Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślicie co może być że nie mogę się połączyć z fabrycznym modułem bt,

podczas łączenia się rozłącza mi telefon połączony przez bt więc jakaś komunikacja jest ale nie może się połączyć ze sterownikiem,próbowałem vag-com 409 , polski vag i vag com commander, w polskim vagu wyskakują kropki zamiast nazwy modułu i pisze że próbuje przywrócić połączenie i nic i dodam że nie rozłącza mi rozmowy po wyciągnięciu kluczyka ,rozłącza dopiero jak zakończe rozmowę albo odejde za daleko

spostrzeżenie z mojej strony jest takie , że kabel masz pod konkretną wersję vcdsa a nie pod taką jaka Ci się w danej chwili podoba. Przez podpięcie kabla do innego oprogramowania niż dedykowane poprostu go nieodwracalnie możesz uszkodzić

ale kabel działa normalnie(próbowałem 3 kabli) łączą się ze wszystkimi innymi sterownikami ,tylko z bt mają problem,

nie próbowałem tylko VCDS bo niemam skad pożyczyc kabla, mam kable do vag-com 311 ,409 i chiński vag-com commander

To spróbuj jeszcze VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z 3.11 mój blutek też nie chciał sie połączyć.Z VCDS-em i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić wiązkę do bluetootha, ale bluetooth jest strasznie cicho (czy nie trzeba jakoś tego podpinać pod zestaw bosse?). Niestety z mojego Vag-com 3.11 nie mogę się połączyć do niego aby go przekodować. Posiadam kabel VAG USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 (czarny).

Istnieje możliwość przekodowania jakoś bluetootha żeby można się było do niego łączyć za pomocą mojego kabla? Bluetooth jest z końcówką D.

Dzisiaj jeszcze wyciągnę radio i sprawdzę czy na pewno jest przepływ prądu po kabelku k-line z wtyczki radia aż do wtyczki bluetooth, bo może to ja coś zwaliłem:(

Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Da się tak jakoś ustawić bluetootha/tel (lumia 800) żeby było słychać albo na głośnikach albo chociaż na telefonie dźwięki z aplikacji telefonu (np nawigacja)? Bo wczoraj zauważyłem że jak telefon był podłączony, to nie było słychać dźwięku przypominacza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić wiązkę do bluetootha, ale bluetooth jest strasznie cicho (czy nie trzeba jakoś tego podpinać pod zestaw bosse?). Niestety z mojego Vag-com 3.11 nie mogę się połączyć do niego aby go przekodować. Posiadam kabel VAG USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 (czarny).

Istnieje możliwość przekodowania jakoś bluetootha żeby można się było do niego łączyć za pomocą mojego kabla? Bluetooth jest z końcówką D.

Dzisiaj jeszcze wyciągnę radio i sprawdzę czy na pewno jest przepływ prądu po kabelku k-line z wtyczki radia aż do wtyczki bluetooth, bo może to ja coś zwaliłem:(

Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Da się tak jakoś ustawić bluetootha/tel (lumia 800) żeby było słychać albo na głośnikach albo chociaż na telefonie dźwięki z aplikacji telefonu (np nawigacja)? Bo wczoraj zauważyłem że jak telefon był podłączony, to nie było słychać dźwięku przypominacza :(

A w czym dokładnie problem - nie znajduje BT czy wywala "to many communiaction errors"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym dokładnie problem - nie znajduje BT czy wywala "to many communiaction errors"?

Wywala "to many communiaction errors":kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym dokładnie problem - nie znajduje BT czy wywala "to many communiaction errors"?

Wywala "to many communiaction errors":kwasny:

W OPTIONS masz parametry do zmiany. CHAR INT ustaw na 5 i zobacz czy się połączy - spróbuj kilka razy. Może nadal zrywać ale jest szansa, że zabangla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym dokładnie problem - nie znajduje BT czy wywala "to many communiaction errors"?

Wywala "to many communiaction errors":kwasny:

W OPTIONS masz parametry do zmiany. CHAR INT ustaw na 5 i zobacz czy się połączy - spróbuj kilka razy. Może nadal zrywać ale jest szansa, że zabangla...

Dzisiaj wieczorem spróbuje, bo nie zabrałem kompa i kabla do roboty i zobaczymy czy da radę coś zdziałać.

Teraz ważne pytanie: Jaki się nazywa klucz którym są przykręcone siedzenia i jaki jest jego rozmiar - muszę jakiś kupić, ponieważ nie bylem wczoraj w stanie odkręcić siedzenia i na razie jeżdżę bez schowka, bo nie wiem w którym dokładnie miejscu umiejscowić blutka, żeby schowek wszedł na swoje miejsce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spline chyba 10. Możesz kupić komplet takich kluczy w obi lub leroy merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym dokładnie problem - nie znajduje BT czy wywala "to many communiaction errors"?

Wywala "to many communiaction errors":kwasny:

W OPTIONS masz parametry do zmiany. CHAR INT ustaw na 5 i zobacz czy się połączy - spróbuj kilka razy. Może nadal zrywać ale jest szansa, że zabangla...

Dzisiaj wieczorem spróbuje, bo nie zabrałem kompa i kabla do roboty i zobaczymy czy da radę coś zdziałać.

Teraz ważne pytanie: Jaki się nazywa klucz którym są przykręcone siedzenia i jaki jest jego rozmiar - muszę jakiś kupić, ponieważ nie bylem wczoraj w stanie odkręcić siedzenia i na razie jeżdżę bez schowka, bo nie wiem w którym dokładnie miejscu umiejscowić blutka, żeby schowek wszedł na swoje miejsce :(

spline 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym dokładnie problem - nie znajduje BT czy wywala "to many communiaction errors"?

Wywala "to many communiaction errors":kwasny:

W OPTIONS masz parametry do zmiany. CHAR INT ustaw na 5 i zobacz czy się połączy - spróbuj kilka razy. Może nadal zrywać ale jest szansa, że zabangla...

Dzisiaj wieczorem spróbuje, bo nie zabrałem kompa i kabla do roboty i zobaczymy czy da radę coś zdziałać.

Teraz ważne pytanie: Jaki się nazywa klucz którym są przykręcone siedzenia i jaki jest jego rozmiar - muszę jakiś kupić, ponieważ nie bylem wczoraj w stanie odkręcić siedzenia i na razie jeżdżę bez schowka, bo nie wiem w którym dokładnie miejscu umiejscowić blutka, żeby schowek wszedł na swoje miejsce :(

przecież masz pięknie opisany temat w tym dziale ze zdjęciami co i jak to nie rozumiem czego nie wiesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież masz pięknie opisany temat w tym dziale ze zdjęciami co i jak to nie rozumiem czego nie wiesz ?

Faktycznie jak teraz porównałem zdjęcie do tego co ja wymodziłem, to mój wystaje trochę bardziej do przodu i to pewnie jest powodem problemów z upchnięciem schowka.

Podczas montażu nie miałem zdjęć i tylko kojarzyłem okolice w których został zamontowany:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież masz pięknie opisany temat w tym dziale ze zdjęciami co i jak to nie rozumiem czego nie wiesz ?

Faktycznie jak teraz porównałem zdjęcie do tego co ja wymodziłem, to mój wystaje trochę bardziej do przodu i to pewnie jest powodem problemów z upchnięciem schowka.

Podczas montażu nie miałem zdjęć i tylko kojarzyłem okolice w których został zamontowany:facepalm:

no i piknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kombinacjach z ustawieniami portu com i walka z vag-com 4.09 udało mi się zaadaptować wartość 6 na kanale 128 i wbić kodowanie. niestety cała alka na niewiele sie zdała, bo bluetooth jest tak cicho jak był i nic nie słychać. Dodam ze radio jest concert II + bose - instalację zrobiłem według instrukcji z forum :facepalm:

Jak jest bose to trzeba to jakoś inaczej połączyć? Dodam że nawigacja gada dość głośno, a BT prawie w ogóle i jeszcze trzeszczy :kwasny:. Osoby dzwoniące słyszą mnie bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kombinacjach z ustawieniami portu com i walka z vag-com 4.09 udało mi się zaadaptować wartość 6 na kanale 128 i wbić kodowanie. niestety cała alka na niewiele sie zdała, bo bluetooth jest tak cicho jak był i nic nie słychać. Dodam ze radio jest concert II + bose - instalację zrobiłem według instrukcji z forum :facepalm:

Jak jest bose to trzeba to jakoś inaczej połączyć? Dodam że nawigacja gada dość głośno, a BT prawie w ogóle i jeszcze trzeszczy :kwasny:. Osoby dzwoniące słyszą mnie bardzo dobrze

Nie ma znaczenia że to BOSE - spieprzyłeś coś przy podłączeniu :wink: Na moje oko sygnały NF wpięte nie w tą wtyczkę co trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko sygnały MF wpięte nie w tą wtyczkę co trzeba...

Które to są kanały MF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko sygnały MF wpięte nie w tą wtyczkę co trzeba...

Które to są kanały NF?

Tu nie chodzi o VAGa tylko o to czy na pewno dobrze podłączyłeś wszystko. NF+/NF-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem właśnie kabelki i podłaczyłem odwrotnie i dalej to samo. Ale po zamienieniu kabelków po odłączaniu blutka bylo słychać raz głośny dźwięk, tak jak by coś nie kontaktowało, ale sytuacji nie udało się powtórzyć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem właśnie kabelki i podłaczyłem odwrotnie i dalej to samo. Ale po zamienieniu kabelków po odłączaniu blutka bylo słychać raz głośny dźwięk, tak jak by coś nie kontaktowało, ale sytuacji nie udało się powtórzyć :facepalm:

Pod co dokładnie podłączyłeś NFy - jaka wtyczka i które piny. Jakie są błędy w BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekodowaniu BT i skasowaniu błędów już żadne nie wróciły, a przynajmniej nie od razu - drugi raz nie sprawdzałem w związku z problemami z połączeniem (i tak przekodowanie tego trwało jakieś 2h).

NFy są podpięte do czerwonej wtyczki (10 PIN) - dzisiaj zauważyłem też rozbieżności w dokumentacji:

Według rozpiski znalezionej na forum NF+ był nad mute (PIN3), a według rozpiski na radiu NF- jest nad mute, czyli "NF+" na pinie 4 - i właśnie według rozpiski na radiu zostało podpięte

Rozpiska z forum:

http://img402.imageshack.us/img402/8437/pinyrns.jpg

Rozpiska z Radia:

http://obrazki.elektroda.net/29_1234876495.jpg

---------- Post dopisany 17-05-2013 at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany 16-05-2013 at 22:52 ----------

Dobra panowie odkryłem kiedy dźwięk jest dobry, a kiedy zwalony. Jak włączy się zapłon, to dźwięk jest cicho, natomiast jak się przekręci kluczyk w pozycję do wyłączoną, to BT gra bardzo ładnie i głośno:(

Proszę o pilną pomoc, bo już od 4 dni się z tym męczę i chciał bym już zakończyć temat BT i złożyć samochód :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod co jest podłączone zasilanie BT? Pod radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...