Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa


elprezidentee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z klimatyzacją, problem polega na tym że działa chwilowo dmucha tylko przez kilka minut po czym napływ powietrza ustaje. Sprawdziłem pod maska i okazuje się że przewody od klimatyzacji są zamarznięte oszronione. Czy oznacza to rozszczelnienie klimy? I jeszcze jedno problem ten pojawił sie po generalnym remoncie silnika (ztarty silnik - naprawa pompy olejowej, wymiana tłoku, panewek, regeneracja turbiny), właściciel warsztatu stwierdił że ta awaria klimatyzacji nie ma nic wspólnego z remontem silnika stwierdził zę podczas jego remontu układ klimatyzacji nie był ruszany czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to podjedz gdzies gdzie nabijaja klimy bo moze masz malo czynnika oni ci to sprawdza a co do padnietej pompy to miales jakies objawy ze siadal juz ten naped czy tak nagle bo dziwne ze silnik zatarles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dmucha tylko przez kilka minut, po czym napływ powietrza ustaje" - ale przestaje tylko dmuchać zimnym czy załącza się też ECON??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszronione przewody oznaczaja ze pompa pompuje czynnik.Gdybys mial gdzies nieszczelna instalacje to uciekajacy gaz zmrozilby przewody ale tylko na chwile az ucieklby caly.

---------- Post dopisany at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany at 10:48 ----------

wychodzi ze klima jest oki tylko nawiew nawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie włącza się econ, może faktycznie jest mało czynnika chłodzącego. Identycznie jest z ciepłym powietrzem też dmucha tylko przez jakiś czas po czym słabnie.

A kiedy ostatnio byl robiony serwic klimatyzacji...?

W czasie lub kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przwody są zimne, a econ się nie włącza to problem jest z silniczkami otwierającymi. Podłącz VAGa i będzie wiadomo który to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAGa i będzie wiadomo który to.

vag niczego nie pokazał, auto ma przejechane 190tyś

Kolega elprezidentee, pisze ze VAG nic nie pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się włącza i po chwili wyłącza , do wymiany osuszacz gdyż w obiegu jest wilgoć i to powoduje zamarzanie przewodów ,może podczas remontu rozszczelniony był układ i osuszacz nałapał wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacje włączam i do około 20-30 minut moc nawiewu powoli słabnie aż w końcu dmucha delikatnie czuć jedynie jak przyłoże rękę do kratki nawiewu. Identycznie jest przy zimnym i ciepłym powietrzu. Zauważyłem rówież ostatnio podczas długiej trasy, że zjeżdżając na postuj gdy auto stoi na parkingu nagle klima zaczyna mocniej dmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacje włączam i do około 20-30 minut moc nawiewu powoli słabnie aż w końcu dmucha delikatnie czuć jedynie jak przyłoże rękę do kratki nawiewu. Identycznie jest przy zimnym i ciepłym powietrzu. Zauważyłem rówież ostatnio podczas długiej trasy, że zjeżdżając na postuj gdy auto stoi na parkingu nagle klima zaczyna mocniej dmuchać.

to raczej normalne jak masz ustawione na auto,jak włączysz klimę dmucha mocniej żeby schodzić do ustawionej temperatury ,po wyrównaniu temp siła nadmuchu maleje ,podczas postoju temperatura otoczenia wzrasta i nadmuch może się nasilić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniacie w ogóle problemu chłopaka.. ;/ słabo wam idzie myślenie.

Gościowi układ klimatyzacji pokrywa się lodem, rurki, razem z wymiennikiem-nagrzewnicą czy jak to sie tam nazywa. A ja sie pokryje lodem to przelot powietrza ustaje.

Gość wyłacza klime na pare minut, lód topnieje i znowu jest git do momentu kiedy znowu wszytsko nie zamarznie.

Mam to samo u siebie tyle że po ok.1-2 godzinach w zalezności na jaką temperature ustawie.

I tez nie wiem jak ten problem rozwiązac.

Mam nowy osuszacz, nową sprężarke, nowa dysza, nowy czujnik ciśnienia ten co sie wkręca w chłodnice klimy i zero poprawy. Rozbierałem już deske rozdzielcza zeby dostać sie do tego całego bazlu, do tej nagrzewnicy od klimy, wyczyściłem ją choć i tak była czysta, odpływy mam drożne, filtr przeciwpyłkowy nowy a cholerstwo dalej zararza. Rurki pokrywają się tak grubym lodem że tworzą jedną grubą rure lodową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem co wiem z praktyki ,znajomy miał taki problem (zamarzała klima) po wymianie osuszacza i filterka problem znikł klima chłodzi do dziś aż miło,a dlaczego u ciebie zamarza nie wiem , może jakiś bład przy napełnianiu układu źle wykonany proces próżni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moze byc z czujnikiem umiejscowionym gdzies w desce z przodu. Tzn wszystkie czujniki mogą byc sprawne, ale gdy czujnik nie jest na swoim miejscu (np wysunie się, odczepi z mocowania... - pod wpływem wstrząsu lub uderzenia), to nie będzie przekazywał odpowiedniej temperatury, tylko non stop zawyżoną i klima będzie mrozić, by wyrównać (czyt. obniżyć) temperaturę, ale zanim to zrobi, to zamarzaja przewody.

A najprędzej... może to byc wina czujnika G-153 umiejscowionego przy parowniku. Czujnik ten okresla temperaturę pomiędzy żebrami parownika, by właśnie zapobiec zamarzaniu wody kondensacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...