Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Zielony Kaktus - obecnie na zimowo


xdanielx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak felga ma 7,5" ale 225 mam teraz i nie wygląda jak balon przecież, chodzi o to aby profil dobrać. Obecnie mam 225/45/17 super wygląda, jedzie się świetnie ale na nowej bądź równej szosie, z tym u nas różnie dlatego właśnie nosi po koleinach na takiej szerokości. Myślę nad zmianą opon na 205/55/17 ale to się jeszcze wszystko obluka sprawdzi i potem będzie się działać.

Zapomniałem dodać, sokal to raczej do Ciebie słowa skoro będziesz szukał alu, trochę koni się traci przy naszych silnikach na takich kołach (225/45/17). Jak założyłem to nie wierzyłem, bo jakoś nie miałem porównania, od razu po kupnie auta praktycznie założyłem te koła. Pewnej nocy wracając z pracy spróbowaliśmy się z kumplem z roboty (też ma A4 1.6) tylko że na oponach 195/65/15. Z miejsca nie miałem szans, podobnie było też jak startowaliśmy tak od 30 km/h. Nie żebym się ścigał z każdym kogo spotykam na drodze- nie, to był taki test tylko. Piszę o tym bo może to Cię zainteresuje.

---------- Post dopisany 17-11-2012 at 13:55 ---------- Poprzedni post napisany 15-11-2012 at 16:30 ----------

Z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć jakie mam zawieszenie w swoim audi. Siedzi inaczej niż spotkane do tej pory A4 więc coś musi być na rzeczy. Tak wyglądają sprężyny na zdjęciach:

Sprężyny tył: kolor jakby granat/ciemny niebieski udało mi się zobaczyć oznaczenie: 29 989 HA

17112012096.th.jpg17112012099.th.jpg

A tak wyglądają z przodu: kolor ten sam, tutaj z kolei widać jedną żółtą kropę i oznaczenie: 29 989 VA

17112012102.th.jpg17112012103.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, sokal to raczej do Ciebie słowa skoro będziesz szukał alu, trochę koni się traci przy naszych silnikach na takich kołach (225/45/17). Jak założyłem to nie wierzyłem, bo jakoś nie miałem porównania, od razu po kupnie auta praktycznie założyłem te koła. Pewnej nocy wracając z pracy spróbowaliśmy się z kumplem z roboty (też ma A4 1.6) tylko że na oponach 195/65/15. Z miejsca nie miałem szans, podobnie było też jak startowaliśmy tak od 30 km/h. Nie żebym się ścigał z każdym kogo spotykam na drodze- nie, to był taki test tylko. Piszę o tym bo może to Cię zainteresuje.

Jasne, bardzo cenna opinia :hi:

Ciekawe jakby było z tym na profilu 205/50... :eusathink: Bo w sumie to z szerokością bliżej jej do 195/65 (jeśli się mylę to mnie poprawcie :wink:)

Tego spadku się cały czas obawiam, dlatego cały sezon przejeździłem na 15" stali :decayed: Na początku nastawiłem się tylko na kupno "słoneczek" ale jak porównałem to na żywo do mojego kołpaka to poza tym że alu to jakiegoś wrażenia pozytywnego to na mnie nie zrobiło :kwasny:

No chyba żeby jakiś kompromis i 16" :wink: W razie czego daj cynk jaka różnica na 205/50 przy 1.6 :naughty:

A te sprężyny to faktycznie jakieś inne... Jakby na minus :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem no i mi wyszło ok. 65cm od podłoża ro rantu. Piszę ok. bo na 3 kołach jest tak 65+/- 3mm, a na jednym tylnym mniej, ale może to taki teren trochę albo tak mierzę. Mierzenie odbyło się przy kołach 195/65/15 jakby co, w tym pół butli gazu i ok.1/4 baku, no i zapas ale po wyjęciu go nic się nie zmieniło.

sokal/Mariusz jeśli wolisz Ty nie czekaj na moje wrażenia co i ile się zmieni bo sam nie wiem jeszcze co zrobię, tylko bierz się w kupę i szukaj alu teraz abyś sezon otworzył w pięknym obuwiu. Sądząc po tym jakie masz podejście do wyglądu/estetyki teraz jest najlepszy czas na kupno alu bo przez zimę doprowadzisz je sobie do perfekcji. Ostatnio zobaczyłem felgi które mi wpadły w oko może Ty na takie zapolujesz:naughty: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/audi-a4-1-8t-quattro-usa-252350/

wracając do sprężyn "na minus" to znaczy? Stoi niżej niż standard to na pewno nochyba że masz na myśli to że jest gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo rozglądam się powoli za jakimiś kółkami na wiosnę :wink:

ja wlasnie kupilem te fele, na dobrej glebie zacnie sie prezentuja. do tego oponka 215/45 :wink: Poki co mam 1be i springi -40mm wiec mniej wiecej wiem jak narazie bedzie to wygladalo u mnie patrzac po Twoich fotach. Niestety dystans koniecznie bede musial wsadzic ;d

Fajne autko szkoda tylko, ze 1.6 ale powodzenia w modach i bezawaryjnosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem no i mi wyszło ok. 65cm od podłoża ro rantu. Piszę ok. bo na 3 kołach jest tak 65+/- 3mm, a na jednym tylnym mniej, ale może to taki teren trochę albo tak mierzę. Mierzenie odbyło się przy kołach 195/65/15 jakby co, w tym pół butli gazu i ok.1/4 baku, no i zapas ale po wyjęciu go nic się nie zmieniło.

sokal/Mariusz jeśli wolisz Ty nie czekaj na moje wrażenia co i ile się zmieni bo sam nie wiem jeszcze co zrobię, tylko bierz się w kupę i szukaj alu teraz abyś sezon otworzył w pięknym obuwiu. Sądząc po tym jakie masz podejście do wyglądu/estetyki teraz jest najlepszy czas na kupno alu bo przez zimę doprowadzisz je sobie do perfekcji. Ostatnio zobaczyłem felgi które mi wpadły w oko może Ty na takie zapolujesz:naughty: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/audi-a4-1-8t-quattro-usa-252350/

wracając do sprężyn "na minus" to znaczy? Stoi niżej niż standard to na pewno nochyba że masz na myśli to że jest gorzej...

Spingi masz H&R. Pewnie -30mm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spingi masz H&R. Pewnie -30mm :wink:

Panowie, nie szuka któryś kół na lato? mam fajny, prawie nowy komplet OZ Michelangelo z oponami :wink:

Piszesz, że H&R bo stwierdziłeś to po zdjęciach? Spotkałeś się z takimi sprężynami? Dopytuję bo takie już auto kupiłem, było sprowadzone z Niemiec, a jak szukałem na necie żeby porównać to nie mogłem znaleźć a te wszystkie typowe obniżające mają logo marki nabite na sprężynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokal/Mariusz jeśli wolisz Ty nie czekaj na moje wrażenia co i ile się zmieni bo sam nie wiem jeszcze co zrobię, tylko bierz się w kupę i szukaj alu teraz abyś sezon otworzył w pięknym obuwiu. Sądząc po tym jakie masz podejście do wyglądu/estetyki teraz jest najlepszy czas na kupno alu bo przez zimę doprowadzisz je sobie do perfekcji. Ostatnio zobaczyłem felgi które mi wpadły w oko może Ty na takie zapolujesz:naughty: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/audi-a4-1-8t-quattro-usa-252350/

Sęk w tym że sam jeszcze nie wiem co zrobię :decayed: Rozglądam się i czekam na "impuls" :decayed: Ostatnio zastanawiałem się nawet nad czarnymi :naughty:

13fog.jpg

A z tym podejściem do wyglądu/estetyki to chciałeś mnie obrazić tak? :decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym podejściem do wyglądu/estetyki to chciałeś mnie obrazić tak? :decayed::decayed::decayed:

Absolutnie!!! Twierdzę tak po tym co robiłeś ze swoim autem, zresztą chyba wiesz co miałem na myśli - nic złego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spingi masz H&R. Pewnie -30mm :wink:

Piszesz, że H&R bo stwierdziłeś to po zdjęciach? Spotkałeś się z takimi sprężynami? Dopytuję bo takie już auto kupiłem, było sprowadzone z Niemiec, a jak szukałem na necie żeby porównać to nie mogłem znaleźć a te wszystkie typowe obniżające mają logo marki nabite na sprężynie.

PO oznaczeniach poznałem :decayed:

Też mam H&R i są podobne numery... :wink:

Sprawdź se w jakimś katalogu H&R

tu jest np.:

beztytuupmka.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kolor robi dobra robote...może ktos wczesniej fleksem sprezynki poobcinał;P...ale najwazniejsze , że dobrze to wyglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO oznaczeniach poznałem :decayed:

Też mam H&R i są podobne numery... tylko moje czerwone jak malboro:wink:

Sprawdź se w jakimś katalogu H&R

Tak też patrzyłem tylko mnie te cyfry "1" i "2" na końcu numeru myliły, dobra przyjmuję że mam -30 i git:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj kolejny mały mod wpadł do mojego auta: prawe duże lusterko z anglika

tutaj pomalowana obudowa

02022013224.th.jpg

a tu męczenie się z zabezpieczeniem i sprężynką, na zdjęciach coś trochę widać jak sobie z tym poradziłem

04022013227.th.jpg04022013225.th.jpg

no i na aucie:decayed:

04022013231.th.jpgp21600320000.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***iście :good:

A jak wrażenia z jazdy? Nowa jakość życia? :naughty: O ile teraz prawe lusterko małe wydaje mi się normalne o tyle pewnie po włożeniu dużego byłby szok :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te male lusterko to najbardziej wk***iajaca rzecz w tym samochodzie. Pojebalo ich z tymi lusterkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, aż trochę się przyzwyczaić nie mogę:decayed: Normalnie jak jadę to mnie to lusterko rozprasza i ciągle na nie zerkam:grin: ale jakość prowadzenia auta się poprawiła, nie ściąga w lewą stronę:polew:

Mnie też to krótkie lustro denerwowało bo jakoś tak nie symetrycznie wygląda samochód, ale teraz po plastyce uszu mój Kaktus nie jest klapciuchem:decayed:

---------- Post dopisany 16-02-2013 at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany 05-02-2013 at 00:14 ----------

Było trochę wolnego czasu to pstryknąłem parę fot w zimowej scenerii. Wizualnie oprócz prawego lusterka i zimowych butów bez zmian. Ostatnie zmiany to tylko olej MOTUL 10w40 filtr MANN no i siłowniki tylnej klapy od Toledo które szło do kontenera:decayed:

p2160016a.th.jpgp2160036a.th.jpgp2160018a.th.jpgp2160020a.th.jpgp2160021a.th.jpgp2160023a.th.jpgp2160025a.th.jpgp2160026a.th.jpgp2160028a.th.jpgp2160022aa.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolorek ma coś w sobie :naughty: A jeszcze taki wycipkowany ładnie się prezentuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...