Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Jaki olej do skrzyni i ile go wchodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

itam jaki olej wlać do skrzyni 1.9 tdi 90km i ile tam wchodzi ?

Opublikowano

Olej to powinien byc taki SAE 75 W90 i wchodzi go 2,25. Oczywiscie przy wymianie wejdzie go ciut mniej. Niby fabrycznie jest zalany Castrolem ale do wyboru jest wiele firm.

Opublikowano

O właśnie ten temat mnie też interesuje bo wielcy fachowcy w serwisie mi powiedzieli że w A4 oleju się nie wymienia. Dopiero jak padnie skrzynia, przy jej naprawie, a najlepiej całą skrzynię nową założyć....Oni na wszystko mają tylko jedną odpowiedź wymienić na nowe... tak naprawiać to chyba każdy by potrafił :evil:

Opublikowano

No i fachowcy niby mowia prawde bo nie wymienia sie oleju w manualnych skrzyniach. Ale ja polecam wymienic. Nie jest to duzy koszt, a zawsze wiadomo ze swierzy olej jest zalany, a opilki tez potrafia szkod narobic. Ja wymienilem przy przebiegu ok 270 tys i widac bylo ze olej jest juz przepracowany. Polecam dla swietego spokoju. Dodam jeszcze ze jedyny plyn jaki mi zostal w autku do wymiany to plyn chlodniczy.

  • 2 lata później...
Opublikowano

koledzy czy w skrzyni jest od spodu korek spustowy do oleju?????

Opublikowano

Nie wiem jak jest w twojej skrzyni ale w skrzyniach manualnych z silnikami 1,9 jest od spodu korek spustowy oleju. Tu masz linka jak wygląda klucz do jego odkręcenia musi mieć w środku otworek http://www.allegro.pl/item375533789_klucz_do_korka_oleju_skrzyni_biegow_vw_audi.html

Przypuszczam, ze w twojej skrzyni jest identyczne rozwiązanie, natomiast korek wlewowy znajduje się po lewej stronie skrzyni na wysokości przegubu wewnętrznego.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Ile oleju wchodzi do skrzyni 1.9 tdi AVF?

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam panowie,

Czy ktoś z Was móglby mi podpowiedzieć, jaki olej mam wlać do skrzyni manulanej swojego samochodu?

Objawem są dziwnie wchodzące biegi (1 ciężko, a np. 5 wpada jak w masło). Mechanik powiedział, że to olej w skrzyni, a nie np. sprzęgło. Zgodzilibyście się z tą diagnozą?

Z góry wielkie dzięki. :hi:

Pozdrawiam.

Opublikowano

Witam panowie,

Czy ktoś z Was móglby mi podpowiedzieć, jaki olej mam wlać do skrzyni manulanej swojego samochodu?

Objawem są dziwnie wchodzące biegi (1 ciężko, a np. 5 wpada jak w masło). Mechanik powiedział, że to olej w skrzyni, a nie np. sprzęgło. Zgodzilibyście się z tą diagnozą?

Z góry wielkie dzięki. :hi:

Pozdrawiam.

ja zalałem castrol manual tafix 75w-90 bezproblemowy biegi pięknie wchodzą , wymień olej zobaczysz jak będą biegi wchodziły na początku nie ma co sie pakować w jakieś koszta trzeba zacząć od mniej kosztownej sprawy takie moje zdanie

Opublikowano

OSTATNIO DOLAŁEM DO SWOJEJ SKRZYNI OLEJ 75W/90 1 LITR KOSZTUJE OK 45ZŁ zastanawiałem sie czy moze inny tanszy o innych parametrach to powiedzieli u mojego brata w zakładzie ze zima niedałbym rady zmienic biegu...wiec tylko 75w/90

Opublikowano

Dzięki za podpowiedzi. U mechanika przy zmianie oleju powylatywały mi synchronizatory, więc raczej trzeba będzie wymienić najpierw skrzynię, żeby mieć gdzie ten olej wlać :> Regeneracja raczej nie wchodzi w rachubę...

  • 1 rok później...
Opublikowano

Odgrzeje temat bo też mam olej w skrzyni do wymiany gdyż miałem spory wyciek i teraz albo dolać (ale co) albo wymienić. Byłem w ASO po olej do mojej skrzyni i spotkałem się z taką sytuacją: olej niby typowo do mojej skrzyni 120zł litr lub tańszy olej zalewany do skrzyń VW Golfa,Polo 45zł litr.Jaki wybrać, jest jakaś duża różnica między nimi czy to tylko taki myk serwisowy? A może coś jeszcze innego. jeśli możecie to poradźcie coś?

Opublikowano

olej raczej wymienić

Opublikowano

zadzwoń do innego aso i spytaj o cenę możne robi cie ktoś w balona

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Podłączę się pod temat.

Ile oleju do skrzyni wchodzi do A4 B5 1,8T (AEB)? Również należy tam wlać 75W90?

Opublikowano

Do EMBE, Ilość oleju 2,25 ltr klasa SAE 75W90[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 13:38_________________________________________________

w jaki sposób zweryfikować można poprawny numer oleju przekładniowego do avg, nie wliczając aso :mysli:http://moto.allegro.pl/olej-przekladniowy-audi-oryginal-g052512a2-3-l-i1532481665.html

Olej klasy SAE 75W90 ilość 2,25 ltr

Opublikowano

Do EMBE, Ilość oleju 2,25 ltr klasa SAE 75W90[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 13:38_________________________________________________

w jaki sposób zweryfikować można poprawny numer oleju przekładniowego do avg, nie wliczając aso :mysli:http://moto.allegro.pl/olej-przekladniowy-audi-oryginal-g052512a2-3-l-i1532481665.html

Olej klasy SAE 75W90 ilość 2,25 ltr

chodzi mi o numer ori :cool1:

Opublikowano

Do EMBE, Ilość oleju 2,25 ltr klasa SAE 75W90[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 13:38_________________________________________________

w jaki sposób zweryfikować można poprawny numer oleju przekładniowego do avg, nie wliczając aso :mysli:http://moto.allegro.pl/olej-przekladniowy-audi-oryginal-g052512a2-3-l-i1532481665.html

Olej klasy SAE 75W90 ilość 2,25 ltr

Dziękuje kolego za odpowiedź! :cool1:

Opublikowano

Ja z doświadczenia wiem że warto sprawdzać w ASO Skody. Miałem ostatnio przypadek że brałem część i pytając o cenę do A4 wyszło 200% więcej a do Skody 1/3 ceny. Co się okazało nawet nr się zgadza tylko literka na końcu była inna :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.