Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z briefem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam taki problem ponieważ kupiłem auto i mam duży brief a mały gdzieś sie zawieruszyl u sprzedającego i szuka. I teraz czy na duzym briefie powinna byc data wymeldowania pojazdu czy tylko na małym ? Jeśli sie mały brief nie znajdzie to sa jakies szanse zeby auto zarejestrowac lub odtworzyc ten mały brief? pomocy! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie mały brief nie znajdzie to sa jakies szanse zeby auto zarejestrowac lub odtworzyc ten mały brief? pomocy! :/

...fakt, problem jest, bo nabyłeś auto bez dowodu rejestracyjnego z samą tylko kartą pojazdu :kwasny:...

...z doświadczenia podpowiem Ci, że w tej sytuacji po prostu kontaktujesz się ze sprzedającym telefonicznie lub listownie i prosisz o udanie się do urzędu i wydanie wtórnika a następnie przesłanie na Twój adres - w obu przypadkach, które przerabiałem sprawa załatwiona został pozytywnie. Co prawda w jednym przypadku musiałem bodajże trzykrotnie kontaktować się z Niemcem ale po około 1,5 m-ca dowód był w skrzynce pocztowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z doświadczenia podpowiem Ci, że w tej sytuacji po prostu kontaktujesz się ze sprzedającym telefonicznie lub listownie i prosisz o udanie się do urzędu i wydanie wtórnika a następnie przesłanie na Twój adres - w obu przypadkach, które przerabiałem sprawa załatwiona został pozytywnie. Co prawda w jednym przypadku musiałem bodajże trzykrotnie kontaktować się z Niemcem ale po około 1,5 m-ca dowód był w skrzynce pocztowej....

gorzej jak auto kupiłeś od handlarza w Polsce z umową pisaną na Helmuta na kolanie.

w 99% przypadków handlarz się wypnie i ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak auto kupiłeś od handlarza w Polsce z umową pisaną na Helmuta na kolanie.

w 99% przypadków handlarz się wypnie i ci nie pomoże.

...a to fakt, no ale jeżeli kupuje się auto bez dowodu rejestracyjnego (a w dodatku od handlarza) to trzeba też brać pod uwagę takie ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tak jak napisaliscie ale normalnie odbiera i mówi że jak nie znajdzie to załatwi na pewno pierwszy raz mu się tak zdarzyło i mówi że na pewno będzie i żeby się nie martwić bo na pewno bedzie.

Wysłane z HTC Wildfire S za pomocą tapatalk :-)

---------- Post dopisany at 17:15 ---------- Poprzedni post napisany at 15:13 ----------

Na duzym briefie powinna byc data wymeldowania auta ? jesli tak to w ktorym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie przejmuj tez mialem problem i niemialem malego briefu,

sprawe zalatwilem w ten sposob, poszedlem do tlumacza jezyka niemieckiego powiedzialem jej o co chodzi i zadzwonila do wydzialu komunikacji w niemczach (do miejsca gdzie auto bylo wyrejestrowane) i poprosila o wystawienie kopi tego malego lub zaswiadczenia ze auto bylo poprostu wyrejestrowane a nie skasowane :wink: i po problemie. takze jezeli ten niemiec ci tego nei zalatwi to sobie zalatwisz to sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! mam jeszcze na duzym briefie adnotacje tam na dole ze brief o numerze takim i takim zostal zniszczony i uniewazniony a zyski utrzymal duzy brief. mam znajoma w wydziale komunikacji wiec podjade w poniedzialek i sie dowiem co i jak :) jest jakas nadzieja ze auto nie pojdzie na zyletki bo szkoda mi poniewaz szukalem takiego jakie chciałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli auto bylo skasowane to nic nie zalatwisz, ale jezeli bylo tylko wyrejestrowane to sprawa jest do zalatwienia bez wiekszych problemow

w ktorym roku bylo auto wyrejestrowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo to powinno byc na malym briefie tam z tyłu.. mam taka informacje na duzym briefie ''der bisherige fz brief wurde entwertet und ausgehändigt umtausch in zlbII erfolgte''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek sprawdze moje stare papiery i powiem ci czy tez tak mialem napisane,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pisałem do osob co sa w niemczech i mowia ze brief mały jest do odzyskania obejrzeli ten moj brief i mowia ze jest ok tylko ta usluga kosztuje prawie 300 euro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jeszcze o tym ze w niektórych landach urzedy komunikacji niszcza mały brief i nie daja go.

---------- Post dopisany 09-08-2012 at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany 04-08-2012 at 11:19 ----------

I brief przyszedl z niemczech wystarczylo napisac pismo po angielsku i po tygodniu jest u mnie. Mam jeszcze takie pytanie poneiwaz chce byc wspolwlascicielem auta a na umowie jest wpisany jest tylko ojciec jako właśćiciel. Wystarczy napisać pismo od darowizny auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zarejestrował na Tatę i spisał z tatą umowę darowizny i ty jako współwłaściciel zostaniesz dopisany długopisem + pieczątka w DR w rubryce "adnotacje urzędowe". Ja tak mam u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jeszcze o tym ze w niektórych landach urzedy komunikacji niszcza mały brief i nie daja go.

---------- Post dopisany 09-08-2012 at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany 04-08-2012 at 11:19 ----------

I brief przyszedl z niemczech wystarczylo napisac pismo po angielsku i po tygodniu jest u mnie. Mam jeszcze takie pytanie poneiwaz chce byc wspolwlascicielem auta a na umowie jest wpisany jest tylko ojciec jako właśćiciel. Wystarczy napisać pismo od darowizny auta ?

Napisz nową umowę na Ciebie i na ojca i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Problemów ciąg dalszy.. :/ na dowodzie jest wpisana data pierwszej rejestracji 8.03.2000 a na karcie pojazdu 9.03.2000 papiery dałem już do tłumaczenia i ciekawi mnie co z tego wyjdzie. W małym briefie zamiast wymeldowania jest pieczątka duża UNGULTIG. jutro jade do celnego jestem bardzo ciekaw czemu urzędasy w DE sie pomylili przy wydawaniu nowego briefu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celnym jak na razie wszystko ok.

Wysłane z HTC Wildfire S za pomocą tapatalk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszędzie pisz to co jest w dużym a tego że w małym jest ineczej pewnie nikt nawet nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...