Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kluczyk scyzoryk


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyc duzy problem, wymienilem dzisiaj baterie w scyzoryku do samochodu, i nie dziala mi teraz otwieranie samochodu z kluczyka (drugi kluczyk mam jakies 100km stad), a w aucie w zadnych drzwiach nie ma mozliwosci otworzenia samochodu manualnie :D Dlaczego tak sie dzieje i co robic ?? Pilnie prosze o pomoc

edit:

udało mi sie dostac do samochodu, jednakze nie wiem dlaczego nie dziala pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadz kluczyk w stacyjke , przekręć zapłon , naciśnij otwieranie potem zamykanie i pilot zacznie działać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje tej metody. Bo chyba tez immobiliser nie dziala, po przekreceniu kluczyka ale nie zapaleniu silnika caly czas miga dioda (symbol samochodu z kluczykiem u dolu), potem po przekreceniu kluczyka dalej samochod zapala i za moment gasnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko baterię wyciągałeś czy może jeszcze grzebałeś przy szklanej "bańce" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje tej metody. Bo chyba tez immobiliser nie dziala, po przekreceniu kluczyka ale nie zapaleniu silnika caly czas miga dioda (symbol samochodu z kluczykiem u dolu), potem po przekreceniu kluczyka dalej samochod zapala i za moment gasnie
czyli zgubiłeś transponder..chociaż nie wiem jakim cudem bo on znajduje sie w drugiej części scyzoryka gdzie nie ma potrzeby otwierania jej przy wymianie bateri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem baterie u zegarmistrza wiec nie sadze zebym cokolwiek zgubil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem baterie u zegarmistrza wiec nie sadze zebym cokolwiek zgubil
to wsiadaj w autobus i jedz po 2 klucz :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam powaznie, co teraz robic ? Mam juz drugi klucz ale co zrobic zeby pierwszy dzialal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam powaznie, co teraz robic ? Mam juz drugi klucz ale co zrobic zeby pierwszy dzialal ?
jak drugi odpala to musisz na nowo zaadoptowac nie dzialajacy.Jezeli sie nie da to wymienic transponder na nowy i wtedy to zrobic jeszcze raz

---------- Post dopisany at 12:38 ---------- Poprzedni post napisany at 12:38 ----------

idz do zegarmistrza niech oddaje pestke:facepalm:
słusznie :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaadoptowac, ale jak to zaadoptowac ? a w razie co gdzie taki transponder kupic i ile to kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaadoptowac, ale jak to zaadoptowac ? a w razie co gdzie taki transponder kupic i ile to kosztuje ?
najpierw sprawdz czy masz go w ogóle w kluczu :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to wyglada i gdzie to znalezc ?

musisz rozpołowić częśc w której jest grot...a poza tym szukaj jest na forum o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje ci tego czarnego walca:

B7KeyFob002.jpg

B7KeyFob005-1.jpg

Pilnuj samochodu, aby Ci "przypadkiem" nie odiechał gdzieś. Wymiana baterii nie wymaga grzebania tam gdzie jest immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta czesc nie byla otwierana wiec musi tam byc. Po 20s puszczam przycisk czy wyjmuje przytrzymujac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta czesc nie byla otwierana wiec musi tam byc.

Jeśli miga kontrolka samochodu z kluczykiem i nie możesz uruchomić silnika, bo zaraz gaśnie, to znaczy, że jest problem z immobilizerem.

Może i transponder nie był wyjmowany, ale mógł zostać uszkodzony, a wtedy "doopa" :kwasny:

Po 20s puszczam przycisk czy wyjmuje przytrzymujac ?

Z instrukcji obsługi do A4 B6:

Synchronizacja kluczyka

Jeżeli samochodu nie można odblokować wzgl. zablokować radiowo, kluczyk z nadajnikiem musi zostać zsynchronizowany.

  • Jeżeli samochód jest zamknięty, otworzyć zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem mechanicznym.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) w kluczyku z pilotem.
  • Umieścić kluczyk w wyłączniku zapłonu i włączyć zapłon.
  • Ponownie wyłączyć zapłon i wyjąć kluczyk.
  • Nacisnąć przycisk odblokowania (otwarta kłódka) wzgl. przycisk zablokowania (zamknieta kłódka).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze byc zepsuty immobiliser bo na drugim kluczyku samochod zapala. A ten samochod nie ma miejsca na wlozenie kluczyka i otwarcie samochodu mechanicznie, no chyba ze jestem slepy i nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze byc zepsuty immobiliser bo na drugim kluczyku samochod zapala. A ten samochod nie ma miejsca na wlozenie kluczyka i otwarcie samochodu mechanicznie, no chyba ze jestem slepy i nie widze

czyli transponder na nowo zaadoptowac a jak sie nie da to podmienic go nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...