Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepalające się żarówki pozycyjne przód


audiKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem że non stop (2-3 razy w roku) przepalają mi się żarówki pozycyjne przód (H6W). Ostatnio wymieniłem obydwie miesiąc temu i już jedna mi się przepaliła. Czy kupno dobrej jakościowo żarówki rozwiąże problem? Jeśli tak to jaką polecacie? Czy możliwe że problem powstaje gdyż często parują mi lampy i może to powodować przepalanie żarówek? Problem parowania jest kolejną rzeczą z którą nie mogę sobie poradzić.

Mam xenony Valeo jeśli ta informacja jest istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ledowe, ale dobrej jakości oczywiście pod kolor xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz h6w tomasz zapewne bixenon:wink: rozwiązanie jest proste wsadz h5w , troszke gimnastyki ale święty spokój:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ledy. W B5 też jarały się H6W co 2 miechy. założyłem ledy i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję na H6W firmy Narva, i dają radę minimum pół roku. Ale jakby nie było to i tak te żarówki krótko żyją. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz h6w tomasz zapewne bixenon:wink: rozwiązanie jest proste wsadz h5w , troszke gimnastyki ale święty spokój:wink:

Na pewno mam h6w ale byłem pewien że nie mam bixenon. Wydaje mi się jednak że mam xenon. Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś ledowe pod H6W?? Zależy mi na białej barwie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny efekt w światłach dziennych Hella. Przepalały się żarówki Tungsram, jak założyłem ori Philipsa - święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bixenon

O to chyba dobra wiadomość. Cały czas myślałem że mam po prostu zwykłe ksenony. Możecie mi jeszcze tylko odpowiedzieć na moje pytanie bo trochę poczytałem o tych bixenonach. Wcześniej nawet nie wiedziałem jaka jest różnica. Chodzi mi o to że myślałem że bixenon to lampa gdzie na światłach mijania świeci się żarnik xenonowy a na drogowych elektromagnes odsłania ten żarnik bardziej i wtedy daje on więcej światła. I tak jest u mnie. Ale gdy włączam światła drogowe to dodatkowo zapala się jeszcze normalna żarówka od długich świateł. Czyli rozumiem to tak że światła drogowe świecą tak jakby z dwóch źródeł: z tej zwykłej żarówki oraz z żarnika xenonowego. Zawsze tak jest w bixenonach czy tylko w tych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych bixach tak jest , oprócz opadającej przesłonki dodatkowo świeci jeszcze żarówa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych bixach tak jest , oprócz opadającej przesłonki dodatkowo świeci jeszcze żarówa:wink:

Dzęki. To teraz już wiem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

I jak te ledy nie walą błędami na FISie, wszystko działa jak trzeba?

Pozdrawiam

Szaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mi dopiero przyszły. Jak zmienię to dam znać. Myślę że jutro mi się uda.

---------- Post dopisany 22-08-2012 at 07:43 ---------- Poprzedni post napisany 08-08-2012 at 19:27 ----------

Witaj.

I jak te ledy nie walą błędami na FISie, wszystko działa jak trzeba?

Pozdrawiam

Szaczek

Dziś dopiero je zmieniłem .Nie ma żadnych błędów. Jest ok tylko światło mogłoby być mniej niebieskie. Ale jestem zadowolony. Zobaczymy ile wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...