Skocz do zawartości
IGNOROWANY

STROJENIE CB I ANTENY


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zielony w tym temacie i mam pytanie, kupiłem sobie CB i antenę, koleś ze sklepu odrazu mi przestroił, wszystko fajnie chodzi. Ale odczepiłem antenę bo musiałem zmienić uszczelkę gumową na lepszą, czy będzie trzeba znowu stroić jak zamontuje antenę "na oko" w tym samym miejscu co byłą strojona czy nawet samo odczepienie spowoduej to że trzeba bedzie jeszcze raz stroić. Pomocnym z góy DZIĘKI. Pozdrawiam klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja na twoim miejscu stroilbym jeszcze raz. Tak na wszelki wypadek :). W prawdzie sl;yszalem rozne opinie na ten temat. Jedni mowia ze odczepienie anteny nie ma nic do znaczenia jesli pozniej postawisz ja w tym samym miejscu na karoserii a inni mowia ze samo sciagniecie juz czesciowo rozstraja antene. Najlepiej to kup sobie SWRmeter, kosztuje on naprawde pare groszy a jeszcze nie raz ci sie moze przydac. zawsze przyoszczedzisz na fachowcy ze sklepu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. Tak wiem, w przyszłości zaopatrzę się w ten sprzęt, narazie wystarczy wydatków:P Już nie dam rady nastorić bo ruszam w trase, mam nadzieje że ażtak tragicznie sie nie rozstroiła. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Nie trzeba już nic stroic! Jak sobie to wyobrazasz,za każdym razem kiedy zdejmiesz antene z dachu,przy ponownym wystawieniu bedziesz ja stroił? Teoria mówi ze zmiana miejsca ustawienia ma wpływ na SWR,w praktyce jednak tego nie zauważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobra odpowiedź uzyskałeś.

Zostaw tak jak jest, ale to nie znaczy, ze okresowo nie powinieneś SWR sprawdzić.

jeżeli zamierzasz się zaopatrzyć w miernik, to tych najtańszych unikaj, bo nie są warte NIC.

A jeżeli robisz to w jakimś serwisie i widzisz "fachmena" z takim miernikiem, to od razu zrezygnuj z jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli robisz to w jakimś serwisie i widzisz "fachmena" z takim miernikiem, to od razu zrezygnuj z jego usług.

To jeszcze koledze podpowiedz który to jest ten "tani" miernik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli robisz to w jakimś serwisie i widzisz "fachmena" z takim miernikiem, to od razu zrezygnuj z jego usług.

To jeszcze koledze podpowiedz który to jest ten "tani" miernik :wink4:

90% tych z allegro ;)

73!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego radyjka wogule nie stroiłem i smiga spoko ja jestem zadowolony bardziej niz kumpel ktory stroil

Do czasu, aż spalisz tranzystor końcowy mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. radyjka nie stroisz. Dostroić to możesz antenę.

radyjko się "stroi" a raczej sprawdza się parametry i takie tam... na okresowym przegladzie i do tego trza przyzwoitego serwisu z przyzwoitym sprzetem.

A co do tego "smigania aż miło", to zgadzam sie z lukaszr. Śmiga, do momentu, kiedy przestanie śmigać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze ale jezdze juz tak 2 lata i jak narazie jest ok

Mało używasz nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam co piszecie o strojeniu i mam pytanie lukaszr orientujesz się czy ma może ktoś ze spotowiczów warszawskich ten miernik do strojenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam co piszecie o strojeniu i mam pytanie lukaszr orientujesz się czy ma może ktoś ze spotowiczów warszawskich ten miernik do strojenia ?

Tak, orientuję się ... ma go lukaszr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam co piszecie o strojeniu i mam pytanie lukaszr orientujesz się czy ma może ktoś ze spotowiczów warszawskich ten miernik do strojenia ?

Tak, orientuję się ... ma go lukaszr.

a nie wiesz może czy ten lukaszr mógłby mi pomóc na spocie z ustawieniem anteny :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz może czy ten lukaszr mógłby mi pomóc na spocie z ustawieniem anteny :mysli

Musisz zapytać. Na pewno da się przekupić butelką browarka :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz może czy ten lukaszr mógłby mi pomóc na spocie z ustawieniem anteny :mysli

Musisz zapytać. Na pewno da się przekupić butelką browarka :polew:

ok to pogadam już z nim osobiście na spocie :naughty: (tylko żeby miał ten miernik ze sobą :mysli:)

ps. butelką browara? ja słyszałem że on nie lubi alkoholu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. butelką browara? ja słyszałem że on nie lubi alkoholu :gwizdanie

To tylko plotki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...