Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Niestety MULTITRONIC i miganie wskaźników.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Podobnie jak przy innych wątkach o MULTI u mnie w trakcie stania w korku przy zmianie z D na N zaczęły miga wskaźniki skrzyni biegów.

Wcześniej było tak że na postoju po wybraniu D i puszczeniu gazu autko ruszało , teraz stoi a zaczyna się toczyc dopiero od 2000obr, a w zasadzie to czasem od 2tys czasem od 1000z kawałkiem.

W trakcie jazdy jest już ok, skrzynia działa normalnie. Problem tylko z tym ruszaniem.

Czy znacie może kogoś w okolicach Waw , kto nie zedrze ze mnie skóry a pomoże ?

Przeczytałem też o sterowniku z którym mogło się coś stac, ciekawe czy wystarczyło by go wyjąc i naprawic ?

Takie mam kody błędów:

Control Module Part Number: 8E2 910 155 E

Component and/or Version: V30 01J 2.5lTDI RdW 2300

Software Coding: 00001

Work Shop Code: WSC 78298

2 Faults Found:

17137 - Shift Solenoid 1 (N88): Circuit Failure

P0753 - 007 - Short to Ground - Intermittent

17134 - Shift Solenoid 1 (N88): Malfunction

P0750 - 000 - - - Intermittent

--

Opublikowano

Skontaktuj się z Bartkiem (nick Bart-S) - na pewno pomoże Twojej A. Ja robiłem skrzynkę u niego, pomimo tego, że trzeba jechać do Wrześni (teraz już ładna trasa - 2,5h i jesteś na miejscu).

W Wawie nic nie mogę polecić - mam wrażenie, że się słabo na tym znają... :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odp. , umówiłem się na jutro rano do firmy w Józefowie (okolice Waw) przez tel. sprawiali dobre wrażenie i nie polecili mi od razu wymiany skrzyni co już kilka razy usłyszałem.

Zdam relacje z tego jak było :) może komuś się przyda.

Opublikowano

Tylko nie tam, jedz lepeij do Bartka. Zapytaj sie o cenę. Standard to regeneracja sterownika za 600 zł + 200 zł montaż i demontaż.

Opublikowano

Daruj sobie kolego ta firme.Wrazenie to czesc marketingu.

Umow sie z Bartkiem.Mi pomogl w podobnym temacie.A pozatym oferuje pelna diagnostyke skrzyni bez naciagania i owijania.

Zauwaz ze nie jeden jego poleca.

Zreszta przegladnij forum to sie dowiesz wiecej.

Opublikowano

Wal do Bartka, teraz ma sporo roboty na głowie ze skrzyniami, ale na pewno znajdzie czas i dla Ciebie :wink:

Opublikowano
[...] teraz ma sporo roboty na głowie ze skrzyniami, [...]

A kiedy nie ma?! :wink:

Opublikowano
  • Autor

Byłem widziałem rozmawiałem, ale niestety pozytywnego wrażenia nie odniosłem :/

Niestety albo komputer za 1600 albo wymiana selenoidu za 2000, tak czy inaczej niestety nie na moje możliwości finansowe (zresztą pewnie okazało by się że i jedno i drugie :) )

Ściągnąłem sobie schematy skrzyni plus info serwisowe z budową i zacznę się chyba sam tym interesować :)

Ludzie w kosmos latają a ja nie wiem nic o skrzyni CVT ? skandal :D

Jedna rzecz mnie zastanawia, naprawa sterownika skrzyni, jeżeli w kodach błędów mam "sporadyczne zwarcie do masy elektrozaworu N88" to czy naprawa sterownika elektronicznego usunie problem ? chyba że jest to problem ze stykiem do tego elektrozaworu ?

Opublikowano

Z tego co wiem to zmiana z Drive na Neutral przy staniu w korkach lub przy innych krotkich postojach niekorzystnie wplywa na zywotnosc skrzyni. P.s. Przylacze sie do kolegow i polece Bartka, ja tez jestem zadowolonym klientem.

Witam,

Podobnie jak przy innych wątkach o MULTI u mnie w trakcie stania w korku przy zmianie z D na N zaczęły miga wskaźniki skrzyni biegów.

Wcześniej było tak że na postoju po wybraniu D i puszczeniu gazu autko ruszało , teraz stoi a zaczyna się toczyc dopiero od 2000obr, a w zasadzie to czasem od 2tys czasem od 1000z kawałkiem.

W trakcie jazdy jest już ok, skrzynia działa normalnie. Problem tylko z tym ruszaniem.

Czy znacie może kogoś w okolicach Waw , kto nie zedrze ze mnie skóry a pomoże ?

Przeczytałem też o sterowniku z którym mogło się coś stac, ciekawe czy wystarczyło by go wyjąc i naprawic ?

Takie mam kody błędów:

Control Module Part Number: 8E2 910 155 E

Component and/or Version: V30 01J 2.5lTDI RdW 2300

Software Coding: 00001

Work Shop Code: WSC 78298

2 Faults Found:

17137 - Shift Solenoid 1 (N88): Circuit Failure

P0753 - 007 - Short to Ground - Intermittent

17134 - Shift Solenoid 1 (N88): Malfunction

P0750 - 000 - - - Intermittent

--

Opublikowano

Bartek ma tą skrzynię "w małym palcu" i Cię nie oszuka.

Nie czekaj tylko się umawiaj na wizytę. Im dłużej będziesz zwlekał tym więcej Cię to może kosztować.

Tak jak pozostali też jestem zadowolony z jego usługi.

Opublikowano

Heehh. Dzięki za pozytywne opinie :decayed: Napędzają do dalszej pracy :thumbup1:

Kolego. Nie węszyłbym póki co wielkiej tragedii - oznaczenia sterownika sugerują, że masz wymienione sprzęgło na wersję 7 płytkową więc jakiejś totalnej gimeli w skrzyni się nie spodziewam (mimo, że rocznik i wariant skrzyni podatny na usterki). Czy błędy wracają po skasowaniu?

Tak jak koledzy zauważyli - mam teraz urwanie głowy, ale jeśli możesz jeszcze chwilę poczekać to chętnie zajmę się i tym przypadkiem.

Opublikowano

sry za offtop, ale czy moze ktos z was polecic kogos/jakis serwis na slasku co by zrobil wymiane dynamiczna w tiptronicu b5 99'?

Bo wszyskie serwisy ktore w okolicach sa to tylko wymiane statyczna zrobia...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i tak :)

Wymiana oleju i wyczyszczenie styków sterownika nie pomogły.

Pomierzyłem oporność na stykach elektrozaworów i są na każdym b. podobne (wręcz takie same) czyli od 4 do 5ohm co sugeruje że elektrozawory są sprawne.

Kody błędów :

Control Module Part Number: 8E2 910 155 E

Component and/or Version: V30 01J 2.5lTDI RdW 2300

Software Coding: 00001

Work Shop Code: WSC 78298

2 Faults Found:

17134 - Shift Solenoid 1 (N88): Malfunction

P0750 - 35-00 - -

17137 - Shift Solenoid 1 (N88): Circuit Failure

P0753 - 32-00 - Resistance too High

Przy logowaniu w trakcie jazdy w grupie 006 natężenie prądu dla N88 0.005A czyli nie jest wysterowany.

Skoro "resistance too High" a przy pomiarze rezystacji na stykach jest prawidłowa oporność to wynikało by że to kwestia sterownika el.

Pytanie jak wygląda normalny tryb działania N88 w trakcie jazdy, stąd prośba o wklejenie logu z działającego multitronica.

Kilkanaście minut jazdy i poza ruszaniem z miejsca i wypadniętą adaptacją, skrzynia w trakcie jazdy działa normalnie.

P.S. Po tym jak jeden super mechanik mówił że korek od inspekcji oleju to "otwór technologiczny" i że korek jest z "amelinium" i nie da się odkręcić to już zrobienie skrzyni jest sprawą honoru :D

Opublikowano

tu wg mnie jest problem z wybierakiem

Opublikowano
  • Autor

Narazie sprawa utknęła z braku kasy :/

Na bank jak tylko zdobędę fundusze i rozwiążę problem, podzielę informacją dla "potomnych" :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.