Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nietypowy problem 18'' 8J ET 43

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wrzuciłem do siebie w końcu 18 :) Były na nich opony 235/40 na dwie sztuki od razu wleciały 225 bo opona tarła o wahacz, na tyle jest jeszcze 235 ale docelowo też wpadną 225.

Przejechałem się testowo i przy przechyleniu auta na zakrętach przyciera lewa strona, druga strona jest git nieważne co bym nie robił. Kręciłem się w obie strony na parkingu i tylko lewa trze, auto było dociązone równomiernie. Robiłem dziś test na stacji wyszło 45% równo na obu.

Macie jakieś pomysły czemu lewa strona jest bardziej miekka od prawej?

Opublikowano

a trze ci przód czy tył?

może być luz na wahaczu , łożyskach gumach zawieszenia , no chyba że auto po szczale to wiele innych dziwnych rzeczy może wyjść

Założenie dystansu 5-10mm na stronę powinno załatwić problem.

Sprawdź czy mniemasz rożnych sprężyn lub popękanych.

Opublikowano
  • Autor

Trze tył, przód jest 225 i jest ok.

Tył jest po wymianie belki i tulei, strzał też wykluczam by sprawdzaliśmy dokładnie auto pod tym kątem.

Jeśli chodzi o sprężyny to z jednej strony mam kropki dwie białe jedną zieloną ( ta strona przyciera) z drugiej na sprężynie kropek nie widzę wcale, auto stoi równo mierzyłem nadkola od ziemi ;)

Na tyle też są już opony 225 i wszystko git, ale nie daje mi trochę spokoju to że na 235 przycierało jedną stroną :/

Opublikowano

A jak wymieniałeś belkę , to niebyła wyciągnięta z auta po szczale?

wszystko wskazuje albo na ugiętą belkę albo np czop lub jednostronny luż na łożysku.

Sprawdź jeszcze czy na tym kole co obcierało niema luzu na łożysku

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mnie się osobiście wydaje, że jak wsiadasz to sam ważysz te 80 kg przynajmniej i dlatego auto z przodu dociskasz z lewej strony, wtedy wystarczy te 0,5 cm niżej z tylu i masz przechył, przez który Ci ociera, ale to jest moja teoria.

Wsiądź z pasażerem i sprawdź!

Opublikowano
Mnie się osobiście wydaje, że jak wsiadasz to sam ważysz te 80 kg przynajmniej i dlatego auto z przodu dociskasz z lewej strony, wtedy wystarczy te 0,5 cm niżej z tylu i masz przechył, przez który Ci ociera, ale to jest moja teoria.

Wsiądź z pasażerem i sprawdź!

Dokładnie, zgodzę się. Do tego samego wniosku doszedłem. Miałem ten sam problem z tym samym rozmiarem felg i opon-Sprzedałem:wink:

Opublikowano

Zbyt baloniaste opony. To jest problem. Na 8J maksymalnie 215/40. A najlepiej 205/40.

Opublikowano

a panowie mozna zalozyc na przod do a4 b5 felgi 18 8j 35 opony 205/45/18 ???czekam na info

Opublikowano

na 99% 45 w 18 calach ci nie podejdzie chyba ze zrobisz lift zawieszenia, zobacz kalkulator kol ktory jest dostepny w przypisach i zobacz jakie sa wymiary kola 18 calowego z opona o takim profilu

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
a trze ci przód czy tył?

może być luz na wahaczu , łożyskach gumach zawieszenia , no chyba że auto po szczale to wiele innych dziwnych rzeczy może wyjść

Założenie dystansu 5-10mm na stronę powinno załatwić problem.

Sprawdź czy mniemasz rożnych sprężyn lub popękanych.

o stosowaniu dystansów na oś to czytałem ale na stronę :shock3:

człowieku nie doradzaj lepiej

A jak wymieniałeś belkę , to niebyła wyciągnięta z auta po szczale?

wszystko wskazuje albo na ugiętą belkę albo np czop lub jednostronny luż na łożysku.

Sprawdź jeszcze czy na tym kole co obcierało niema luzu na łożysku

nie wiem w jakim stanie by musiało być łożysko by powodować takie luzy na kole ,a żeby kierowca nie usłyszał tego szumu/wycia łożyska to by musiał być głuchy jak pień

Zbyt baloniaste opony. To jest problem. Na 8J maksymalnie 215/40. A najlepiej 205/40.

:facepalm: no co Ty ? 225/40 spokojnie wchodzą przy 8j i przy et43(mam takowe)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mialem 235/40 na 8j i et43 i nic mi o wahacze nie tarlo, wiec raczej masz cos nie halo z ta zawiecha... Tarlo jedynie o nadkole przy malej glebie, trzeba bylo klepac blotniki ale od wew strony wszystko pasilo

Opublikowano

A oco ci tarlo jak miales 235?

Bo mi tez tarlo tylko z jednej strony ale o sprezyne i okazalo sie ze jedna sprezyna byla inaczej ulozona, ulozylem obie tak samo i bylo ok :wink:

pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.