Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie kolumny za ok. 1000 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od początku. Odkurzyłem stary sprzęt: wzmacniacz Harman Kardon HK6100 (nie wiem jaką to ma moc, 4-kanałowy jest), CD Technics i do tego deck Technicsa na 2 kasety.

Chciałbym do tego podłączyć jakieś 2 większe kolumny. Różna muzyka będzie słuchana - głównie rap, pop, jakieś lata 80.. Także fajnie jakby miały troszkę mocy :) Pokój ok. 25 m2.

Chcę przeznaczyć ok. 900 - 1400 zł. Oczywiście im mniej tym lepiej ;) Co polecacie w tym przedziale cenowym?

---------- Post dopisany 02-08-2012 at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany 21-07-2012 at 16:58 ----------

Nikt nie ma żadnych pomysłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś takie gowno poleca to powinien nie wchodzic na forum..

Nie ma nic gorszego, niż altusy i ich skrzecace wysokie tony i całkowity brak dobrego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś takie gowno poleca to powinien nie wchodzic na forum..

Nie ma nic gorszego, niż altusy i ich skrzecace wysokie tony i całkowity brak dobrego basu.

Nie zapominaj że to forum motoryzacyjne więc nie ciskaj się tak mocno :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to zmienia?

diyaudio.pl juz nie działa? Od tego zaczynalem :whistling:

Z gotowców polecam WHARFEDALE DIAMOND 10.6 - SALON DEALERSKI, ODSŁUCH (2521836062) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale kto to widział Altusy w tych czasach :facepalm:

---------- Post dopisany at 00:46 ---------- Poprzedni post napisany at 00:45 ----------

ew te Zestaw Wharfedale Obsidian 600 ----- gw 5 LAT (2529238977) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to zmienia?

diyaudio.pl juz nie działa? Od tego zaczynalem :whistling:

Ad 1 Podejście :wink:

Ad 2 no właśnie nie wiem co się dzieje - padła strona :dontknow:

Wyrezałeś coś ? jak tak to pochwal się, bardzo chętnie pooglądam. (agentsmith - sorry pośmiecimy trochę :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zestawów, które ktoś poleca ( może koleś jest głuchy na jedno ucho ). Idź do salonu w którym można odsłuchać/porównać parę kompletów i zobacz co Tobie bardziej odpowiada. Ja osobiście posiadam wyżej polecane diamondy i wcale nie jestem z nich zadowolony. Wszystko kwestia gustu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to zmienia?

diyaudio.pl juz nie działa? Od tego zaczynalem :whistling:

Ad 1 Podejście :wink:

Ad 2 no właśnie nie wiem co się dzieje - padła strona :dontknow:

Wyrezałeś coś ? jak tak to pochwal się, bardzo chętnie pooglądam. (agentsmith - sorry pośmiecimy trochę :decayed:)

Mialem pare przygod, ale nigdy nie publikowane :)

Nie ma sie czym chwalic bo to byl projekt bardzo nisko budzetowy, 2x STX 17/80 i Tesla ARV, skladalem to jakies 7 lat temu :)

Sorry za offtop.

Tak jak mowi mateogda, najlepiej pojsc do salonu i posluchac, chociaz czy za 1000zl jest w czym wybierac ? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

[/color]Nikt nie ma żadnych pomysłów?

kolego

musisz isc do salonow

usiasc i posluchac

inaczej nie znajdziesz tego czego szukasz

ja bylem razem z mloda w 4 roznych i w koncu trafilem na to co chcialem - nie kosztowalo niestety 1000 zl, ale troszke wiecej

ale powiem, ze jestem przeszczesliwy

w koncu mam doskonale stereo, a to co mialem poprzednio (wszystko Yamaha), az zaluje ze to kupowalem :facepalm:

prawda jest taka ze kazde ucho lubi cos innego i sammusisz zadecydowac, czego i jak chcesz sluchac

jakbys chcial cos wiecej, pisz na PW - nie bede tu pisal co,gdzie i za ile :wink:

sprzet kupowalem w wawie, w 2 roznych sklepach muzycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś takie gowno poleca to powinien nie wchodzic na forum..

Nie ma nic gorszego, niż altusy i ich skrzecace wysokie tony i całkowity brak dobrego basu.

zabronisz mi wchodzić ?

Miałeś jaką kolwiek styczność z tymi kolumnami ? Czy pieprzysz po to aby sobie posty nabić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniarzu uważaj na słowa.

Przez moje ręce przeszły altusy 120, 140 a nawet 300 ori a nie te gówno które polecasz.

Nigdy nikomu bym tego nie polecił, nie gra to wcale, wysoki ton z głośnika tubowego :facepalm:, bas lipny przez nie pomierzone BR'y.

Co ty w ogóle wiesz o takich konstrukcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniarzu uważaj na słowa.

Przez moje ręce przeszły altusy 120, 140 a nawet 300 ori a nie te gówno które polecasz.

Nigdy nikomu bym tego nie polecił, nie gra to wcale, wysoki ton z głośnika tubowego :facepalm:, bas lipny przez nie pomierzone BR'y.

Co ty w ogóle wiesz o takich konstrukcjach?

Nie ma jakiego kolwiek sensu wchodzić z tobą w dyskusję, skoro ty pierwsze co robisz to pokazujesz swoją "wielką" przewagę w latach. :facepalm:

Tak pozatym co, grozisz mi ? Skoro nie umiesz zachować kultury na forum, idź lepiej do łazienki i zobacz czy cię tam nie ma.

Ja z dyskusji odpadam, gdyż forum dla mnie to nie jest miejsce pokazania kim ja to nie jestem ( tak jak ty to robisz) tylko jest miejscem gdzie mogę w dobrej atmosferze zdobywać wiedzę i dzielić się wiedzą.

Aloha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam altusy 140 no cena za ktora kupilem byla smieszna ale do mojego zestawu sprawują sie niezle , ale jak kupie porzadny wzmacniacz to kupie inne , altusy sa dobre na wieksza powierzchnie wtedy mozna troche na nich pociagnac, a tak do 25 m2 to sa lepsze ktore lepiej zagraja, kazdy ma swoj gust i jak wyzej wsponinali koledzy lepiej odsluchac jak ktore graja zanim sie kupi i najlepiej na tej samej marki wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniarzu uważaj na słowa.

Przez moje ręce przeszły altusy 120, 140 a nawet 300 ori a nie te gówno które polecasz.

Nigdy nikomu bym tego nie polecił, nie gra to wcale, wysoki ton z głośnika tubowego :facepalm:, bas lipny przez nie pomierzone BR'y.

Co ty w ogóle wiesz o takich konstrukcjach?

Nie ma jakiego kolwiek sensu wchodzić z tobą w dyskusję, skoro ty pierwsze co robisz to pokazujesz swoją "wielką" przewagę w latach. :facepalm:

Tak pozatym co, grozisz mi ? Skoro nie umiesz zachować kultury na forum, idź lepiej do łazienki i zobacz czy cię tam nie ma.

Ja z dyskusji odpadam, gdyż forum dla mnie to nie jest miejsce pokazania kim ja to nie jestem ( tak jak ty to robisz) tylko jest miejscem gdzie mogę w dobrej atmosferze zdobywać wiedzę i dzielić się wiedzą.

Aloha.

Ale ma racje, ja tez nigdy nikomu bym altusów nie polecił - chyba ze dla kompletnie głuchego jako podstawke pod wazon z kwiatakami. Tubowy sopran dający po uszach masakrycznie i basy z podbiciem wyższych częstotliwości - gra to dla mnie ponizej słów krytyki - nigdy do domu takich kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcuso86 ma rację !!!

Ja osobiście bym Ci zaproponował coś używanego. Kolumny takich marek jak Dali, Kef, Alr Jordan itp nie znalazłeś kiedyś w markecie. Kupowały to osoby głównie które ceniły jakość dźwięku a nie głośność. Siedzę w tym czynnym hobby audiofila od 1995 roku i przerobiłem troszkę tego sprzetu, dlatego postanowiłem się wypowiedzieć w Twoim temacie.

Jak dla mnie głównym faworytem w tej cenie jest Dali 104 lub nowsze 505. Są to kolumny bardzo uniwersalne, cudowna dynamika, szerokość sceny i precyzyjna góra jak na ówczesną wartość rynkową. Kosztowały ok 2-2,5 tys i jak poszukasz w archiwum AUDIO lub HI_FI stereo to się przekonasz co o nich sądziły studia odsłuchowe. Kiedyś posiadałem takie i nie ma szans byś nie był w pełni zadowolony - chyba ,że wolisz typowe amerykańskie brzmienie jak dużo basu zero środka. Niestety nowsze konstrukcje Dali nie są już dla mnie tak udane w tej kategorii cenowej jak kiedyś. Kolumny muszą mieć oznaczenie prawa -lewa i na każdej naklejce autograf osoby która je składała, no i ta skuteczność 92db. Tu masz jedną z ofert a nie często można je trafić - warto sie zastanowić.

Dali 505 (2703996685) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...