Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej w momencie kiedy wsiadam do auta i włączam zapłon pojawia się denerwujące komunikat i dźwięk że są otwarte drzwi. Da się to wyłączyć?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Przyciśnij przycisk na manetce wycieraczek, ten z boku manetki od przewijania zawartości FIS ( wyświetlacza w zegarach)

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Otwieram prawe drzwi a na FISie info że są otwarte lewe. Otwieram lewe a widzę że otwarte prawe ... WTF ???

Opublikowano
  • Autor

Otwieram prawe drzwi a na FISie info że są otwarte lewe. Otwieram lewe a widzę że otwarte prawe ... WTF ???

dziwne :) sterowniki drzwi nie były czasem zmieniane 42 52 ?

Opublikowano

Było dobrze i nie wiem co mu odbilo

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Pytanie czy jeśli jest coś jest przypisane do vinu jak np. tempomat to tej funkcji vcds nie da sie wylaczyc?? W czym jest problem mam zwykle manetki a w vcds jest kodowanie dotyczace tempomatu i caly czas wali mi bledy chcialem chociaz na chwile to wylaczyc w vcds niestety po kilku próbach mimo że przyjęło kodowanie wchodzę w spowrotem w sterownik i kodowanie nadal jest pod tempomat. Pytanie czy tak ma być i przypisanej funkcji nie da się wyłączyć czy słaby kabel???

Opublikowano

Witam. Czy w ten sposób jak na foto wyłączę spryski na lampy? Jak tak to w której grupie kodować? Jeszcze jedna sprawa, czy w radiu symphony uaktywnie stan naładowania akumulatora?

80958660.jpg

Opublikowano
  • Autor

Tak wyłaczysz spryskiacze :wink:
 

MCE 09 --- Longcoding  --- Bajt 18 ---bit 0  --- zmiana z 1 na 0

Opublikowano
20 minut temu, wrclaguna napisał:

Tak wyłaczysz spryskiacze :wink:
 

MCE 09 --- Longcoding  --- Bajt 18 ---bit 0  --- zmiana z 1 na 0

Dzięki bardzo

Opublikowano

Tak. Wskaźnik naładowania akumulatora aktywujesz w: 56-Radio -> 10-Adaptation -> channel 39 (Car Menu Option I) -> dodajemy do istniejącej wartości 16

Opublikowano

Witam.

Czy mógłby ktoś kto wyłączył dodatkowy ruch wycieraczki po spryskaniu szyby, napisać jak to zrobił . Bo za nic w świecie nie mogę tego wyłączyć.

Opublikowano
5 godzin temu, Jasrzab napisał:

Tak. Wskaźnik naładowania akumulatora aktywujesz w: 56-Radio -> 10-Adaptation -> channel 39 (Car Menu Option I) -> dodajemy do istniejącej wartości 16

Czyli dodajemy 16 do tej liczby, którą zaznaczyłem żółtą strzałką? Rozumiem, że wpisujemy sumę jaka wyjdzie po dodaniu 16 czyli 65535?

20170114_121426.jpg

2 godziny temu, Krajek napisał:

Witam.

Czy mógłby ktoś kto wyłączył dodatkowy ruch wycieraczki po spryskaniu szyby, napisać jak to zrobił . Bo za nic w świecie nie mogę tego wyłączyć.

Instrukcja str 65

20170114_155643.jpg

20170114_155655.jpg

Opublikowano
2 godziny temu, Krajek napisał:

Witam.

Czy mógłby ktoś kto wyłączył dodatkowy ruch wycieraczki po spryskaniu szyby, napisać jak to zrobił . Bo za nic w świecie nie mogę tego wyłączyć.

Tear wipe chyba zwykle był gdzieś w kodowaniu samego czujnika deszczu.

Opublikowano
3 godziny temu, komoornik napisał:

Tear wipe chyba zwykle był gdzieś w kodowaniu samego czujnika deszczu.

 

98675957.jpg

Opublikowano
43 minuty temu, resiak82 napisał:

 

98675957.jpg

To ma być zaptaszkowane czy nie ? Bo mam tak jak na zdjęciu i ruch jest.

Opublikowano
5 godzin temu, resiak82 napisał:

Czyli dodajemy 16 do tej liczby, którą zaznaczyłem żółtą strzałką? Rozumiem, że wpisujemy sumę jaka wyjdzie po dodaniu 16 czyli 65535?

20170114_121426.jpg

 

Tak. Zgadza się.

Opublikowano
47 minut temu, Krajek napisał:

To ma być zaptaszkowane czy nie ? Bo mam tak jak na zdjęciu i ruch jest.

Widać polska wersja dalej mocno kuleje.

Jak jest zaznaczone, to jest aktywne.

Opublikowano
Dnia ‎2016‎-‎10‎-‎23 o 17:32, cooler100 napisał:

Dla potomnych może się przyda :)

Panowie i Panie chciałbym zamieścić to co zrobiłem u siebie, to co działa i nie działa :) w AUDI A4 B8 2013r.

Zaraz mnie tu pewnie zjedziecie, że sie powtarza itd :) ale tak dla potomności wszystko w jednym :)

AUDI A4 B8 2013

MMI BASIC - radio CONCERT

1. DOŚWIETLANIE ZAKRĘTÓW

09-Cent.Elekt. ---> Coding-07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 4 Bit 0 zmiana z 0 na 1

2. WSKAŹNIK NAŁADOWANIA AKUMULATORA

56 - Radio ---> Adaptacja -10 ---> Channel 39 ---> dodajemy +16 do istniejącej wartości

3. PRAWE LUSTERKO W DÓŁ PRZY WSTECZNYM

52-sterownik drzwi pasażera ---> Long Coding Helper ---> Coding 07 ---> BYTE 4 zmiana 40 na 4C

4. LAP TIME + TEMP. OLEJU

17-Instruments ---> Coding 07 ---> Long Codng Helper ---> BYTE 1 Bit 3 zmiana z 0 na 1

Temperatura wyświetlana gdy olej ma powyżej 60 stopni.

5. TEST WSKAZÓWEK PRZY ROZRUCHU

17-Instruments ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 1 Bit 0 zmiana z 0 na 1

lub zaznaczamy Gauge Test/Needle sweep

6. AKTYWACJA ROZSZERZONEGO OŚWIETLENIA ŚRODKA I PRZESTRZENI NÓG

( regulacja na wyświetlaczu "Background lighting" )

Enable Adjustable Ambiance/Background lighting (Foot Lighting)

09-Centr.Elektr ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 16 BIT 6 zmiana na 1 lub zaznaczenie

Interior/Ambience Lighting Adaptation active

Następnie zaznaczamy:

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

7. HAMOWANIE AWARYJNE - MRUGAJACE ŚWIATŁA STOPU I AWARYJNE.

46-Moduł Komfortu --->Coding 07--->Long Coding Helper---> BYTE 8

Bit 0- 1 active

Bit 1- 1 active

8. ZMIANA LOGO POWITALNEGO NA WYŚWIETLACZU

Radio 56 ---> Coding 07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 12 BIT 0-3 (wybieramy logo które chcemy)

9. WYŁĄCZENIE TYLNEJ AUTOMATYCZNEJ WYCIERACZKI PRZY WRZUCONYM WSTECZNYM BIEGU

09-Cent. Elect. ---> Security Access-16 ---> Adaptation-10 ---> channel 19, zmiana 1 na 0

10. LEDY PRZYGASAJĄ PRZY WŁĄCZENIU KIERUNKOWSKAZÓW.

09-Cent. Elect. ---> Coding ---> Long Coding Helper ---> BYTE 3 BIT 7, zmiana z 0 na 1

11. JASNOŚĆ LED PRZY WŁĄCZONYCH ŚWIATŁACH MIJANIA

09-Cent. Elect. ---> Security Access-16 ---> Adaptation-10 ---> Channel 3,lub wybieramy z listy TURN SIGNAL DIMMING,

podajemy wartośc od 0-100%, ponizej 5 % led zgaśnie, było fabrycznie 26 zmiana na 40

12. WYŁĄCZENIE RADIA PO OKREŚLONYM CZASIE PRZY WYŁĄCZONYM SILNIKU.

Radio-56 ---> Adaptation-10 ---> Channel 3, podajemy wartość w minutach 1-99, było fabrycznie 10, jest 30

13. PRĘDKOŚĆ NA WYŚWIETLACZU RADIA CONCERT/SYMPHONY

Radio-56 ---> Adaptation-10 ---> Channel 2, zmiana z 0 na 1 (driving school mode active).
Nowa pozycja w Radio Setup “ON/OFF” driving school mode

14. ZMIANA FABRYCZNEJ GŁOŚNOŚCI RADIA PO WŁĄCZENIU --- NIE DZIAŁA !!!

Radio-56 ---> Adaptation-10 ---> Wybieramy z listy MAXIMUM ACTIVATION VOLUME i watrośc od 16-100

15. AKTYWACJA ZWOLNIENIA HAMULECA RĘCZNEGO BEZ WCISKANIA PEDAŁU HAMULCA

53-Parking Break ---> 16-Security Access ---> Adaptation-10 ---> rozwijamy CHANNEL i wybieramy z listy

"ENG101137-Manual release", potem rozwijamy liste New value i wybieramy "with button"

16. DEZAKTYWACJA DODATKOWEGO RUCHU WYCIERACZEK

09- Cent. Elect. ---> Coding-07 ---> BYTE 1 BIT 3 ,( 1=active )

17. WYŁĄCZENIE OSTRZEŻENIA O NIE ZAPIĘTYCH PASACH

17-Instruments--->Coding 07--->Long Coding Helper---> BIT 2-4 i z listy wybieramy Seatbelt Warning inactive

18. AKTYWACJA HALOGENA PRZY WŁĄCZANIU KIERUNKOWSKAZU

Halogen włącza się przy włączeniu kierunku bez kręcenia kierownicą

[09 - Cent. Elect.] [Coding - 07] ---> Long Coding Helper ---> Byte 4 Bit 0 1= active

19. USTAWIENIE POWYŻEJ JAKIEJ PRĘDKOŚCI "CAR MENU" JEST NIEAKTYWNE

Radio-56 ---> Adaptation-10 ---> wybieramy z listy SPEED THRESHOLD (CAR MENU) i wpisujemy prędkość jaką chcemy,

standardowo jest 15 km/h, ja ustawilem 160 :)

Następnie wybieramy SPEED DELTA (CAR MENU) i ustawiamy prędkość o 10 km/h niższą niż w SPEED THRESHOLD.

20. SPRAWDZENIE NUMERU CZĘŚCI AKUMULATORA

19-Can gateway ---> Channel 04 ---> READ ---> pierwszy ciąg znaków w Stored Value to numer częsci aku.

21. TYLNE ŚWIATŁA WŁĄCZONE PRZY WŁĄCZONYCH PRZEDNICH DZIENNYCH.

Daytime Running Lights via tail Light - ACTIVE

BYTE 2 BIT 7

22. OSTRZEŻENIE O KOŃCZĄCYCH SIE KLOCKACH HAMULCOWYCH

BREAK PAD WEARR WARNING ACTIVE

17-Instruments ---> Coding ---> Long Coding Helper ---> BYTE 10 BIT 0

MAM U SIEBIE TEŻ NIEAKTYWNĄ TAKĄ OPCJĘ.

Disable parking brake from coming on when opening door while in gear.

[53 - Parking Brake] [security Access - 16] (Enter Code Presented by program)

[Adaptation - 10] - Driver Out Apply Evaluation of Brake Pedal - set to "not activated"

A) Pozycja 14.ZMIANA FABRYCZNEJ GŁOŚNOŚCI RADIA PO WŁĄCZENIU NIE DZIAŁA

jest to dość irytujące, czy ktoś z was zna rozwiązanie? Radio włącza sie zawsze na tym samym poziomie głośności i nie ważne czy przed wyłączeniem było cicho czy głośno.

B ) Wizualizacji sensorów parkowania nie udało się aktywować bo musiałbym dokładać sterownik a póki co nie chcę ingerować w taki sposób. :)

C) Ubiegając pytania daję odpowiedź:

AUTOMATYCZNE ZAMYKANIE OKIEN GDY PADA DESZCZ ? w Audi tego nie ma , tylko VW

D) Czy jest możliwe ustawienie:

POKAZYWANIE GŁOŚNOŚCI RADIA NA WYŚWIETLACZU ? Zmieniam głośność czy to w kierownicy czy w samym radiu i nigdzie nie widzę skali tej głośnoci. Można to jakoś aktywować ?

E) Gdy światła są włączone w pozycji 0 i włączymy kierunek to ledy przygasają, nie zauważyłem tego gdy światła są w pozycji AUTO. hmm...

Dodatek do punktu 20:

RODZAJE AKUMULARTORÓW:

51Ah - 8K0915105J / 000915105BB / 000915105DC

60Ah - 4F0915105 / 8K0915105G / 000915105DD

61Ah - 8K0915105H / 000915105AD / 000915105DE

70Ah - 4F0915105A / 8K0915105C / 000915105DF

72Ah - 8K0915105B / 000915105AF / 000915105DG

80Ah - 4F0915105B / 8K0915105D / 000915105AG / 4FD915105 / 8KD915105 / 000915105DH

95Ah - 4F0915105C / 8K0915105E / 000915105AH / 000915105DK

110Ah - 4F0915105D / 8K0915105F / 000915105AK / 8KD915105A / 000915105DL

68Ah - (AGM z wloknina) 7L0915105 / 000915105CC

75Ah - (AGM z wloknina) 3D0915105H / 000915105CD

92Ah - (AGM z wloknina) 4F0915105E / 000915105CE

105Ah - (AGM z wloknina) 4L0915105 / 000915105CF

115Ah - (wysoki prad) 4H0915105 / 000915105DM

Co jeszcze mniej lub bardziej ciekawego można by aktywować ? :)

Co zrobić żeby nie było takich wielkich odstępów miedzy linijkami teksu w poście ???? Gdy piszę to przeważnie jedna linia odstępu ale gdy juz jest post opublikowany to spacje tak wielkie, że aż głupio to wyglada.

pozdro dla maniaków OOOO :)

super

Dnia ‎2016‎-‎10‎-‎24 o 16:04, cooler100 napisał:

czy ktoś ma jakieś sugestie odnośnie punktów od A do E w moim wcześniejszym poście ? :)

Dodam, że punkt 7 NIE DZIAŁA, nie wiem dlaczego,hamuje nawet z 80 km/h i nie mrugają stopy ani kierunki.

u mnie dziala

Opublikowano

c668b0a3553b7a809d856fd7ec8b58f2.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Hej w jaki sposób mogę to wyłączać albo dźwięk towarzyszacy

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.