Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarniki allegro UWAGA na sprzedawcę.


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.. naszła mnie pewnego dnia dziwna chęć wrzucenia sobie HIDów do auta. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Uprzedzony do sprzedawcy który wysyłał mi kiedyś żarniki które szły miesiąc..a po odebraniu wjebał mi negatywa.. starałem szukać sumiennego sprzedawcy.

No i znalazłem

! ŻARNIK HID XENON H1 H3 H4 H7 H9 H11 HB3 HB4 HB5 (2276737808) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Koszta dostawy zawyżone..no ale nic.. przynajmniej jakiś NORMALNY se myśle..Kupiłem dwie sztuki po czym po dniu dostaję maila.. z informacją , że wysłałem za mało na wysyłkę..bo przecież nie rozwinąłem wszystkich opcji dostawy..a tam jest wyraźnie napisane iż następna sztuka do paczki to koszt 5,12 zł :facepalm: List polecony wychodzi już 19 zl..no nic przełknąłem temat. Napisałem jaką barwię / oprawkę potrzebuję ( 13.06) Mijają dwa dni, dostaję informację ( 15.06) o tym iż przesyłka została wysłana. Długo myślę...płatne przez PayU..no ale dobra. Jakoś 19.06 dostaję przesyłkę od listonosza. No żarniki są..są.. zakładam.. jeden świeci jak 4300 K...a drugi jak 6000 K ( obydwa na metkach miały 4300 K ) :doh::facepalm::facepalm: Dobiło mnie to zupełnie więc wystawiłem im neutralny komentarz zupełnie tak jak oceniałem transakcję :

Towar dostałem, ale trwało to troszkę za długo. Jeden żarnik świeci jak na jego barwę przystało drugi zaś stanowczo za niebiesko.CENA WYSYŁKI TO JAKAŚ KPINA.Stanowczo za dużo - 18 zł za list polecony ? Zarabia się na towarze, a nie na wysyłce ![Odpowiedź z: śro 27 cze 2012 14:50:01 CEST] Zamówił Pan żarniki w dwóch różnych barwach i zgodnie z tym zamówieniem wysłaliśmy. Oczywiście możemy wymienić Panu żarnik na inną barwę, jeśli Pan sobie życzy. Zgodnie z zamówieniem towar został wysłany kurierem, a nie listem.

Oczywiście jak to ludzie na poziomie.. na neutrala odwdzięczyli się negatywem

Zdecydowanie odradzam transakcji z tym człowiekiem. Nie warto zawierać z nim transakcji, bo można wyjść na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Należy go omijać szerokim łukiem, jeśli nie chcesz problemów. Sprawa sądowa za nieuczciwe postępowanie.

[Odpowiedź z: wto 26 cze 2012 17:13:26 CEST] Zdecydowanie chamski odwet.Sprawa sądowa? haha Nie bądźcie śmieszni.Sprzedajecie ludziom popylinę,zwlekacie z wysyłką na której zarabiacie drugie tyle.Żarniki to jakiś odrzut produkcyjny.Prawda w oczy kole. Trudno,mi taki komentarz - lata:)

Dziś dostaję piękne pismo drogą mailową :

Witam,

Towar wysłaliśmy w terminie podanym na aukcji. Co do ceny transportu, to cennik był podany przed zakupem, a Pan go zakwestionował dopiero po zakupie. W momencie zakupu zaakceptował Pan cenę towaru i transportu, zgodnie z regulaminem Allegro. Natomiast, jeśli są problemy z towarem, to jest możliwość złożenia reklamacji. Wywiązaliśmy się z transakcji prawidłowo. Pana komentarze tutaj, jak również w innych miejscach przekażemy prawnikowi i złożymy pozew odszkodowawczy za naruszenie dobrego imienia. Jak każdy podmiot mamy prawo bronić swojego dobrego imienia i wiele razy korzystaliśmy z drogi sądowej zawsze z wymiernym skutkiem. Co do komentarzy informujemy, że jest możliwość anulowania ich i proponujemy, żeby tą sprawę rozwiązać w sposób polubowny.

pozdrawiamy

Już drugi raz nadziałem się na zakupie żarników. Tylko tym razem dostałem mailowo chamski szantaż. Dodam iż na drugi dzień kupiłem inny żarnik u drugiego sprzedawcy i jest ok. Wysyłka szybka, realna wycena. I weź tu człowieku wydaj kasę i się jeszcze wkurwiaj :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, nie chce nic mówić ale wolałbym zebys u mnie nic nie kupował.... moim zdaniem SPRZEDAWCA ma racje. cennik wysyłki nie jest jakis ukryty - wystarczy rozwinac zakładke "dostawa i płatność" i jest wszystko czarno na białym. jesli uwazasz ze koszt przesyłki za drogi, to nie kupujesz u tego goscia tylko gdzie indziej, proste. co do złego towaru - nie tylko mozesz go reklamowac, mozesz zwrócić w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny, a oni musza zwrócic kase. a Ty od razu wyskakujesz z neutralem. mówisz ze długo zwlekali z wysyłką - wyraznie napisali ze paczki wysłane poczta realizuja w przeciagu 7 dni - ponownie, kupujac u nich towar zgadzasz sie na takie warunki. tez bym Ci wystawił negatywa. a tak BTW - HIDy? serio? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, bo też miałem coś tam u nich kupić, a widać jakie mają podejście. Swoją drogą allegro mogłoby jakoś ukrócić to zarabianie na wysyłce a nie towarze, bo już za często się okazuje, że "pakowanie" jest droższe niż towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo to już tylko pozytywne komentarze trzeba będzie wystawiać bo inaczej sprawa w sądzie... Drobne cfaniaczki i tyle. Błąd był po ich stronie, a koszty wysyłki przy wymianach pokrywałbyś częściowo Ty. Biorąc pod uwagę jak tani jest to towar zabieg taki jest zupełnie nieopłacalny.

Do walki z zawyżonymi kosztami wysyłki allegro stworzyło marny system oceny, nic on w praktyce nie daje.

Mogłeś równie dobrze negatywa wystawić, z tym że ja na Twoim miejscu wcześniej skontaktowałbym się ze sprzedającym żeby potem nie było zaskoczenia.

Generalnie teraz wielcy sprzedawcy na allegro nauczyli się słowa SĄD i często go używają żeby dodać powagi zaistniałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nauczyłem, że nie kupuje się od ludzi, którzy zawyżają koszta wysyłki. W 99% to oszuści i kolejnym razem widzę, że moje słowa to potwierdzają :/ Uczciwość już nie istnieje na allegro, ciężko coś kupić, żeby nie było potem problemów. Ja bym żarniki odesłał i kupił gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje nie istnieje..jeszcze sa uczciwi bynajmniej jakas garstka,bynajmniej na forum wszyscy :decayed:

Na marginesie troche gosciu przedmiotow sprzedal ale i tez neutrali i negatywow mu nie brakuje.

Kiedys tak na to uwagi nie zwracalem a jednak z czegos sie to bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, nie chce nic mówić ale wolałbym zebys u mnie nic nie kupował.... moim zdaniem SPRZEDAWCA ma racje. cennik wysyłki nie jest jakis ukryty - wystarczy rozwinac zakładke "dostawa i płatność" i jest wszystko czarno na białym. jesli uwazasz ze koszt przesyłki za drogi, to nie kupujesz u tego goscia tylko gdzie indziej, proste. co do złego towaru - nie tylko mozesz go reklamowac, mozesz zwrócić w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny, a oni musza zwrócic kase. a Ty od razu wyskakujesz z neutralem. mówisz ze długo zwlekali z wysyłką - wyraznie napisali ze paczki wysłane poczta realizuja w przeciagu 7 dni - ponownie, kupujac u nich towar zgadzasz sie na takie warunki. tez bym Ci wystawił negatywa. a tak BTW - HIDy? serio? :facepalm:

Kolego .. c**j z tą przesyłką.. wali mnie ona.. ale dostałem do d*py towar którego zwrot mijał się z celem bo jak mam zapłacić za wysyłkę w dwie strony to wychodzi mnie cena nowego żarnika i jaki widzisz tu sens i logikę ?? :facepalm:

Dwa.. wk***ia mnie niemiłosiernie jak ktoś wali Ci w komentarzu , że wysłał Ci dwa inne żarniki bo tak chciałeś..totalne kłamstwo..tak samo jak to że wysłał kurierem. Widac zresztą po jego komentarzach jak postępuje z klientami.. ta sama regułka te same grośby. Nie po to do c**ja kto s płaci przez zasrane PayU żeby mu żarniki wysyłać tyle czasu..

I po kiego pisac takie głupoty :

"Wylicytowany towar zamówiony kurierem wysyłamy natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty na koncie !!! "

za***iste jest to natychmiast. Nie rozumiem twierdzenia " HIDy" Serio ? ". Nie wiem po kiego taki zjebany komentarz.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, panowie.... przeciez jak komus nie pasuje wysoki koszt przesyłki to niech nie licytuje, o co wam chodzi? a jesli pacjent wysłał nie to co trzeba, to powinienes towar rekalmowac a nie od razu wystawiac komentarz - przy błedzie sprzedajacego on pokrywa wszelkie koszty przesyłki (miałem raz taka sytuacje ze zamowilem gre na xboxa a dostałem wersje ps3 - po kontakcie ze sprzedajacym odesłałem gre i dostałem prawidłowa + zwrot kosztów wysyłki). i czego mozna sie spodziewac po "ksenonie" za 12zł? dobra zarówka h7 kosztuje 3 razy tyle, jak ktoś kupuje szajs to niech sie liczy z tym ze szajs dostanie. przy tej cenie to w ogole cud ze te swiatełka działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skubany prawie wszystkie negatywy unieważnione...straszy tym sądem...

majkel20 dobrze mówi, jak ktoś dodatkowo zarabia na wysyłce to już jest coś nie tak.

A ja nadal będę się trzymał swojej zasady nie kupowania od sprzedających z dużą ilością negatywów, niby ten tak dużo ich nie miał, a jednak.

Pewnie innych już przed wystawieniem negatywa postraszył sądem...

Ale też nie ma co się czepiać kosztów wysyłki jak się już kupiło towar, jeśli koszt nie odpowiada to się nie kupuje i tyle.

No i przed wystawienie negatywa/neutrala też byłoby dobrze skontaktować się ze sprzedającym żeby się dogadać(czasami się udaje), a tak to wiadomo że będzie negatyw za negatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mialem taki przypadek,sprzedalem poprzez allegro aparat cyfrowy i jak winno byc otrzymalem kase,wyslalem towar potwierdzajac o tym mailowo Pani ktora owy towar kupila i niby nic w tym dziwnego jak nastepnego dnia pod wieczor dostalem wiadomosc od allegro iz otrzymalem negatywny komentarz???

Dzwonie do babeczki a ona mi placze ze jeszcze go nie dostala :facepalm:

Zakonczenie bylo takie ze aparat doszedl po 3 dniach (czyli ok) a pani X poprosila allegro o uniewarznienie komentarza itd. takze znikl z mej rubryczki :doh:

Tak wiec jeszcze jedna przestroga na allegrowiczkow ktozy zaczynaja dop.przygode z allegro pytac jeszcze raz pytac przed kupne czy wszystko sie zgadza i pasuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprzedających lepiej zawyżyć koszty przesyłki, bo prowizja ze sprzedaży towaru niższa. Ile razy widziałem coś po 1zł a koszt wysyłki 200, 500. Mam nadzieję że allegro się wzięło za takich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, panowie.... przeciez jak komus nie pasuje wysoki koszt przesyłki to niech nie licytuje, o co wam chodzi? a jesli pacjent wysłał nie to co trzeba, to powinienes towar rekalmowac a nie od razu wystawiac komentarz - przy błedzie sprzedajacego on pokrywa wszelkie koszty przesyłki (miałem raz taka sytuacje ze zamowilem gre na xboxa a dostałem wersje ps3 - po kontakcie ze sprzedajacym odesłałem gre i dostałem prawidłowa + zwrot kosztów wysyłki). i czego mozna sie spodziewac po "ksenonie" za 12zł? dobra zarówka h7 kosztuje 3 razy tyle, jak ktoś kupuje szajs to niech sie liczy z tym ze szajs dostanie. przy tej cenie to w ogole cud ze te swiatełka działają

Ja akurat nie rozwinąłem dodatkowego cennika kosztów wysyłki. Co do samego żarnika obydwa mają metki 4300 K...ale jeden świeci jak 6000 K.. I uważaj jak ktoś Ci pokryje koszt wysyłki.. taki sprzedawca ma w d*pie zmartwienie klienta. Jak ja się pomylę przy wysyłce mieszka na lewartek to wysyłam drugą sztukę na swój koszt i nie wymagam odesłania starego. Dwa dni temu pomyliłem się przy wysyłce i zamiast paczki pobraniowej wysłałem listem i myślisz, że ktoś mi za to zwróci ? Odpuszczam bo nie będę się szarpał z ludźmi .. mój błąd i potrafię się do tego przyznac .. Ci Panowie od xenonów nie bardzo.

Koszt wysyłki można sobie zawyżyc o te 2-5 zł ..wiadomo.. koszt pakowania, dojazdu na pocztę, stracony czas srutu tutu... ok.. ale nie o 12 zł :facepalm:

Idąc Twoim tokiem rozumowania " czego się można spodziewac po xenonie za 12 zł " - nie Twoja w tym brocha.. jeździsz na markowych żarówkach to sobie jeździj..wisi mi to.. Jak są do d*py to niech sprzedawca napisze w ogłoszeniu " xenon nie sprawdzony.. chińska produkcja i niektóry sztuki mogą byc wadliwe co mamy w głębokim poważaniu". W opisie jest wszystko cacy super lukier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec popełniłeś dwa błędy - nie przeczytałes dokłądnie warunków aukcji i nie skontaktowales sie ze sprzedawca w celu wyjasnienia pomyłki, a nuz-widelec by Ci wymienili? po tym jak bez ostrzezenia dostali neutrala to sie na Ciebie wypieli - zaczeli pisac o jakichs kurierach i ze zamawiałes dwa różne a jestem na 100% pewnien ze przed wystawieniem komenta by takich bzdur nie pisali. czy w opisie aukcji musi byc napisane ze towar to "odrzut produkcyjny"? wystarczy spojrzec na ceny (markowych) prawdziwych palników ksenonowych i wszystko staje sie jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .. będę pisał maile i odsyłał żarnik i czekał na wymianę nie wiadomo ile czasu. Wystarczy przeczytac sobie ich komentarze. Zamówiłem u innego sprzedawcy żarnik i przesyłkę dostałem na drugi dzień bez zbędnego marnowania czasu. Żarnik z inną barwą mam bo przecież posiadają unikalny numer seryjne bo to nie byle podróbki :grin::grin:

Co ty mi tu o cenach piszesz .. jak ktoś się spuszcza nad swoim produktem w opisie aukcji to mnie to wali ile on kosztuje .. płacę za sprawną rzecz..a nie do połowy zjebaną. Poczytaj sobie ich opis.. toc prawie Ameryka. I nie pisz mi już więcej o oryginalnych palnikach, których nie potrzebuję :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takim podejsciem to zycze powodzenia. zreszta widzialem inne komenty na Twoim koncie i to nie jest pierwszy negatyw. ja mam ponad 200 ocen i nawet neutrala nigdy nie dostałem - fart? czy moze inne nastawienie? ja juz tutaj koncze bo widze i tak Cie nie przekonam :cool1:. jak dla mnie to zalozyłes posta przeciwko samemu sobie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac, że albo jesteś ograniczony..albo pracujesz w firmie od której kupiłem znakomite żarniki :naughty: Aczkolwiek obstawiam to pierwsze .

Mam negatywne komentarze na koncie z allegro na którym kupuje i sprzedaje swoje prywatne pierdoły.. Nie liżę d*py i nie boję się wystawic negatywnej opinii - Mam 4 negatywy od sprzedawców - 2 za żarniki, jeden za lampy gdzie babeczka sprzedała mi uszkodzoną lampę ( o czym pisałem na forum ). I jeden koleś wrzucił negatywy za aukcje gdzie na moim koncie zakupu robił brat.

Od kupujących - 3 komentarze od gówniarzy którzy bawili się zakupami na allegro i jeden od człowieka, który kupił telefon i nie potrafił się nim obsługiwac :grin::grin: Wystarczy zobaczyc w jakm odstępie czasu są komentarze.

Na firmowym koncie mam ponad 280 komentarzy pozytywnych z samej sprzedaży.. zero negatywów , zero neutrali .. Oceny sprzedaży mam 5.0 i w Czasie realizacji 4.9 .. więc nie mów mi o podejściu do klienta. Swoje zaczepki wsadź do kieszeni, wyjdź i zamknij za sobą drzwi :hi:

Jak dla Ciebie czas realizacji jaki opisałem jest w porządku.. otrzymany towar.. i zastraszanie po sprzedaży.. to Ty kolego jakiś na prawdę dziwny jesteś :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...