Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w A4 B6/B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Brakujące piny, które trzeba dołożyć do kostki B mogę kupić gdzieś na allegro czy tylko ASO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są numery pinów w kostkach miedzy słupkiem a drzwiami tylnymi ? Znajomy chce dołożyć podświetlane klamki a ma z tyłu szyby na korbę oraz z lampki drzwiowej doprowadzić przewody do podświetlania nóg pod siedzeniem...

Będe wdzięczny za te numery zarówno meski jak i żeński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarne temat u siebie to podam nr pinow jake sa potrzebne do zamontowania elekteycznych szyb

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Powie mi ktos jak wpiac nowy bezpiecznik do ori skrzynki???

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez M1etek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarne temat u siebie to podam nr pinow jake sa potrzebne do zamontowania elekteycznych szyb

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Powie mi ktos jak wpiac nowy bezpiecznik do ori skrzynki???

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

pod duży czy mały bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM I JA :D

Udało mi się ogarnąć temat.

Dzięki pomocy kolegi z forum zamówiłem potrzebne piny. Foty niżej bo linki z allegro i tak zaraz wygasają. Sprzedający: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=12618656

Największym problemem dla mnie było wyciągnięcie starych pinów. Straciłem dużo czasu żeby pozbyć się wszystkich kabli oprócz tych głośnikowych z kostki słupka B. Później juz jakoś leci. Ciągnięcie kabli, lutowanie itp. W sumie nic trudnego. Kabel strony pasażera położyłem za przednią konsolą (niektórzy kładą pod tylna kanapą). Żeby włożyć piny do skrzynki bezpieczników to tak jak już ktoś napisał trzeba unieść trochę różowe zabezpieczenie bo inaczej nie wejdą.

Podłączyłem wszystko i okazało się, że wszystko działa z panelu kierowcy ale nie da się otworzyć szyb z paneli pasażerów. Po 10 minutach doszedłem, że była włączona blokada w panelu kierowcy :facepalm::grin: . Ogółem panel kierowcy musiałem wymienić bo nie działał przycisk prawego tyłu, tzn. opuszczał szybę ale nie podnosił. Także jak kupujecie to bierzcie gwarancję rozruchową bo nie wiadomo co przyjdzie.

x9s3hqcc.jpg

aqvb3do4.jpg

vksx2yl8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dorwałem boczki od B7 ale numer wiązki od przełącznika szyby do silniczka (chyba tam mają dochodzić dwa złącza?) ma oznaczenie 8E0971693P. Co to za końcówka? Podejdzie zamiast z L na końcu? To nie jest od anglika?

Kolory kabli to:

przełącznik ele - brązowy, czarno-zielony, niebiesko-brązowy

głośniczek - niebiesko-biały, brązowo biały.

Nic więcej.

Dodatkowo mam też przełącznik 8E0959851 ale bez żadnego oznaczenia. Podobno jeździł komplet w B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz wiazki bez pakietu swiatlo. Pierwsze tez dostalem bez swiatla ale wymienilem. Mam spisane numery tamtych wiazek to jutro moge Ci sprawdzic.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza - nie ma pakietu światło. Wiec oprócz pakietu sa identyczne jak z końcówka L?

Widze, ze chyba kolory kabli sa inne.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy mam taki moduł 8e0959433ba z pakietem oświetleniowym i korby z tyłu czy ten moduł obsługuje elektryczne szyby w tylnych dzwiach.Jakie siłowniki dokupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według rozpiski z tej strony http://a4-klub.pl/index.php?/topic/79296-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji/

8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

czyli Twój moduł obsługuje elektrykę z tyłu

a resztę pytania masz w pierwszym poście tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale elektrycznym jest podwiwszony temat o modulach komfortu i napisane ze obsluguje. A pierwszy post tego watku zawiera opis z czesciami jakie potrzebujesz do elekteyki na tyl.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poprawcie mnie jak coś źle napiszę.

-Kostki B są na srodkowych słupkach z lewej i prawej strony.

-Kostki A są w nogach z lewej i prawej strony.

Teraz moje pytanie.

ciągniemy kabelki z kostki B do A z prawej strony i osobno z lewej.Tylko zasilanie ciągniemy do bezpieczników 2x 15A ,lewy prawy tył i raz 30A na module MCE ,plus wzięty z szyny głównej.

stare piny z kostek B wyciągamy i izolujemy.

Czy w drzwiach kierowcy wystarczy zmienić tylko przełączniki ?

Czy wymieniamy kawałek instalacji od zespołu włączników do silniczka w dzwiach kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TAK

2. To kostka idaca do drzwi przednich.

3. Elektrykle kladziesz od B do A z prawej i lewej strony.

4.Oba plusy ciagniesz z prawej i lewej strony. Ten do 15A i ten do termicznego bezpiecznika. Kable mozesz puscic za schowkiem i radiem.

5. Stare piny izolujesz i zakladasz nowe.

6. Zakladsz nowe boczki z przyciskami i wiazkami.

Numery wiazek masz w pierwszym poscie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

...

Czy w drzwiach kierowcy wystarczy zmienić tylko przełączniki ?

Czy wymieniamy kawałek instalacji od zespołu włączników do silniczka w dzwiach kierowcy?

Na ta pytania odpowiedź brzmi:

1. Tak, wystarczy zmienić przełączniki z wkładką rączki na 4 el. szyby.

2. Nic nie musisz wymieniać w wiązce, podłączasz i działa na starej wiązce w drzwiach kierowcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jak by ktoś chciał to jest do zabrania cały komplet gratów do tylnych elektrycznych szyb łącznie z modułem komfortu w mega dobrej kasie ... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jest ktoś w stanie wykonać dla mnie wiązki L + P strona łącząca słupek A z B ???

Nie chciałbym by coś mnie zaskoczyło a graty już mam. tylko boję się by czegoś nie zepsuć. Ktoś jest chętny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...