Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czas na amortyzatory...


akjam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

W tej chwili mam obniżoną :audi: - springi H&R -35mm na seryjnych amortyzatorach 1BA. Nadszedł czas na wymianę amrtyzatorów. I teraz pytanie: na jakie amortyzatory zmienić?

Proszę o sugestie/propozycje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wrzucić i szukam czegoś co będzie odpowiednie do krótszych sprężyn, które są od kilku miesięcy na autku. :mysli: To o czym mówisz to co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trochę specjalistycznego opisu: BBP - Generalny dystrybutor amortyzatorw KONI na Polsk

Podobno jest to odpowiednik amortyzatorów Koni Sport, tylko bez regulacji i ustawiony na "najsłabszy"

W tym sklepie można ceny sobie sprawdzić:

3Rajder - sklep dla zawodowców i amatorów prawdziwej jazdy

W golfie 4 z tyłu sprawdzają się super, ale wiadomo co auto to inne zachowanie. W peugeocie miałem kiedyś Koni Sport, rewelacyjne ale i dość sztywne, osobiście teraz chylę się ku pomarańczowym STR.T (street) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś doświadczenia z tymi amorkami w A4 AVANT? Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. pytanko mam do was panowie tylni amor mi się już wylał i czas na wymianę... dużo czytałem na forum i zdania sa podzielone co do kayaby i sachsa ! i nie wiem ktore wybrac mam z tych dwóch? czy miedzy tymi dwoma firmami jest jakas roznica w twardosci amora chodzi mi o zawias 1ba ? prosze o jakies opinie na ten temat bo nie chce kupic kaszany ! dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem kiedyś SACHS do Golfa II (mam go bo jest niezawodny i trzymam go pod kołderką), miały być najlepsze. Ale niestety już po pół roku spokojnej jazdy miałem spadek sprawności o kilka dobrych procent. Więc do astry założyłem KAYABA nie wiem po co przepłacać, skoro na naszych drogach nic długo nie pochodzi. Kayaba tez już długo śmigają i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno pod eibacha najlepiej brać Bilsteiny, a pod H&R - koni... zresztą coś w tym jest - jak popatrzysz na kompletne kity eibacha lub H&R to rzeczywiście oparte są tylko na bilsteinach lub koni... pod obniżenie polecają model bilstein B8 (nie wiem jak w H&R), ale nie jest to najtańsze rozwiązanie...Bart-s pod s-line polecał monroe reflex więc może i to jest jakieś rozwiązanie pod -35mm...? popytaj Bart-sa o te monroe, bo wydaje mnie się, że będzie to najlepszy stosunek ceny do jakości...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemian też na monroe reflex śmiga i jest zadowolony

Ile wytrzymały Ci zwykłe amory przy niższym zawieszeniu?

Ja na Twoim miejscu wybrałbym zwykłe monroe ze względu na cenę są ok 80zł tańsze od monroe reflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie konfiguracja Eibach -30 mm; przód Bilstein (po 115 tyś.sprawność oryginałów na poziomie 65-70 proc.) więc wymienione, tył seria (sprawność oryginałów na poziomie 82-87 proc.). Inne auto: wygląd i jazda - polecam. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat:

Panowie w tej chwili mam 1BV i chcę zmienić na coś zdecydowanie bardziej komfortowego i tu pytanie do was co polecacie?

myślałem o kitach/systemach różnych firm o zmianie samych amorków itp. jednak wybór jest dość trudny. Chciałem dodać tylko, że zawias ma zostać -20 albo -30 i sensowny komfort.

najpierw myślałem by założyć eibacha pro system podobno komfort w miarę i -30 ale słyszałem opinię że przy tipie przód mocno siada

rozważałem też pozostawienie sprężyn i założenie koni fsd - z tym, że strasznie drogie i podobno nie warte ceny

może jakiś dedykowany zestaw KW albo H&R ?

albo zostawić sprężyny i po taniości iść w amorki TA albo monroe?

wszelka opinia o tych i innych zestawach mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA to dla mnie jakieś chiny, monroe montowałem do swojego 1be quattro i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA to dla mnie jakieś chiny, monroe montowałem do swojego 1be quattro i bardzo sobie chwalę.

Marcin a jak ma się komfort monroe do amorów 1be? masz może monroe reflex w ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...