Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba para i woda z tłumika


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaka. ostatnio zauwazyłem ze leci duzo dymu(pary) z tłumika a np. w innych autach to nie wystepuje. . a i na postoju konkretnie leci woda ,wczoraj auto stało odpalone 15 minut w garazu to na posadzce zrobiła sie plama od wody. czym to jest spowodowane??? moze słabej jakosci paliwo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to zaobserwowałem jak silnik jest zimny. Dosłownie pluje z wydechu. To jest słabej jakości paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod głowicą ? może jakiś przewód ? Jak masz możliwość dokładnie obejrzyj silnik oraz kolektor ssący :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wspolnego uszczelka pod głowica do pary i wody z tłumika??? cały silnik ogladałem kilka razy i nie ma tam nic niepokojacego. a kolego o jaki przewod ci chodzi WN??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech tu jest dość długi ( tłumik końcowy jest praktycznie zimny) a normalnym produktem spalania są związki wodoru które łączą się z tlenem

z powietrza i powstaje para wodna a po skropleniu woda , która Cię zastanawia skąd się wzięła . Ten typ tak ma i jeśli przy tym nie ubywa

płynu chłodzącego to wszystko jest O.K.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba własnie u mnie tez przy niskich temperaturach bo jak były upały to nic takiego nie było. dzieki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że każda A4 dymi i leje wode z wydechu. To jest normalna rzecz. Zaraz ktoś powie tankuj na lepszej stacji. Tankuje tylko na shellu Normalną benzynę i V-Power i bez różnicy - para idzie na oby dwóch paliwach. Czasem jak parkuję na parkingu pod blokiem i jest dużo kręcenia to ślad z wody jak by z butelki nalał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że każda A4 dymi i leje wode z wydechu. To jest normalna rzecz. Zaraz ktoś powie tankuj na lepszej stacji. Tankuje tylko na shellu Normalną benzynę i V-Power i bez różnicy - para idzie na oby dwóch paliwach. Czasem jak parkuję na parkingu pod blokiem i jest dużo kręcenia to ślad z wody jak by z butelki nalał :D

Mam dokładnie to samo :) Kiedyś to się wystrachałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat chodzilo o adr. w moim aeb nie zauwazylem tego zjawiska teraz w zimie owszem ale to znikowe ilosci wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis jak pogoda sie poprawiła to nic nie widac nawet woda z tłumika nie leci tak wiec to chyba od niskich temperatur jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aderze mam podobnie, nie masz się czym przejmować. Ja mam oczywiście gaz, ale jak ktoś tam pisał wyżej ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...