Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki parkowania tył Avant - wymiana bez zdejmowania zderzaka


ems

Rekomendowane odpowiedzi

Lewy środkowy czujnik parkowania od jakiegoś czasu świrował a obecnie zdechł. W związku z czym najprawdopodobniej czeka mnie jego wymiana. Poczytałem trochę i widzę, że bez zdejmowania tylnego zderzaka się nie obejdzie. Możecie potwierdzić, który czujnik da się w avancie wymienić bez zdejmowania zderzaka?

Nie kupiłem jeszcze czujnika na podmianę a korzystając z wolnego weekendu chciałbym je podmienić między sobą a później już bez zdejmowania zderzaka wymienić wadliwy.

Jeśli jest ktoś w posiadaniu takowego czujnika to proszę o info http://a4-klub.pl/kupie-23/czujnik-parkowania-a4-b6-4b0919275b-237300/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 mozna zmienic dwa czujniki bez zdejmowania zderzaka - skrajny lewy i skrajny prawy przod-sam tak zmienialem

O tyle nic mi nie wiadomo.Sciagalem zderzak do srodkowego czujnika.Jesli to byl skrajny to tylko odkrecilem mocowanie jednej srony i odchylilem lekko zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za info. Czujnik udało się kupić na biegu podobnie jak lakier :cheesy: Faktycznie bez zdejmowania zderzaka nie ma opcji żeby ruszyć tylne czujniki parkowania. Czujnik pomalowany założony i działa :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy a moze mi ktos napisac jaki nr ma czujni skrajny z lewej strony a moze sa wszystkie takie sam i niegra roli czy skrajny czy srodkowy(strona kierowcy) oczywiscie chodzi mi o:tyl i czy warto kupic zamiennik albo lepie uzywka w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie czujniki są takie same, kup używkę z gwarancją rozruchowa i bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Padł mi po bardzo drobnej stłuczce czujnik (prawy skrajny tył)- a precyzyjniej mówiąc nie działa przez kilka lub kilkanaście sekund, potem jest ok- czy ktoś wie lub zna program określający oryginalne, zamienne nr części- chciałem kupić używkę, bo nowy oryginał to lekkie przegięcie- 330 złociszy w ASO.

Żeby nie mieć wątpliwości wyłuskałem czujnik ze zderzaka - ma on nr 420 919 275 - bez żadnych literek. Zna ktoś może nr oryginalnych odpowiedników, bo trochę ich jest, a ja nie wiem, który by jeszcze podszedł- wygląd jest identyczny ale czy będzie hulać?. Czy może tylko ten z identycznym nr, czy np. 1S0 919 275A ??? Chciałem kupić najlepiej pod kolor LZ 9Y

Może jakiś link do porównywarki- jeśli takowa istnieje?

Pomóżcie proszę bo już tak tydzień jeżdżę, a nie cierpię jak mi coś (do końca) nie działa :thumbdown:

P.S.- w A4 B8 avancie skrajne tylne czujniki da się wymienić bez zdejmowania zderzaka po demontażu dyfuzora jest lepsze dojście- sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwa w a4 b7 Avant wymiana środkowego prawego czujnika po ściągnięciu tylko jednej strony zderzaka i lekkim odciagnięciu go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie działa środkowy prawy więc zaoszczedził bym połowe czasu przy demontażu. Tak więc da radę czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, wystarczy jak odchylisz, nie musisz ruszać śrub z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujniki różnią się czymś w wersji b6 i b7? Potrzebuję wymienić jeden z przodu i czy jest różnica jeśli dawcą biedzie b7 z tylnego zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...