Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T] Dlugie krecenie przed odpaleniem


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawil się mniej wiecej od czasu, gdy zalozylem instalację gazową

raczej przypadkowa zbieżność między usterką a montażem instalacji.

Nie koniecznie ! , źle skonfigurowana instalacja będzie powodowała "rozstrojenie" mapy wtrysku benzyny i jeżeli się nie mylę mapy kąta wyprzedzenia zapłonu, a ponieważ przy rozruchu elektronika nie koryguje parametrów bieżących zależnych od sondy czy czujników spalania stukowego, stąd problemy z rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakręć zawór na butli, wyjeździj gaz i wtedy spróbuj, może przepuszcza elektrozawór od gazu i przy zapalaniu zalewa silnik, bo dostaje i benzynę i gaz z przewodów. Ja tak miałem wystarczyło wymienić gumki uszczelniające w elektrozaworze który jest na parowniku i pali lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam sekwencję Sirocco.

Możesz zakręcić zawór i próbować nic się nie zepsuje a może to jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ARAMIS wielkie dzięki za radę! To jest to o czym pisałeś, po zakręceniu butli z gazem auto odpaliło :dance:

Mój mechanik już miał poszarpane nerwy od tego. Zrobił niezłe oczy na moją propozycję.

Teraz pozostaje tylko wymienić uszczelki i będzie myślę ok czy jeszcze postarać się o podpięcie do VAG-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomogłem. ja walczyłem z problemem kilka miesięcy, aż drogą prób i błędów doszedłem, na szczęście nie kosztowało mnie to kasy. A tylko nie udało mi się znaleźć takich gumek gotowych tylko musiałem wycinać i za pierwszym razem pomogło tylko na tydzień. Guma musi być dosyć twarda bo inaczej wygniata się szybko i problem powraca. A ktoś miał podobny problem i padnięte było jakieś uszczelnienie wewnątrz parownika.

Szkoda że daleko mieszkasz bo warto by sprawę :drunk::embarrassed:

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijając kolegów z problemem gazowym, to jeżeli auto kręci, a nie odpala to proponuje wymienić filter paliwa, bo np. ok 10 % filtrów MANa są wadliwe i przepuszczają spowrotem paliwo co powoduje dłuższe zasysanie i objawia się dłuższym kręceniem czy nawet kilkakrotnym.

Miałem taki problem, więc radzę wymienić filtr paliwa lub zamontować zawór zwrotny (jak u mnie) który pomoże w problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

ja tez wymieniłem pompę 1tys.km temu/VDO-taki tez był oryginał/,bo padła ale problem nie ustapił.Na vagu nic.Po nocy musze kręcic trochę,ale jak odpali to trzyma,nie gasnie jak u innych.Podlałem go troche preparatem STP i poprawiło się.zauważyłem tez jak inni koledzy,ze na paliwku 98 jest lepiej.Czyżby nowy problem z A4-kami.Zobaczcie,ze ostatnio sporo o tym klikamy??? :slina:

Co to jest?

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem powrócił ze zwiększoną siłą. Autko ładnie kręci ma iskrę gaz zakręcowy i nic. Odpaliło 3 razy i już nie chce więcej. W piątek kolega podłączył kompa i wyskoczył błąd: ciśnienie mieszanki i doładowania.

Dzisiaj postaram o podłączenie i ustawienie komputerowo. Dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja tez mam problem z odpalanie. Tj, nie jest az tak ciezko jak czytam z waszych postow. Moja a4 odpala po 3-5 obrotow. Czytalem wypowiedz na temat czasow wtryskow. Hmmm w moim autka zastanawiam mnie glosna praca silnika po rozgrzaniu. Pracuje jak bardzo cichy dieselek. Moze to ma zwiazek z czasami wtryskow? Nie wiem jak jest w tych pompach. Czy jest jakis nastawnik. Moze wtrysk jest za wczesny? Dodam tez za raz na jakies uruchomienie po nocy. Silnik przez ok 4 sekundy nie chodzi na jeden garnek. Ale to sie zdarza raz na 100 odpalen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...