Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Jaki olej do skrzyni i ile go wchodzi ?


Gość darecki84

Rekomendowane odpowiedzi

Olej to powinien byc taki SAE 75 W90 i wchodzi go 2,25. Oczywiscie przy wymianie wejdzie go ciut mniej. Niby fabrycznie jest zalany Castrolem ale do wyboru jest wiele firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ten temat mnie też interesuje bo wielcy fachowcy w serwisie mi powiedzieli że w A4 oleju się nie wymienia. Dopiero jak padnie skrzynia, przy jej naprawie, a najlepiej całą skrzynię nową założyć....Oni na wszystko mają tylko jedną odpowiedź wymienić na nowe... tak naprawiać to chyba każdy by potrafił :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fachowcy niby mowia prawde bo nie wymienia sie oleju w manualnych skrzyniach. Ale ja polecam wymienic. Nie jest to duzy koszt, a zawsze wiadomo ze swierzy olej jest zalany, a opilki tez potrafia szkod narobic. Ja wymienilem przy przebiegu ok 270 tys i widac bylo ze olej jest juz przepracowany. Polecam dla swietego spokoju. Dodam jeszcze ze jedyny plyn jaki mi zostal w autku do wymiany to plyn chlodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w twojej skrzyni ale w skrzyniach manualnych z silnikami 1,9 jest od spodu korek spustowy oleju. Tu masz linka jak wygląda klucz do jego odkręcenia musi mieć w środku otworek http://www.allegro.pl/item375533789_klucz_do_korka_oleju_skrzyni_biegow_vw_audi.html

Przypuszczam, ze w twojej skrzyni jest identyczne rozwiązanie, natomiast korek wlewowy znajduje się po lewej stronie skrzyni na wysokości przegubu wewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

Czy ktoś z Was móglby mi podpowiedzieć, jaki olej mam wlać do skrzyni manulanej swojego samochodu?

Objawem są dziwnie wchodzące biegi (1 ciężko, a np. 5 wpada jak w masło). Mechanik powiedział, że to olej w skrzyni, a nie np. sprzęgło. Zgodzilibyście się z tą diagnozą?

Z góry wielkie dzięki. :hi:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

Czy ktoś z Was móglby mi podpowiedzieć, jaki olej mam wlać do skrzyni manulanej swojego samochodu?

Objawem są dziwnie wchodzące biegi (1 ciężko, a np. 5 wpada jak w masło). Mechanik powiedział, że to olej w skrzyni, a nie np. sprzęgło. Zgodzilibyście się z tą diagnozą?

Z góry wielkie dzięki. :hi:

Pozdrawiam.

ja zalałem castrol manual tafix 75w-90 bezproblemowy biegi pięknie wchodzą , wymień olej zobaczysz jak będą biegi wchodziły na początku nie ma co sie pakować w jakieś koszta trzeba zacząć od mniej kosztownej sprawy takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat bo też mam olej w skrzyni do wymiany gdyż miałem spory wyciek i teraz albo dolać (ale co) albo wymienić. Byłem w ASO po olej do mojej skrzyni i spotkałem się z taką sytuacją: olej niby typowo do mojej skrzyni 120zł litr lub tańszy olej zalewany do skrzyń VW Golfa,Polo 45zł litr.Jaki wybrać, jest jakaś duża różnica między nimi czy to tylko taki myk serwisowy? A może coś jeszcze innego. jeśli możecie to poradźcie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób zweryfikować można poprawny numer oleju przekładniowego do avg, nie wliczając aso :mysli:http://moto.allegro.pl/olej-przekladniowy-audi-oryginal-g052512a2-3-l-i1532481665.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do EMBE, Ilość oleju 2,25 ltr klasa SAE 75W90[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 13:38_________________________________________________

w jaki sposób zweryfikować można poprawny numer oleju przekładniowego do avg, nie wliczając aso :mysli:http://moto.allegro.pl/olej-przekladniowy-audi-oryginal-g052512a2-3-l-i1532481665.html

Olej klasy SAE 75W90 ilość 2,25 ltr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do EMBE, Ilość oleju 2,25 ltr klasa SAE 75W90[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 13:38_________________________________________________

w jaki sposób zweryfikować można poprawny numer oleju przekładniowego do avg, nie wliczając aso :mysli:http://moto.allegro.pl/olej-przekladniowy-audi-oryginal-g052512a2-3-l-i1532481665.html

Olej klasy SAE 75W90 ilość 2,25 ltr

chodzi mi o numer ori :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do EMBE, Ilość oleju 2,25 ltr klasa SAE 75W90[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 13:38_________________________________________________

w jaki sposób zweryfikować można poprawny numer oleju przekładniowego do avg, nie wliczając aso :mysli:http://moto.allegro.pl/olej-przekladniowy-audi-oryginal-g052512a2-3-l-i1532481665.html

Olej klasy SAE 75W90 ilość 2,25 ltr

Dziękuje kolego za odpowiedź! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia wiem że warto sprawdzać w ASO Skody. Miałem ostatnio przypadek że brałem część i pytając o cenę do A4 wyszło 200% więcej a do Skody 1/3 ceny. Co się okazało nawet nr się zgadza tylko literka na końcu była inna :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...