Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wahacze górne - luzy


kkuba83

Rekomendowane odpowiedzi

a co moze sie stac jezeli sie rozpadnie ten wahacz ??

tylko jeden gorny ma taki luz (gorny przod od posazera)

Lepiej nie pytaj i oby nigdy ci się to nie stało,autko może stracić sterowność i nieszczęście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku końcówka w tych wahaczach ma plastik jeżeli jest zbyt mocno wypracowana(duży luz) może wyskoczyć przy skręcie kół ,koledze wyskoczyła w czasie przejeżdżania przez tory kolejowe. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak ...masz luz ?? jedz i wymieniaj !! .Mowa o gornych ale na swoim przykladzie (bo wywaliło mi w dolnym sworzen i to na cale szczescie przy 20km/h) powiem NIE CZEKAĆ, :no:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem aż tak poważnych luzów ale te upierdliwe pukanie od momentu ruszania tak do 20 km/h :angry:.U mnie

musi wszystko hulać jak należy i byle usterka mnie wpienia dlatego robię na bierząco.

Jak uważasz ale ja bym to już wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym byl w Polsce to bym to zrobil ale w chwili obecnej jestem w holandi a tu w warsztacie wymiana tych dwoch gornych wahaczy z jednej strony to koszt 420€ wiec to duzo a musze jakos jezdzic a za kilka dni sam se wymienie i koszt to bedzie o wiele nizszy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek27

to prawda,ze wymiana czegokolwiek w aucie,tu,w holandii jest masakrycznie drogie. Ja tydzien temu wrocilem z polski i jestem po wymianie 4 wahaczy gornych,wszystkich tarcz hamulcowych i klockow,przedniej szyby (370zl w polsce,a 420euro w car glass :wallbash::kwasny: ) ,oleju i filtrow,zrobiona inspekcja,wymieniony plyn we wspomaganiu. Razem wyszlo 1270euro. W holandi kosztowalo by mnie to okolo 2500euro. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górne wahacze odpowiadają za tor jazdy. Mnie jak padł pierwszy górny to auto zaczęło ściągać i jazda powyżej 100/h była ryzykowna (ciągłe kontrowanie). Ja bym kupił wahacze i jeśli w holandii robocizna jest droga to przed trasą do polski przeznaczył cały dzień na ich wymianę.

Wymiana wahaczy górnych nie jest taka straszna. Jest opis w dziale warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek27

a czy nie trzeba bedzie ruszyc amora,zeby dostac sie do srub od wahaczy???? Potem i tak chyba trzeba bedzie ustawic zbierznosc,wiec wizyta u mechanika cie nie ominie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to wystarczy lekko opuscic kolumne i wyciagnac srube z gornego wahacza i to wszystko. nie wydaje mi sie zeby trzeba bylo ustawiac zbierznosc na nowo. Ale moze jest tu ktos kto wie to na 100% ????

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że opis jest na forum opisze bo jestem swiezo po wymianie 2 szt. górnych prawa strona .

Kolumne trza odkrecic całkiem ale. przed : odkrecamy śrubę z mocowania ( nadkole ) luzujesz srube z kolumny a jak ci sie uda wyjać z poluzowaniem to powodzenia mi koles odkrecał całą i lekko wygioł do siebie wybił śruby u mnie lekko wyszły . ale widziałem na własne oczy przypadek że trza było grzać palnikiem jażmo mocowania te nad kolem :decayed:tak mówie ta śruba moze wyjsć lekko ale ... jak nie wyjdzie to trzeba urzyć palnika do podgrzania ale uważać owinąć rurki i inne pierdoły szmatami zmoczone wodą :hi:[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2008, 19:36 _________________________________________________zbierznosci sie nie ustawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...