Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośna praca 1.8T


artur1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem głośnej pracy 1.8T AEB silnik jest uszczelniony i po wymianie napinacza i łańcucha firmy swag olej to VALVOLINE RACING VR1 podłem filmik jak silnik pracuje ciśnienie oleju to 1.6bar na jałowych obrotach na ciepłym silniku co może być problemem takiej pracy ? zrobie jescze raz pomiar ciśnienia oleju w poniedziałek link:WRZUTA - głośna praca 1.8T AEB :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dla mnie to normalna praca a to, że niby jest głośno to wina garażu..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyczuć czy coś jest nie tak, bo ściany odbijają dźwięk i "pomiar" nie jest wiarygodny. Zbadaj i nagraj na wolnym powietrzu jak pracuje to wtedy będzie można posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zaraz wyprowadze i osłuchamy jeszcze raz

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:15 ----------

filmik WRZUTA - głośna praca 1.8T AEB plik 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi normalnie :whistling: Jeśli ciśnienie oleju w normie to lać paliwo, dobry olej i jeździć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli one mają taką kulture pracy ? przypomnę babcia ma już 17lat i siła w niej jest odnośnie ciśnienia oleju jeszcze nigdy się nie zapaliło mieżyłem w styczniu 1.6 bar na gorącym silniku obroty jałowe podrawiam wszystkich

---------- Post dopisany at 13:51 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ----------

olej to 5w50 VALVOLINE RACING VR1 i chyba będe go lał do gońca jej dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jak najbardziej pracuje normalnie (moj jest glosniejszy ale nie mial wymienianego napinacza) one tak maja po prostu, popychacze + praca lancucha na walkach + praca pompy oleju (pompa tez moze juz byc troszke zuzyta) = to musi byc slychac i nic sie z tym nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to wszystko jest OK, chyba że takie huczenie czy buczenie nie jest wywołane nagraniem i odtwarzaniem. Nie słyszę natomiast stukania czy pukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moj słuch agregat pracuje normalnie. Bardzo dobrze ze lejesz pelny syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a popychacze mogą grzechotać bo stego co wiem to popychacze są słyszalne przy zapaleniu zanim się napełnią olejem? myślałem nad ich wymianą koszt to 530zł INA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stukaja tylko kilka sekund po odpaleniu to ok, gorzej jak nonstop

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie słychać je dopiero jak auto postoi ze dwa tygodnie nie odpalane i to też nie zawsze

---------- Post dopisany 17-07-2012 at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2012 at 20:34 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur to watek odnosnie glosnej pracy silnika 1.8t, a nie o podniesieniu mocy twojego auta i orurowania.... masz pytania zakladaj nowy temat jak nic nie znajdziesz na forum.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz sie co stresowac, jak dla mnie i podobnego silnika to normalny dzwiek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...