Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klimatronik raz chłodzi raz nie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów mam problem z klimą podczas jazdy wyłancza sie i nie chłodzi dmucha ciepłym, po czym załancza sie i chłodzi zimnym , myslałem ze moze trzeba nabic więc nabiłem i brakowalo troche ale nadal jest problem, jak chłodzi na LO max 14 stopni wentylator nie zawsze chodzi, jak chodzi to jest ok jedna rurka jezt zimna a dróga gorąca, co to moze byc co sprawdzic?

Opublikowano

Wymień filterek klimatyzacji na początek. Powinien być w przewodzie klimy.

Ja dziś właśnie wymieniałem, bo po kilku latach wyglądał tak, jak na tej fotce :thumbdown:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Jak jest zapchany, to rośnie ciśnienie, klima się wyłącza i po chwili jak ciśnienie spadnie - załącza się z powrotem.

Opublikowano

Dziś też to zauważyłem że zwłaszcza na postoju jak autko pracuje co jakiś czas wyłącza sie sprężarka klimy.

Gdzie dokładnie go szukać i jak fachowo sie on nazywa????

Opublikowano

Fachowo nazywa się dławik bądź filterek klimatyzacji. Siedzi w jednym z przewodów klimy. W tym cieńszym w okolicy króćców ładowania.

Opublikowano

Dzieki pzdr

Opublikowano

Panowie wspominacie o zaworze rozszerzalnym klimatyzacji. Czy istnieje jakiś numer tej części ? Jest tylko jeden typ ?

Opublikowano

dziś dzwoniłem do gostków co zajmuja sie klimą i dowiedziałem sie ze jeżeli chce wymienić dławik to musze napełniać układ ewentualnie spuścić czynnik i powtórnie go napełnic,to prawda????

Opublikowano

tak to prawda

nr dławika 4B0 820 177

trzeba tez wymienic osuszacz

Opublikowano

Osuszacz trzeba wymienić bo otworzyło się układ. A są jakieś inne wskazania do wymiany osuszacza ? np, terminy, czas pracy itp ?

Opublikowano

Dzięki dave

Osuszacz i dławik z tego co wyczytałem to co dwa lata wraz z czynnikiem.

Opublikowano

osuszacz co 2 lata

dławik za każdym razem jak wymieniamy czynnik (nie dłużej jak 2 lata)

Opublikowano
osuszacz co 2 lata

dławik za każdym razem jak wymieniamy czynnik (nie dłużej jak 2 lata)

Czy producent osuszacza ma znaczenie ?

Czy można go samemu wymienić i później pojechać na nabicie ?

Dlaczego trzeba wymieniać osuszacz ?

Opublikowano

najpierw wyciąga sie czynnik potem wymienia elementy

nastepnie uzupełnia sie czynnik

osuszacz wyciaga wilgoc z układu która jest szkodliwa dla działania układu

Opublikowano

Jeżeli ma się otwarty układ to można samemu wymienić osuszacz ? I czy producent ma znaczenie ?

Opublikowano

sam wymienisz

zapodaj BEHR-a albo HELLĘ

Opublikowano

Czy po wymianie tego filterka konieczna jest wymiana osuszacza?

Opublikowano

Nic nie jest konieczne.

Jak wymienisz filtr,napełnisz układ czynnikiem a po tygodniu okaże sie ze do wymiany masz osuszacz...Po co pchać sie na koszty.

Poprzedni właściciel napełniał układ i nie robił nic wiecej,przez co ja teraz muszę wydawać dodatkowe 150 zł za napełnienie po to by wymienić filtr za 20zł.

Opublikowano

za 8 :wink:

Opublikowano

Kolego "devastation" powiedz mi często zdarzają się przypadki z trudnościami odkręcenia osuszacza ?

Opublikowano

w A4 ???? nie

w innych autach sie zdarza :facepalm:

żebys dobrze to ogarnąłmusisz zdjąc przednią prawa lampę i obudowe filtra powietrza, łatwiej sie dostac do nakretek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.