Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju z 15w40 na 5w40 czy to mozna zrobić w drugą strone??


rafpia86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam takie autko a4 b5 2.5 quattro zalany 15 w 40, szkoda nam silnika bo jeszcze ładnie pracuje a na tym oleju wiem ze nie za długo i chciał bym go zmienić jaki jest sposób wrócenia do rzadszego oleju. bo i tak chcemy tam wsadzić 1.9 tdi ale naprawdę silniczka aż zal zderzając na tym oleju. myśleliśmy żeby chociaż zejść na pół syntetyk 10w40 a w sposób następujacy:

zlać stary olej i wymienić filtr, zalać nowym 15w40 zrobić na tym oleju z 50km.

zlać 15w40 i zmienić filtr i zalać go 10w40 pojeździć znów 50km,

i po raz kolejny zlać olej 10w40 i wymienić filer znów 50km. Następnie zalać go albo już na stałe 10w40 lub

5w40 i powtórzyć zabieg płukania jeszcze raz na 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście nie ma żadnych wycieków przynajmniej na razie w środku nie wiem jeszcze nie rozebrany, wałki są już delikatnie starte. wiec obecny stan tylko pogarsza sprawę:)a autko udało się Tanio kupić wie można w niego troszkę zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, po prostu rewelacja, do tego silnika jest przewidziany olej 5w30 albo 5w40. Idź kup płukankę Liqui Moly wlej 10 minut przed zlaniem oleju a potem wlewaj syntetyka bo inaczej wałki padną 5 razy szybciej. I nie pitolcie że ten silnik lubi cieknąć i trzeba lać jakiś szajs 15w40. 15w40 wcale nie jest gęstszy od 5w40 który ma tylko większą płynność w zimie. Jak chcesz gęstszy olej to sobie wlej 5w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, po prostu rewelacja, do tego silnika jest przewidziany olej 5w30 albo 5w40. Idź kup płukankę Liqui Moly wlej 10 minut przed zlaniem oleju a potem wlewaj syntetyka bo inaczej wałki padną 5 razy szybciej. I nie pitolcie że ten silnik lubi cieknąć i trzeba lać jakiś szajs 15w40. 15w40 wcale nie jest gęstszy od 5w40, ma tylko większą płynność w zimie. Jak chcesz gęstszy olej to sobie wlej 5w50.

czy to na 100% jest bezpieczny sposób??? 15 w40 wlał poprzedni właściciel jak to usłyszałem to az mnie zmroziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj olej mineralny zostawia syf więc wlej płukankę która to dziadostwo rozpuści i to jak najszybciej. Kiedyś rozmawiałem z kierownikiem działu części w ASO Audi i powiedział że olej w tym silniku to sprawa życia lub śmierci wałków. Nie wiem kim był poprzedni właściciel ale moim zdaniem debilem nie mającym zielonego pojęcia o olejach. Producent wymaga oleju syntetycznego 505.00 o klasie lepkości 5w30 albo 5w40 i tego się trzymaj. Nie słuchaj żadnych drutów którzy straszą rozszczelnieniem bo to jest kwadratowa bujda na resorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja mam 1.9 tdi tez go zalałem 15w40 moge zrobić to samo??? wlamem tam olej orginalny CAT wyczynowy do koparek ale silniczek ładnie na nim chodzi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja mam 1.9 tdi tez go zalałem 15w40 moge zrobić to samo??? wlamem tam olej orginalny CAT wyczynowy do koparek ale silniczek ładnie na nim chodzi:))

A o co tym razem chodzi...?

I co z tą mocą w AFN...?

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/podniesienie-mocy-1-9-tdi-kablem-da-sie-jakos-samemu-to-zrobic-afn-238663/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym AFN che podnieść moc i doprowadzić auto to ładu bo Plan miałem taki Kupiłem A4 B7 i powiem szczerze jestem nie zadowolony z tego autka. miała isc A4 b5 do żyda ale jak pomyślę jakie to autko jest nie zniszczalne, a to nowe nie spełniło moich oczekiwać i sprzedam go, tym B5 pojezierze jeszcze ze 2 latka a później to kupiłbym A6 3.0 tdi , wiec jak na razie w A4 b5 wymieniam tyknie sprężyny łożysko na wale(quattro). a poniesienie mocy musze zrobić autko na tip top żeby nie wyszły później jakieś klocki.

Jak mozesz Tommy Gun to napisz mi proszę dokładną procedurę zmiany tego oleju z tym preparatem czy to na ciepłym silniku czy auto ma chodzić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz Tommy Gun to napisz mi proszę dokładną procedurę zmiany tego oleju z tym preparatem czy to na ciepłym silniku czy auto ma chodzić itp.

Ja to zrobie za niego :wink: a więc tak:

Rozgrzej silnik do temperatury roboczej czyli 90-100 i wlej płukanke z LM jest to biała puszka z napisem Engine Flush i jest tego 300 ml lub 500 ml z serii pro-line czarna puszka,następnie wlej całość do gorącego silnika i zostaw zapalony silnik na 10-15 minut a miedzy czasie możesz go lekko przegazować pare razy (tylko lekko!!! nie na odcięcie)

Następnie spuśc to wszystko i zalewaj syntetykiem najelpiej Liqui moly 5w40 diesel synthoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie, już zrobione autko ładnie pracuje nie ma żadnych wycieków i mam nadzieje ze nie będzie. oby tak zostało ten patent zrobie w mojim 1.9 tdi tez mam tam 15w40 zmienie na 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, po prostu rewelacja, do tego silnika jest przewidziany olej 5w30 albo 5w40. I

powaznie? a ja myslalem, ze przewidziano olej 505.00 a taka norme spelnia 99,99% 15w40 dostepnych na rynku - to, ze to slaby pomysl lac ten olej do tego silnika to inna sprawa

Operacja zamiany oleju:

- zlac olej i wykrecic filtr

- wkrecic filtr i zalac olej np 5w40

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

przezorny zawsze ubezpieczony wiec rozgladaj sie za olejem raczej z nieduza liczba TBN (taki parametr - niestetety nie jest najczesciej podawany na opakowaniu ale w necie namierzysz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten patent zrobie w mojim 1.9 tdi tez mam tam 15w40 zmienie na 10w40

chyba masz coś nie po kolei pod kompułą Kolego :facepalm:

sorry że tak pisze ale ziemniaki mi gnija w piwnicy jak to czytam

lejesz od razu do auta 5W-40 np Motul X-Cess i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten patent zrobie w mojim 1.9 tdi tez mam tam 15w40 zmienie na 10w40

chyba masz coś nie po kolei pod kompułą Kolego :facepalm:

sorry że tak pisze ale ziemniaki mi gnija w piwnicy jak to czytam

lejesz od razu do auta 5W-40 np Motul X-Cess i po temacie

Bardzo przepraszam kolego Tomku, ale czy jednak nie lepszy bylby do jego auta, olej ktory kolega rafpia86 nalał...

To znaczy... cyt. CAT wyczynowy do koparek ... a silniczek ładnie na nim chodzi:))

Serdecznie pozdrawiam

Dana

PS. Kolego rafpia86, czy moglbys nam napisac (np. w opisie profilu)... z jakiej miejscowosci jestes. Bo tak, to trudno cos doradzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nalac nawet olej rycynowy, jest mi to wszystko jedno

ale co niektórzy zachowuja sie tak jakby mieli cos nie halo z klepkami

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nalac nawet olej rycynowy, jest mi to wszystko jedno

ale co niektórzy zachowuja sie tak jakby mieli cos nie halo z klepkami

:facepalm:

Acha, rozumiem...

Bo tu znalazlam jeszcze takie forum gdzie koledzy dyskutuja nad olejami, ktory lepszy CAT czy inny...

Moze koledze sie przyda.

Forum maszyny budowlane - kopaczka.pl • Zobacz temat - Olej CAT HYDO 10W Adwanced

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze pomódl się ze dwa razy. Po prostu wymień olej i filtr i jeździj.

Ja jeżdżę Passatem B4 na 5W40 ok. 2 lata. Robię 1000 km tygodniowo. Wcześniej

wlewałem 15W40. Stan licznika obecnie to 540000 i czasami śmigam ponad 180.

Nie słuchaj szamanów tylko wymień olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze pomódl się ze dwa razy. Po prostu wymień olej i filtr i jeździj.

Ja jeżdżę Passatem B4 na 5W40 ok. 2 lata. Robię 1000 km tygodniowo. Wcześniej

wlewałem 15W40. Stan licznika obecnie to 540000 i czasami śmigam ponad 180.

Nie słuchaj szamanów tylko wymień olej.

Witam kolege.

A do kogo kolega to pisze, bo trudno sie zorientowac.

Widze ze jest kolega nowy na forum, wiec doradze.

Najlepiej przed napisanie posta kliknac... "Odpowiedz z cytatem"

I dopiero tam pisac swojego posta.

Bedzie wiadomo do kogo i o co chodzi.

Ps. W watku jest mowa o tym ze kolega rafpia86... jezdzi (chce) na oleju Cat 10W-40

Z tego co zrozumialam z wypowiedzi kolego to ma sie pomodlic i wymienac na ten olej...

Czy tak...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...