Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] A4 B8 Avant 3.0 TDI, ~320PS ~640NM - pierwsza strona po aktualizacji


milart

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez miałem sporo roboty :wink:

No właśnie. Więc wiesz co się tam dzieje. Ale porównując ceny za sprzęt u konkurencji poświęcę kilka godzin na porządek w kabelkach i sam poprawię to co mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem sporo roboty :wink:

No właśnie. Więc wiesz co się tam dzieje. Ale porównując ceny za sprzęt u konkurencji poświęcę kilka godzin na porządek w kabelkach i sam poprawię to co mi się nie podoba.

bylem ostatnio na aktualizacji map, uwalila sie jednostka, naprawiaja, mam nadzieje, ze dzisiaj do odbioru:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u nich jestem i instaluja sprzęt. Decyzja uległa zmianie i jednak będzie 3g plus. Mam tylko nadzieję że nic nie padnie bo wtedy to chyba w tv o mnie usłyszycie.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u nich jestem i instaluja sprzęt. Decyzja uległa zmianie i jednak będzie 3g plus. Mam tylko nadzieję że nic nie padnie bo wtedy to chyba w tv o mnie usłyszycie.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Ja w dalszym ciągu czekam na jednostkę, podobno padła płyta główna :facepalm: za pół godziny podobno się okaże czy ruszyła:facepalm: masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było ciekawie. Wszystko poszło sprawnie tylko po komponencie znowu nie było dźwięku. Kolejne 3y godziny upgreadów i nic. Okazało sie że swiatłowód jest źle podpiety. Jak juz to poszło to nie dało się wszystkiego poprawnie zakodować i błędy poznikały dopiero po wymianie geatewaya. Oczywiście aso już było nieczynne i jutro jadę zdjąć z niego komponent w wawie. W drodze powrotnej nie działało mi żadne podswietlanie, obrotomierz, brak muzy, na fisie napis FAULT. Jedynie działał telefon bt i nawigacja która mnie raczyła łamaną polszczyzną. A poza tym graficznie wygląda super i wszystko jest naprawdę ładnie animowane. Jutro czeka mnie komponent i trochę zabawy z vagiem.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 16:52 ---------- Poprzedni post napisany at 00:10 ----------

Komponent zdjety ale są nastepne problemy. Zwarcie na radiu i ledwo odbiera. Trzeszczy itp. Błędy poduszki bo prawdopodobnie nie podpieli wylacznika. Co za partacze to się w d*pie nie mieści. Chyba założę konta na wszystkich mozliwych forach i zrobię im odpowiednią reklamę.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było ciekawie. Wszystko poszło sprawnie tylko po komponencie znowu nie było dźwięku. Kolejne 3y godziny upgreadów i nic. Okazało sie że swiatłowód jest źle podpiety. Jak juz to poszło to nie dało się wszystkiego poprawnie zakodować i błędy poznikały dopiero po wymianie geatewaya. Oczywiście aso już było nieczynne i jutro jadę zdjąć z niego komponent w wawie. W drodze powrotnej nie działało mi żadne podswietlanie, obrotomierz, brak muzy, na fisie napis FAULT. Jedynie działał telefon bt i nawigacja która mnie raczyła łamaną polszczyzną. A poza tym graficznie wygląda super i wszystko jest naprawdę ładnie animowane. Jutro czeka mnie komponent i trochę zabawy z vagiem.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 16:52 ---------- Poprzedni post napisany at 00:10 ----------

Komponent zdjety ale są nastepne problemy. Zwarcie na radiu i ledwo odbiera. Trzeszczy itp. Błędy poduszki bo prawdopodobnie nie podpieli wylacznika. Co za partacze to się w d*pie nie mieści. Chyba założę konta na wszystkich mozliwych forach i zrobię im odpowiednią reklamę.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Firma kasuje nie małe pieniądze. A potem taki cyrk. Jak ktoś się zabiera za takie usługi to powinien mieć to opanowane.:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ogarnąłem zielone menu i pouruchamiałem wszystkie funkcje typu monitor ciśnienia opon, drive select, poziom oleju itp. Teraz muszę wypić browarek i wieczorem biorę się dalej za robienie porządków. Najbardziej wkurza mnie radio. Błąd jest następujący:

Address 56: Radio Labels: None

Control Module Part Number: 4G0 035 053 F HW: 4G0 035 053

Component and/or Version: Radio U Basic H51 0122

Software Coding: 010005010000000001

Work Shop Code: WSC 12345 123 12345

VCID: 214DE1B78159

1 Fault Found:

02981 - Connection between Radio and Impedance Converter 1

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 187

Mileage: 108783 km

Time Indication: 0

Date: 2013.08.24

Time: 16:24:05

Freeze Frame:

Voltage: 13.70 V

Co do poduchy to obstawiam że leszcze nie podpięli złączki pod przycisk wyłącznika. To akurat będzie łatwo sprawdzić.

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 18:02 ----------

No i oczywiście nie podłączyli mi aux-in z podłokietnika. No roboty w ch....

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:05 ----------

Oczywiście nie był podłączony przewód od wyłącznika poduchy i podświetlania nóg pasażera. Stąd błąd poduszki. Z radiem jest dziwna historia bo podłączyłem odwrotnie antenę i na chwilę wszystko zaczęło ładnie grać. ALE wystarczy, że zamknę klapę bagażnika i robi się c**jnia. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega DKG z Bełchatowa zakładał mi MMi 3g wszystko było i jest ok , a ty masz taki cyrk :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega DKG z Bełchatowa zakładał mi MMi 3g wszystko było i jest ok , a ty masz taki cyrk :facepalm:

To jakiś CURWA KYRK:facepalm:

---------- Post dopisany at 21:56 ---------- Poprzedni post napisany at 21:51 ----------

A teraz kilka pytań

1. Co to może być z tym radiem? (otwarta klapa lux, zamknięta lipa)?

2. Jak zakodować wyświetlanie informacji na mmi z klimy po ruszeniu pokrętłem?

3. Jak zakodować aux in żeby pojawił się w media?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z radiem może przewody do wzmacniacza antenowego, u mnie po montażu radio jest ok, natomiast problem mam z kluczykiem, łapie mi przy samym aucie

2. wyświetlanie info z klimy, 2 możliwości - 1. wymiana na klimatronik poliftowy 2. zakodować ogrzewanie postojowe

3. aux in trzeba uruchomić w zielonym menu

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z radiem może przewody do wzmacniacza antenowego, u mnie po montażu radio jest ok, natomiast problem mam z kluczykiem, łapie mi przy samym aucie

2. wyświetlanie info z klimy, 2 możliwości - 1. wymiana na klimatronik poliftowy 2. zakodować ogrzewanie postojowe

3. aux in trzeba uruchomić w zielonym menu

powodzenia

Też obstawiam problem między wzmacniaczem a radiem. Komunikat błędu tez to sugeruje.

Ogrzewanie postojowe mam fabrycznie i od razu zakodowałem.

Kojarzysz może gdzie w zielonym menu jest aux?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tyle chodzi o brak doświadczenia co olewcze podejście do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z radiem może przewody do wzmacniacza antenowego, u mnie po montażu radio jest ok, natomiast problem mam z kluczykiem, łapie mi przy samym aucie

2. wyświetlanie info z klimy, 2 możliwości - 1. wymiana na klimatronik poliftowy 2. zakodować ogrzewanie postojowe

3. aux in trzeba uruchomić w zielonym menu

powodzenia

Też obstawiam problem między wzmacniaczem a radiem. Komunikat błędu tez to sugeruje.

Ogrzewanie postojowe mam fabrycznie i od razu zakodowałem.

Kojarzysz może gdzie w zielonym menu jest aux?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Teraz nie bardzo pamiętam, mam nadzieję, ze jutro odbiore swoją jednostkę (tzn. inna, moja umarła) jak przejrzę zielone menu, to sobie przypomnę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie bardzo pamiętam, mam nadzieję, ze jutro odbiore swoją jednostkę (tzn. inna, moja umarła) jak przejrzę zielone menu, to sobie przypomnę:wink:

Ok to daj znać. W plusie pozmieniali sporo nazw a nie chcę strzelać na ślepo. Drive Select to np. charisma itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że mi nie wyświetla info z klimy oczywiscie chodziło o to że nie pokazuje na wyświetlaczu temperatury itp. Ustawienia typu ogrzewanie postojowe, synchronizacja, wentylacja itp działają jak należy. Chodzi mi o brak animowanych komunikatów z boku ekranu przy zmianie temperatury. Jakiś pomysł koledzy?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatronik musisz zakodować

w byte 0---> sprawdz 4 i piąty bajt :wink:

nie zapomnij o resecie MMI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...