Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A w B8 jak zaadaptować żeby czujnik zapięcia pasa pasażera działał i pokazywał jak jest pasażer że nie ma zapiętego pasa? Bo w kodowaniu patrzyłem i jest wszystko jak powinno być a myślę że w adaptacji jest to wyrzucone

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam serdecznie, przejrzałem całe 91 stron z tego tematu :)

Mam jednak kilka spraw na które nie znalazłem odpowiedzi bądź podana odpowiedź nie zadziałała:
1.
Automatyczne zaciąganie ręcznego po zgaszeniu silnika i odpięcia pasa - czy jest taka możliwość?
2. Czy jest czujnik zapięcia pasów tył?

3. Dodatkowy ruch wycieraczki - pomimo adaptacji z MCE (zaznaczeniu bitu 3 w bajcie 1) nie daje pozytywnego rezultatu.

Opublikowano

1. Można aktywować w adaptacjach w sterowniku hamulca ręcznego (53). Zgodnie z profilem masz polifta z manualną skrzynią biegów więc wyszukaj adaptacji dla manualnej skrzyni biegów (jak na poniższym zdjęciu). 

Uprzednio wpisując kod dostępu (Login) 78713. 

Po zgaszeniu silnika lub wyciągnięciu kluczyka (w zależności od tego czy masz keyless go), powinno zaciągnąć hamulec ręczny. 

Tu też już opisałem, słabo szukałeś:wink:

2. Nie ma w B8

3. W bajcie 1 w BCM1 musisz odznaczyć bit 3 a nie zaznaczyć. Zaznaczony w tym przypadku oznacza nieaktywny.

Screenshot_20230517_121833_Opera.jpg

Opublikowano

Panowie jestem zwolniony z jazdy w pasach więc wyłączyłem kontrolkę ale mam pytanie czy jest opcja żeby auto hold działał bez zapiętych pasów oraz start stop ? Żona też jeździ autem więc włożenie zaślepki odpada a te adaptery z allegro czytałem że z plasteliny zrobione po za tym estetycznie to słabo wygląda 

Edytowane przez Ziewal

Opublikowano
5 minut temu, Ziewal napisał(a):

Panowie jestem zwolniony z jazdy w pasach więc wyłączyłem kontrolkę ale mam pytanie czy jest opcja żeby auto hold działał bez zapiętych pasów oraz start stop ? Żona też jeździ autem więc włożenie zaślepki odpada a te adaptery z allegro czytałem że z plasteliny zrobione po za tym estetycznie to słabo wygląda 

Można zmienić w adaptacji żeby auto ruszyło pomimo niezapiętych pasów. Musisz wypróbowaĉ czy działa to także z Auto Hold.

Opublikowano
2 godziny temu, Ziewal napisał(a):

Panowie jestem zwolniony z jazdy w pasach więc wyłączyłem kontrolkę ale mam pytanie czy jest opcja żeby auto hold działał bez zapiętych pasów oraz start stop ? Żona też jeździ autem więc włożenie zaślepki odpada a te adaptery z allegro czytałem że z plasteliny zrobione po za tym estetycznie to słabo wygląda 

Uzupełnij proszę profil bo masz tam B7 a pytasz w dziale kodowań B8. Będzie przynajmniej wiadomo o jakie auto chodzi. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
W dniu 17.05.2023 o 12:32, Muskel1 napisał(a):

1. Można aktywować w adaptacjach w sterowniku hamulca ręcznego (53). Zgodnie z profilem masz polifta z manualną skrzynią biegów więc wyszukaj adaptacji dla manualnej skrzyni biegów (jak na poniższym zdjęciu). 

Uprzednio wpisując kod dostępu (Login) 78713. 

Po zgaszeniu silnika lub wyciągnięciu kluczyka (w zależności od tego czy masz keyless go), powinno zaciągnąć hamulec ręczny. 

Tu też już opisałem, słabo szukałeś:wink:

2. Nie ma w B8

3. W bajcie 1 w BCM1 musisz odznaczyć bit 3 a nie zaznaczyć. Zaznaczony w tym przypadku oznacza nieaktywny.

Screenshot_20230517_121833_Opera.jpg

Niestety, pomimo aktywowania hamulca według instrukcji nie działa. Czy to po zgaszeniu czy po wyciągnięciu kluczyka hamulec pozostaje w niezmienionej pozycji. Dodatkowo zauważyłem że teraz hamulec muszę recznie zwolnić podczas ruszania, wcześniej automatycznie się zwalniał. Po powróceniu adaptacji automatycznego hamulca na "nieaktywne". Samej automatycznie zwalniania hamulca nie działa.

Opublikowano

Najwidoczniej nie wszystkie sterowniki to obsługują. Po zmianach adaptacji najczęściej należy odczekać do uśpienia sterowników. Zaryglować auto pilotem na 15-20 min. I po tym czasie sprawdzić czy działa. 

Opublikowano
23 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Uzupełnij proszę profil bo masz tam B7 a pytasz w dziale kodowań B8. Będzie przynajmniej wiadomo o jakie auto chodzi. 

Zmieniłem auto ale zapomniałem zmienić opisu na forum mam B8 po lifcie

Opublikowano
13 minut temu, Ziewal napisał(a):

Zmieniłem auto ale zapomniałem zmienić opisu na forum mam B8 po lifcie

Ok. Czyli w polifcie wejdź w sterownik hamulca ręcznego, następnie w Login, wpisz 78713, następnie wejdź w adaptacje i wyszukaj podaną na poniższym zdjęciu i ją zmień. Po  zmianie powinien zwalniać hamulec ręczny nawet przy niezapiętych pasach.

Screenshot_20230519_142733_Opera.jpg

Opublikowano
W dniu 19.05.2023 o 14:33, Muskel1 napisał(a):

Ok. Czyli w polifcie wejdź w sterownik hamulca ręcznego, następnie w Login, wpisz 78713, następnie wejdź w adaptacje i wyszukaj podaną na poniższym zdjęciu i ją zmień. Po  zmianie powinien zwalniać hamulec ręczny nawet przy niezapiętych pasach.

Screenshot_20230519_142733_Opera.jpg

no i nie działa autohold nie włącza się przy niezapiętych pasach

Opublikowano
4 minuty temu, Ziewal napisał(a):

no i nie działa autohold nie włącza się przy niezapiętych pasach

Więc nie ma takiej możliwości. Kup sobie używany pas a dokładniej zapięcie i wepnij w zapięcie pasa.

Opublikowano
W dniu 24.05.2023 o 13:39, Muskel1 napisał(a):

Więc nie ma takiej możliwości. Kup sobie używany pas a dokładniej zapięcie i wepnij w zapięcie pasa.

Wiem o takim rozwiązaniu tylko pytałem czy można to załatwić kodowaniem

Opublikowano

Nie można. 

Opublikowano

Mam pytanie co do asystenta świateł drogowych. Czy da się zakodować tak aby włączał światła drogowe przy prędkości 50km/h? Normalnie włącza dopiero jak przekroczę 60km/h

EDIT:
Da się, Asystent Swiateł Drogowych > Adaptacja > High beam threshold na 50

Edytowane przez Fear44

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Da się włączyć opcję otwierania szyb z pilota? Zamykanie działa. W car brak opcji do włączenia. Dodaje zdjęcia z vcdsa.

 

IMG_20230826_182244.jpg

IMG_20230826_182229.jpg

IMG_20230826_182249.jpg

IMG_20230826_182205.jpg

IMG_20230826_182254.jpg

IMG_20230826_182226.jpg

IMG_20230826_182234.jpg

IMG_20230826_182214.jpg

IMG_20230826_182221.jpg

IMG_20230826_182238.jpg

Opublikowano

Musisz przyuczć pozycje krańcowe szyb we wszystkich sterownikach drzwi.

Opublikowano
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz przyuczć pozycje krańcowe szyb we wszystkich sterownikach drzwi.

Kliknąłem i przytrzymałem gdy szyba się otwiera oraz gdy się zamyka i tak z każdą szybą i dalej nie działa. Tylko zamyka szyby. 

Robiłem to na panelu kierowcy czy może trzeba każde drzwi osobno?

Opublikowano

Każde drzwi osobno, tak jak napisałem wyżej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.