczelka pod wtryskiem puszcza? Miałem identyczny objaw w dieslu. Plus po przyłożeniui ręki czuć było przedmuch- okazało się że miedziana uszczelka pod wtryskiem się przepaliła i puszczała ciśnienie.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silnikach FSI cykanie jest norma. tak pracuje pompa paliwa, wysokiego cisnienia

Najprawdopodobniej tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by uszczelka pod wtryskem miedizana sie przepaliła to by psiukało i mokro by było wokuł niego moze w tryskiwacz ci siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by uszczelka pod wtryskem miedizana sie przepaliła to by psiukało i mokro by było wokuł niego moze w tryskiwacz ci siada

Niekoniecznie- zależy od konstrukcji wtrysku i jego gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Jak znajde chwile dokladnie sprawdze ale slychac to w okolicach pomki paliwa, moze w srodku sie wyrobil ten bolec lub pierscien czy jak to sie nazywa ????

---------- Post dopisany 09-06-2012 at 17:31 ---------- Poprzedni post napisany 08-06-2012 at 20:34 ----------

Dzis rano sie wsuchalem i jednak cyka tez na zimnym silniku::) sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak posłuchasz innego silnika tfsi bo łatwo popaść w paranoję:wink: A w każdym silniku fsi będzie cykać pompa wysokiego ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...