Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w A4 B6/B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

no prxecież nic w tym trudnego nie ma :)

kupujesz przewody, końcówki

proste

ja cie rozumiem, ale jednak wolałbym mieć gotową wiązkę dzięki czemu zaoszczędzę swój czas i może też nerwów. a jeśli ktoś jest w trakcie dokładania elektryki na tył to niewielki wysiłek w tym by zrobić pasujący wzór i jeszcze na tym zarobić.

Ktoś chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam wiązki jak na załączonych zdjęciach, ale już zgłupiałem z tymi wszystkimi pinami, kostkami etc.

Moje auto posiada moduł AR, ale mam z tyłu korby.

Chciałbym to zmienić i wrzucić elektryczne szyby + od razu pakiet oświetlenia, skoro mam już wiązki i podświetlane klamki, które udało mi się zakupić to chciałbym to wszystko za jednym rozbieraniem podłączyć.

Pytanie do Was, co to są za wiązki, nie mam nigdzie naklejki z oznaczeniem (symbolem).

Mniejsza wiązka jest na tył, większa jest od strony kierowcy. Urwany kabelek na zdjęciu to miejsce gdzie jest podłączona dioda od podświetlenia klamki.

Jeśli dobrze kombinuję, to tylne wiązki wystarczy wpiąć do silniczka od szyb i oczywiście stąd poprowadzić do słupka B wiązkę kabli odpowiedzialnych za pakiet oświetlenia, dalej ze słupka B do modułu komfortu, który będzie zmieniony na taki, który obsługuje pakiet oświetlenia i elektryczne szyby z tyłu.

Czy potrzebuję silniczki z tyłu i z przodu nowe, tzn takie, które obsługują podłączenie tych wiązek które mam, czy te które mam u siebie z przodu będą wystarczające i na tył wystarczy, że kupię dowolne (prawa/lewa strona) i będzie wszystko działało?

Jest ktoś w stanie opisać, którą kostkę gdzie należy wpiąć?

Jeśli moglibyście jeszcze podać jakiego przekroju mają być kable i jakie piny należy kupić byłoby super :)

wiązka przód

http://yassu.strefa.pl/Audi/DSC_4521aaa.jpg

wiązka tył

http://yassu.strefa.pl/Audi/DSC_4519aaa.jpg

Z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam wiązki jak na załączonych zdjęciach, ale już zgłupiałem z tymi wszystkimi pinami, kostkami etc.

Moje auto posiada moduł AR, ale mam z tyłu korby.

Chciałbym to zmienić i wrzucić elektryczne szyby + od razu pakiet oświetlenia, skoro mam już wiązki i podświetlane klamki, które udało mi się zakupić to chciałbym to wszystko za jednym rozbieraniem podłączyć.

Pytanie do Was, co to są za wiązki, nie mam nigdzie naklejki z oznaczeniem (symbolem).

Mniejsza wiązka jest na tył, większa jest od strony kierowcy. Urwany kabelek na zdjęciu to miejsce gdzie jest podłączona dioda od podświetlenia klamki.

Jeśli dobrze kombinuję, to tylne wiązki wystarczy wpiąć do silniczka od szyb i oczywiście stąd poprowadzić do słupka B wiązkę kabli odpowiedzialnych za pakiet oświetlenia, dalej ze słupka B do modułu komfortu, który będzie zmieniony na taki, który obsługuje pakiet oświetlenia i elektryczne szyby z tyłu.

Czy potrzebuję silniczki z tyłu i z przodu nowe, tzn takie, które obsługują podłączenie tych wiązek które mam, czy te które mam u siebie z przodu będą wystarczające i na tył wystarczy, że kupię dowolne (prawa/lewa strona) i będzie wszystko działało?

Jest ktoś w stanie opisać, którą kostkę gdzie należy wpiąć?

Jeśli moglibyście jeszcze podać jakiego przekroju mają być kable i jakie piny należy kupić byłoby super :)

wiązka przód

http://yassu.strefa.pl/Audi/DSC_4521aaa.jpg

wiązka tył

http://yassu.strefa.pl/Audi/DSC_4519aaa.jpg

Z góry dzięki za wskazówki.

Silniczki z przodu zostają, ale wszystko co tylnych i podłączenia ładnie pisze w pierwszym poście.

Co do wiązek, to przednia prawie kompletna (czyli jak pisałeś nie ma kostki od podświetlenia klamki), nr Ci nie podam ale będzie Ci pasować.

Tylna wiązką niekompletna, zawiera tylko pakiet światło i duży głośnik, nie ma połączenia do silniczka i do gł. wysokotonowego.

Witam!

koledzy jaki numer ma kostka 4 pinowa we włacznikach z tyłu,ja w instalacji mam 10 pinową.

To jest taka sama kostka jak do sterowania lusterkami w przednich drzwiach, nr jej to 8E0 973 754 A :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ile kosztują te plastiki w tylnych dzwiach w których osadza się włączniki szyb?

czy któryś z was ma pomysł jak zaślepić otwór po korbie, bo mam tapicerkę skórzaną w bardzo dobrym stanie a od B7 skóra ma inna strukturę i to szpetnie wygląda.

Edytowane przez darecki_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Podłączyłem wiązkę i silniczek pod tylne drzwi bo chciałem tymczasowo wrzucić już boczki z elektrycznymi szybami. Nie modziłem nic natomiast jeszcze w kostce B-A bo nie mam chwilowo czasu.

.

Czy przy podłączeniu wiązek drzwi powinien już działać centralny zamek z tyłu? U mnie nie działał przy tylnych drzwiach i podłączeniu "na krótko" ale tak jak piszę, nie zmieniałem jeszcze pinów w kostce B czy też nie ciągnąłem kabli. Póki co wróciłem do starych boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ile kosztują te plastiki w tylnych dzwiach w których osadza się włączniki szyb?

czy któryś z was ma pomysł jak zaślepić otwór po korbie, bo mam tapicerkę skórzaną w bardzo dobrym stanie a od B7 skóra ma inna strukturę i to szpetnie wygląda.

Plastiki w ASO pewnie coś koło 100 zł za szt., a używka 40 - 70 zł

Ja na Twoim miejscu i tak szukałbym boczków, bo zaślepione dziury dobrze nie wyglądają :wink:

Panowie,

Podłączyłem wiązkę i silniczek pod tylne drzwi bo chciałem tymczasowo wrzucić już boczki z elektrycznymi szybami. Nie modziłem nic natomiast jeszcze w kostce B-A bo nie mam chwilowo czasu.

.

Czy przy podłączeniu wiązek drzwi powinien już działać centralny zamek z tyłu? U mnie nie działał przy tylnych drzwiach i podłączeniu "na krótko" ale tak jak piszę, nie zmieniałem jeszcze pinów w kostce B czy też nie ciągnąłem kabli. Póki co wróciłem do starych boczków.

Nie ma prawa działać centralny zamek. Musisz wszystko złożyć i podłączyć. Jasno widać że jest różnica w schematach, w korbach zamek jest podłączony do MK, a w elektryce do silniczka (sterownika drzwi). Możesz ewentualnie założyć boczki na starej instalacji (bez podłączania wiązki) lub jak będziesz miał instalacje od elektryki w drzwiach, to nie podłączaj do kostki w słupku B, tylko zamknij zamek mechanicznie - jest tam w boczku zaślepka z kłódką pod którą można to zrobić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa działać centralny zamek. Musisz wszystko złożyć i podłączyć. Jasno widać że jest różnica w schematach, w korbach zamek jest podłączony do MK, a w elektryce do silniczka (sterownika drzwi). Możesz ewentualnie założyć boczki na starej instalacji (bez podłączania wiązki) lub jak będziesz miał instalacje od elektryki w drzwiach, to nie podłączaj do kostki w słupku B, tylko zamknij zamek mechanicznie - jest tam w boczku zaślepka z kłódką pod którą można to zrobić.

Ok, dzięki. Tak też podejrzewałem, że nie ma prawa działać ze względu na inne piny więc się nie przejąłem tym zbytnio. Natomiast gdyby miało działać to już mógłbym stwierdzić, że wiązka w drzwiach jest trafiona. Póki co założę boczki od elektrycznych a wiązkę zostawiam starą od korb i będzie zamek działał.

Jeszcze pytanie odnośnie ciągnięcia kabli: Bezpiecznik S280 ma oznaczenie 443937105A - sam bezpiecznik ma 2 piny. Osadza się go w gnieździe i rozumiem, że do niego mostkuje się dwa kable 2,5mm z lewych i prawych drzwi i podłącza jeden, wspólny przewód pod jedną nóżkę bezpiecznika? A co z drugą nóżką w takim razie? Gdzie się z niej podłączyć? Czy może tak:

za MCE masz punkt zbiorczy zasilania - podkręć się pod jedną ze śrub, wcześniej na przewód załóż oczko. Będzie wykonane w miarę bezinwazyjnie.

Który kabel z zasilania wziąć? Wygląda to tak?

lmfxfqu7.jpg

W pierwszym poście nic o tym napisane nie jest dokładnie.

I jak sytuacja ma się z drugim bezpiecznikiem S23? Tutaj zasilanie powinno już być w jednym pinie? Więc tylko mostkujemy kable z lewych i prawych drzwi i podłączamy pod jeden pin pod S23?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kostki słupka B z pinu 11 z lewych i prawych drzwi tak jak piszesz podłączasz pod jeden pin (nóżkę) bezpiecznika S280 w gnieździe, a z drugiego pinu od bezpiecznika prowadzisz dokładnie tam jak na zdjęciu w kółku.

Co do S23 tak samo jak w S280 tylko że z pinu 13 kostki słupka B, kabelkiem 0,5 mm do skrzynki bezp., a drugi pin 1,5 mm pod zasilanie (nie jest obsadzone).

Bezpiecznik S280 jest od elektryki szyb, a S23 od sterowania zamkiem. :wink:

Edytowane przez Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

koledzy kupiłem te wtyczki do tylnych właczników teraz zostało mi przełożenie kabelków z wtyczki 10-cio pinowej do 4-ro pinowej .Proszę was o info jaka jest kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

koledzy kupiłem te wtyczki do tylnych właczników teraz zostało mi przełożenie kabelków z wtyczki 10-cio pinowej do 4-ro pinowej .Proszę was o info jaka jest kolejność.

pin 1 - niebieski/brązowy

pin 2 - brązowy

pin 3 - czarny/zielony

pin 4 - pusty

Na schemacie też to jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kostki słupka B z pinu 11 z lewych i prawych drzwi tak jak piszesz podłączasz pod jeden pin (nóżkę) bezpiecznika S280 w gnieździe, a z drugiego pinu od bezpiecznika prowadzisz dokładnie tam jak na zdjęciu w kółku.

Co do S23 tak samo jak w S280 tylko że z pinu 13 kostki słupka B, kabelkiem 0,5 mm do skrzynki bezp., a drugi pin 1,5 mm pod zasilanie (nie jest obsadzone).

Bezpiecznik S280 jest od elektryki szyb, a S23 od sterowania zamkiem. :wink:

Dzięki, tego mi właśnie brakowało do całej układanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wyciągaliście piny z kostki w słupku B?

Bo ja jestem głęboko zaniepokojony widokiem tych małych pinów i ich wyciągania.... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też ostatnio na szybko rzuciłem okiem ale czuję, że może być ciężko.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opanowany...

Jedna wtyczkę rozwaliłem...drugą już ogarnąłem bez rozwalania...

W sumie nowa kostka w ASO 16 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...