Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczą hamulce


wilku213

Rekomendowane odpowiedzi

http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/46/23/80/2446238008

na tej focie klocki mają papierowe naklejki, które sie zdejmuje przed montażem w zacisk, pod nimi jest folia która pomaga przykleic sie do zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do hamulców nie powinno sie stosowac smaru miedzianego

A widzisz... nie wiedziałeś :yeah: Cienko posmarowany w miejscu styku z zaciskiem działa tak samo, i nic złego się nie dzieje choćbyś nie wiem w jakich książkach przeczytał inaczej :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałeś.... :facepalm:

smar sie daje ale nie miedziany tylko specjalnie do tego przeznaczony

i jest albo biały albo niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałeś.... :facepalm:

devastation, nie wiedziałeś?????

nie wiedziałeś, że można???

czytasz nie te książki co trzeba ......

to żart oczywiście... bo dzięki Twoim sugestiom (starsze dzieje) zanabyłem kiedyś trochę smarów ATE polilube (czy coś takiego) i tera nawet w Seicencie go wykorzytuje :)

Dzięki za zdjęcia - jednak nie wiedziałem.... powiem szczerze, że nie grzebie przy autach tak jak Ty, a w szczególności takich lepszych autach:), więc I-wszy raz widzę... ale po samych fotkach widać, że jest tam jakiś klej, dokładnie taśma 3M.... no ale nie wszyscy muszą wiedzieć co to 3M...

muszę ten patent taśmy dwustronnej w E-clasie od brachola wykorzystać, bo zmienił na TRW :( i piszczą przy końcowej fazie hamowania jak cholera.... czy to jest jakaś specjalna taśma np wysokotemperaturowa czy po prostu zwykła dwustronna da radę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij mi na PW swój adres to Ci wysle smar taki jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałeś.... :facepalm:

smar sie daje ale nie miedziany tylko specjalnie do tego przeznaczony

i jest albo biały albo niebieski

wyslij mi na PW swój adres to Ci wysle smar taki jak trzeba

jak piszesz do mnie to poszło.... a jak nie, to możesz mi kartkę na święta wysłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się trochę i postanowiłem założyć tarcze i klocki Textara albo tarcze zimmermana i klocki ferodo premier. Co bedzie lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się trochę i postanowiłem założyć tarcze i klocki Textara albo tarcze zimmermana i klocki ferodo premier. Co bedzie lepsze ?

To drugie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oczywiście DS........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć taki zestaw. Allegro czy ktoś z forum może ma w ofercie. Chodzi o Zimmernana i Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem zestaw boscha na tył klocki i tarcze i nic nie piszczy od samego początku, przejechane już jakieś 1500km i dalej cisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie dobre ?

Klocki przód Ferodo premier FDB1289

Klocki tył Ferodo premier FDB1083

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 09:27 ----------

ale oczywiście DS........

DS.... znaczy Ferodo DS Performance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy różnica w hamowaniu równie powala, jak różnica w cenie ? Toż to 100% więcej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy różnica w hamowaniu równie powala, jak różnica w cenie ? Toż to 100% więcej !

Ferodo premier starcza, chyba że nie wiadomo czego oczekujesz od hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i starczą, chyba za dużo czytam i potem głupieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann + Premier starczą Ci w zupełności... to dobry zestaw... jeździłem na takim w 3,0 TDI dłubniętym co nieco i w zupewności starczały wyhamować kolosa w newralgicznych momentach.... zestaw był bardzo zadowalający....

o ile pamiętam "DS" działają dobrze jak się klocek dobrze rozgrzeje.... więc nie wiem czy warto, bo jak będzie "zimny" może piszczeć....

to dobry klocek jak ktoś upala autko i ma system jazdy gaz - hamulec, lub kjsy czy wyczynowe przejazdy autem....

do zwykłej "cywilnej" jazdy Ferodo Premier daje 100 % satysfacji przy niskiej cenie zakupu....

po założeniu musisz pamiętać by spokojnie dotrzeć sobie klocki i tarcze - ostrożnie, delikatnie hamując by ich nie spalić.... ale to chyba wiadomo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS-ów nie trzeba rozgrzewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...