Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za element ?


numerosiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, co to za element w silniku ?

Na zdjęciu go nie widać, jest za/odrobinę poniżej rury od domy, mniej więcej na równej wysokości tego króćca, w którego wchodzą węże chłodzenia.

To taka tak jakby puszka z raczej trójkątnym wieczkiem, przykręconym na 3 śruby od góry, a z góry do tego wychodzi wężyk o ok. 1,5 cm średnicy.

Kojarzycie co to jest, bo ja nie wiem szczerze powiedziawszy, a chciałbym... :/

dzięki za pomoc :)

Untitled.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, co to za element w silniku ?

Na zdjęciu go nie widać, jest za/odrobinę poniżej rury od domy, mniej więcej na równej wysokości tego króćca, w którego wchodzą węże chłodzenia.

To taka tak jakby puszka z raczej trójkątnym wieczkiem, przykręconym na 3 śruby od góry, a z góry do tego wychodzi wężyk o ok. 1,5 cm średnicy.

Kojarzycie co to jest, bo ja nie wiem szczerze powiedziawszy, a chciałbym... :/

dzięki za pomoc :)

http://s18.postimage.org/udcftz8at/Untitled.jpg

<br /><br />

to chyba chodzi o pompę podciśnienia(vacum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciec nie, dzisiaj go wykręcałem bo miałem wyciek płynu i szukałem przyczyny...zdaje się, że uszczelkę miałem już do niczego, bo ewidentnie ciekło z tego miejsca, a na samym króćcu plastikowym nie ma żadnych podejrzanych śladów rozszczelnień.

pompa podciśnienia, możliwe...jutro zrobię zdjęcie, to nie będzie żadnych wątpliwości, chyba, że może macie jakieś tego obszaru spod maski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciec nie, dzisiaj go wykręcałem bo miałem wyciek płynu i szukałem przyczyny...zdaje się, że uszczelkę miałem już do niczego, bo ewidentnie ciekło z tego miejsca, a na samym króćcu plastikowym nie ma żadnych podejrzanych śladów rozszczelnień.

pompa podciśnienia, możliwe...jutro zrobię zdjęcie, to nie będzie żadnych wątpliwości, chyba, że może macie jakieś tego obszaru spod maski ?

co ciekło?olej płyn chłodniczy czy może ON?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jest pompa podcisnienia turbiny, dzięki za pomoc.

A co ciekło? Wyciekal plyn chłodniczy, obejrzałem dokładnie krócieć...niby ok, ale kiedy go wyczyściłem od wewnątrz, bylo tam mikro-peknięcie idące w stronę otworu na śrubę.

Wymysliłem sobie, że na skutek cisnienia i temperatury , rozszerza się i woda ucieka (podczas pracy silnika szczególnie)...dodatkowo uszczelka była już też zmarnowana.

Zakupiłem dzisiaj nowy krócieć (14 zł w moto. :]), za godzinę zakładam... :)

Dodatkowo postanowiłem zlać stary płyn i przeczyścić caly uklad (szczególnie nagrzewnice). nowy koncentrat też kupiony :)

Zatem, przechodze do działu czyszczenia układu chlodniczego :)

dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 zł za ten kruciec?????

ja w aso kupiłem go za 65 zeta.ori.

Kupiles ORI... a kolega zamiennik... Generalnie nie polecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kolezanko.słyszałem cos na temat tych elementów,ze zamienniki szybko padaja.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kolezanko.słyszałem cos na temat tych elementów,ze zamienniki szybko padaja.:naughty:

Dokladnie... nic dodac nic ujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o zamienniku nawet nie myslałem.chciałem kupic uzywke ori ale za 60 zł to szkoda zachodu.przynajmniej bedzie pewna czesc.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, okej...wiadomo co powinno się kupowac, a co nie.

Bedę obserwował, umyję dokładnie silnik i zobaczymy jakie będą efekty...kiedy będzie ciekło, w najgorszym wypadku kupię nowy ori. Przeboleje te 14, które wydałem, nie zbiednieje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem to zamiennik dłuzej wytrzyma:naughty:nie zawsze jest gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w zeszłym roku za niecałe 20zł ten kruciec co jest z tyłu za głowica. Niektórzy mają metalowe ze świecami żarowymi, ja mam zwykły plastikowy. Pekł w zeszłym roku, załozyłem zamiennik i od roku zero problemu.

Zamiennik firmy Topran, kupiony w InterCars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...