Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań odnośnie montażu Bt zamontowałem moduł z końcówką D u siebie w aucie no i kilka spraw

dodam radyjko BNS 5.0 (rns-low) dokładane (ale już kiedys i wszytsko śmigało bez Bt) auto a4 b6:

1. Co może być nie tak telefon łączy się z BT mogę odebrać połączenia dzwonić ale na wyświetlaczy NAVI jest cały czas napis "please insert sim card". Nie widać ikony zasięgu i Bt jest tylko napis SIM - zamiast zasięgu. (dodam na kilku telefonach nowych i starej noki też)

2. Z podpiętym modułem BT działają mi tylko przednie głośniki. jak ustawiam w radyjku na tył. to słychać tylko szum??

3. trzecia sprawa to kwestia podpięcia k-line w kablu który kupiłem od NAVIK k-line jest w tym samym miejscu co k-line od radyjka . Można je razem połączyć?

Na razie nie mam jak sprawdzić kodowania.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc..;)

2. Trzeba przekodować BT/Radio, dokładnie nie pamiętam

3. Można je razem podłączyć

---------- Post dopisany at 07:59 ---------- Poprzedni post napisany at 07:57 ----------

A ja też mam pytanie do was. Dlaczego po podłączeniu BT przestał działać zegarek ustawiany radiowo? Kodowanie się nie zmieniło, a zegarek się nie ustawia i nie ma ikonki anteny obok niego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam kilka pytań odnośnie montażu Bt zamontowałem moduł z końcówką D u siebie w aucie no i kilka spraw

dodam radyjko BNS 5.0 (rns-low) dokładane (ale już kiedys i wszytsko śmigało bez Bt) auto a4 b6:

1. Co może być nie tak telefon łączy się z BT mogę odebrać połączenia dzwonić ale na wyświetlaczy NAVI jest cały czas napis "please insert sim card". Nie widać ikony zasięgu i Bt jest tylko napis SIM - zamiast zasięgu. (dodam na kilku telefonach nowych i starej noki też)

2. Z podpiętym modułem BT działają mi tylko przednie głośniki. jak ustawiam w radyjku na tył. to słychać tylko szum??

3. trzecia sprawa to kwestia podpięcia k-line w kablu który kupiłem od NAVIK k-line jest w tym samym miejscu co k-line od radyjka . Można je razem połączyć?

Na razie nie mam jak sprawdzić kodowania.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc..;)

2. Trzeba przekodować BT/Radio, dokładnie nie pamiętam

3. Można je razem podłączyć

---------- Post dopisany at 07:59 ---------- Poprzedni post napisany at 07:57 ----------

A ja też mam pytanie do was. Dlaczego po podłączeniu BT przestał działać zegarek ustawiany radiowo? Kodowanie się nie zmieniło, a zegarek się nie ustawia i nie ma ikonki anteny obok niego :facepalm:

ale chodzi Ci o zegarek w RNSE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi Ci o zegarek w RNSE ?

Jeżeli to było do mnie, to ja mam radio Concert II i chodzi mi o ikonke przy zegarku na zegarach. Przed podłączeniem BT zegarek synchronizował się sam, a teraz przestał, mimo że jest zakodowany tak jak przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pany pomóżcie jaki szukać moduł pod iphona5 ?? rnse już leży u Hammera i czeka na montaż, wiązki wszytskie potrzebne również. teraz szukam modułu i jedziemy z rezaniem w a2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

pany pomóżcie jaki szukać moduł pod iphona5 ?? rnse już leży u Hammera i czeka na montaż, wiązki wszytskie potrzebne również. teraz szukam modułu i jedziemy z rezaniem w a2

bierz wersje Q albo jak dostaniesz to AA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy któryś sprawdzał jak śmiga Sony Xperia S z Blutkiem w B6/B7? Dotychczas miałem Nokię E51 i potem BlackBerry 9780 i działało bez zarzutów( nawet w Nokii lepiej, bo Blutek używał dzwonka Nokii, a przy BB już nie, tylko takiego własnego, bardzo przenikiliwego ). A teraz wygląda na to, że przyjdzie mi się zmierzyć z Androidem i nie wiem, co mnie czeka. Słysząłem, żę Samsungi Galaxy SII i SIII chodzą, ale mnie interesuje raczej Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy któryś sprawdzał jak śmiga Sony Xperia S z Blutkiem w B6/B7? Dotychczas miałem Nokię E51 i potem BlackBerry 9780 i działało bez zarzutów( nawet w Nokii lepiej, bo Blutek używał dzwonka Nokii, a przy BB już nie, tylko takiego własnego, bardzo przenikiliwego ). A teraz wygląda na to, że przyjdzie mi się zmierzyć z Androidem i nie wiem, co mnie czeka. Słysząłem, żę Samsungi Galaxy SII i SIII chodzą, ale mnie interesuje raczej Sony.

powinien bezproblemowo śmigać:wink:

Hej, czy posiadając zestaw nokii w łokietniku potrzebuje jeszcze czegoś oprócz nowego modułu z bluetoothem? Jakaś wiązka czy coś, czy wystarczy tylko podmienić moduły?

Dzięki!

to zależy co tam u ciebie siedzi ,być moze tylko kwestia kodowania:wink: najlepiej jakbyś podłączył sie vagiem i luknoł w kanał 77 czy jest to blut czy nokia :naughty: ale stawiam w 99% ze blut:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję podpowiedzi (instrukcji) jak dostać się do fabrycznego modułu bluetooth pod siedzeniem pasażera, bo chciałbym go wymienić na wyższą wersję z rozszerzoną funkcjonalnością :naughty:

Wykręcasz fotel pasażera (4 śruby spline), odłączasz jego elektrykę i pochylasz na tylną kanapę. Ściągasz osłonę progu (ten plastik w środku) i jak wykręcisz schowek pasażera (5 śrub) to możesz już unosić wykładzinę podłogi. BT będzie schowany w pudełku przy progu, tuż przed fotelem pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję podpowiedzi (instrukcji) jak dostać się do fabrycznego modułu bluetooth pod siedzeniem pasażera, bo chciałbym go wymienić na wyższą wersję z rozszerzoną funkcjonalnością :naughty:

jak podasz maila to Ci wyśle fotostory bo komuś już na forum robiłem żeby pomóc. Obejdzie się bez tego odkręcania fotela jak dasz go maksymalnie do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie modułu BT na wyższy model i zmianie telefonu, mam buczenie czy jak to nazwać... jakieś sprzeżenie... podczas łączenia pierwszych kilku sekund zanim sie pojawi dzwięk, ale tylko wtedy gdy ja dzwonie. Jak sie można tego pozbyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie modułu BT na wyższy model i zmianie telefonu, mam buczenie czy jak to nazwać... jakieś sprzeżenie... podczas łączenia pierwszych kilku sekund zanim sie pojawi dzwięk, ale tylko wtedy gdy ja dzwonie. Jak sie można tego pozbyć ?

masz audio BOSE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł bluetootha z oznaczeniem Q będzie łączył się z telefonami z systemem Android, np. Samsung Galaxy SIII?

Będzie. Ją właśnie od kilku dni testuję Sony Xperie S i śmiga aż miło. Chociaż nieco mnie irytuje fakt, że dzwonek podczas przychodzacego połączenia jest tylko w telefonie. Jak miałem Nokie, to z głośników leciał dzwonek z Nokii, a w przypadku Blackberry z głośników leciał wybudowany dzwonek Blutka. Teraz w głośnikach jest cisza, tylko dzwoni telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...