Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spryskiwacz tylnej szyby


Czitos

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam avanta B5 i mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. silniczek slychac ale nic się nie leje. przeglądając poprzednie tematy niestety również do niczego nie doszedlem... podłoga sucha, ze zderzaków tez się nie leje, a i zbiorniczka z tyłu również nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompka działa :mysli: lub z tyłu dysza zatkana :mysli: sprawdzałeś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do tematu u mnie ten sam problem dysze przepchałem i nadal nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten problem, sikało jeszcze tydzień temu, a teraz tylko pompuje i lipa. Jest kilka podobnych tematów, ale nikt jakoś nie napisał jasno gdzie szukać usterki, droga od zbiorniczka do tylnej klapy długa i kręta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sciągnąć tapicerkę z klapy i będzie widać. U mnie też silniczek chodził, niby na szybę coś tam siknęło troszkę, a później nic. Po rozkręceniu okazało się, że była pęknięta (ukręcona) metalowa rurka, która przechodzi przez mechanizm wycieraczki do dyszy. Było troszkę rozwiercania i kombinacji, ale wszystko już działa :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczka z tyłu nie ma, jest tylko jeden z przodu pod maską :)

może gdzieś się przytkało na odcinku od zbiornika do tylnej klapy?

Ja mam zbiorniczek z tyłu w prawym schowku! Ale widziałem, że nie wszystkie avanty go mają :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbiorniczek był w modelach przed liftowych do 99r póżniej zrobili tylko jeden z przodu :)

Takie małe sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbiorniczek był w modelach przed liftowych do 99r póżniej zrobili tylko jeden z przodu :)

Takie małe sprostowanie

Kolega ma 98r. przedliftową i ma jeden zbiorniczek 6.5l z przodu a w mojej też przedliftowej są dwa 3.5l +2.0l :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roczik 98 to juz I lift moze o od tego były montowane pojedyńcze zbiorniki :mysli::no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić to nie łatwiej byłoby wyciągnąć samą dyszę, która jest włożona tylko na wcisk? Po wyjęciu można zobaczyć czy jest skrecona rurka i ew. spróbować dmuchnąć w samą dyszę czy aby na pewno nie jest zapchana.

W modelach po I lifcie był już tylko jeden zbiorniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DESZCZ - poczytaj parę postów nizej jest tam temat - płyn do spryskiwaczy leje do środka - powinieneś coś z tego skumac - pozdrawiam.

Problem w tym, że jemu nie cieknie do środka auta...

A skąd wiesz, że masz czystą dyszę. Ściągnij ją i zobacz czy wtedy Ci psika, jak tak to masz prblem z dyszą. A jak nadal sucho dłubaj dalej, popatrz czy jest płyn w przewodach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbiorniczek był w modelach przed liftowych do 99r póżniej zrobili tylko jeden z przodu :)

Takie małe sprostowanie

ja mam avanta rocznik 98 i jeden zbiorniczek 3,5 litra z przodu... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się podłączyć do tematu, bo niestety też tylni spryskiwacz przestał mi działać….to znaczy słychać jak pompuje, ale nic nie leci. Jedynie, co zauważyłem, że po dłuższym naciskaniu na spryskiwanie tylniej szyby płyn wyciekł mi pod samochód. Spryskiwacze z przodu działają bez zarzutu.

W środku samochodu nigdzie nie stwierdziłem wycieku. Może ktoś już miał podobny przypadek i wie gdzie szukać usterki…

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóbuj w miare mozliwości przepatrzeć szlaufy i ich łączenia. Może cos się rozczepiło lub jakiś po prostu się uszkodził, tzn, pękł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagle zaczęło samo sikać, poprostu tak jakby płyn musiał doleciec po wielu pompowaniach (po dolewce). Albo druga opcja - na myjce bezdotykowej jak siknąłem pod ciśnieniem w dysze to moze sie odetkała... nie wiem kiedy i jak to sie stało, ale teraz sikam na klape cały czas :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...