Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nasze Wyniki z przyspieszenia / Tempes GTX - symbian


nex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadłem na pomysł aby zrobić temat gdzie będziemy mogli porównywać osiągi swoich aut jednym programem służącym do pomiaru przyspieszenia poprzez satelity GPS o nazwie Tempes GTX.

Program działa tylko i wyłącznie pod telefony komórkowe z systemem operacyjnym SYMBIAN. Aby móc korzystać z tego programu telefon albo musi posiadać wbudowany GPS, albo musimy mieć osobny GPS współpracujący poprzez bluetooth z telefonem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT!!!:

Polecam pełną wersję v2.0 , jest lepsza od v1.21 gdyż możemy w setup wpisać od jakiej do jakiej prędkości chcemy mierzyć czas przyspieszenia. Dzięki temu będzie np można się pochwalić ile mamy na 3/4 biegu 60-100, 60-140 itd.

Pełna wersja v2.0 do zassania: ------>>> KLIK <<<------

!!!Przed instalacją w telefonie ustawiamy datę na 2007 rok !!!

Po instalacji programu wchodzimy w niego, wchodzimy w opcje i REGISTRATION. Kod rejestracji to: 1234

Mamy gotowy program do pomiaru przyspieszenia

Instalować i dawać znać czy Wam chodzi z wbudowanym bluetooth!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT!!!:

v3.1 działa na pewno w wbudowanym GPS, jest tylko problem w znalezieniu kodu rejestrującego do pełnej wersji. W tej wersji demo można zmierzyć przyspieszenie 0-100km/h i bodajże inne.

Pełna wersja v3.1 do zassania: ------>>> KLIK <<<------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W celu pomiaru czekamy aż program znajdzie satelity (Searching for Satellites). Kiedy połączy się już z satelitą pojawi nam się na dole napis na zielono GO! - musimy stać autem w miejscu. W tym momencie strzelamy ze sprzęgła i jedziemy :). Po przejechaniu 400 metrów pomiar będzie zakończony i wyświetli się na menu głównym programu oraz zapisze raport w pamięci. Jeżeli przed przejechaniem 400metrów na tym odcinku nasza prędkość spadnie, pomiar nie zostanie dokonany i zostanie wyświetlony na dole napis STOP.

Pomiaru dokonujemy na idealnie prostej drodze i w bezpiecznym miejscu. Po pomiarze dodajemy tu wyniki i wpisujemy jakie: auto,silnik,rok,moc,koła

Mam nadzieje że temat się rozwinie i będziemy mogli porównywać tutaj swoje wyniki. Program jest podobno bardzo dokładny. Znalazłem opinie że program badali podczas 1/4 mili z fotokomórką i niemal wynik identyczny.

Przykład:

Mój dzisiejszy wynik:

Passat 1.9Tdi 131KM 2003r - 167KM@348nM - 225/40/18

13-08-2012 18:10

0-100 km/h: 9,3 s

0-400 m: 16,7 s

0-400 m: 138,7 km/h

0-10 km/h: 0,7 s

0-20 km/h: 1,5 s

0-30 km/h: 2,3 s

0-40 km/h: 3,2 s

0-50 km/h: 4,4 s

0-60 km/h: 5,2 s

0-70 km/h: 6,0 s

0-80 km/h: 6,9 s

0-90 km/h: 8,1 s

0-100 km/h: 9,3 s

0-110 km/h: 11,1 s

0-120 km/h: 12,9 s

0-130 km/h: 14,8 s

0-140 km/h: 17,2 s

0-100 m: 7,5 s

0-200 m: 11,0 s

0-300 m: 14,0 s

0-400 m: 16,7 s

0-10 km/h: 1 m

0-20 km/h: 4 m

0-30 km/h: 10 m

0-40 km/h: 20 m

0-50 km/h: 36 m

0-60 km/h: 50 m

0-70 km/h: 65 m

0-80 km/h: 84 m

0-90 km/h: 114 m

0-100 km/h: 148 m

0-110 km/h: 202 m

0-120 km/h: 262 m

0-130 km/h: 327 m

0-140 km/h: 422 m

0-100 m: 85,4 km/h

0-200 m: 109,6 km/h

0-300 m: 125,9 km/h

0-400 m: 138,7 km/h

Peak: 141 km/h

0-60 mph: 8,9 s

0-1/4 mi: 16,7 s

0-1/4 mi: 138,8 km/h

0-1/4 mi: 86,3 mph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł :wink: jak wrócę do domu pod koniec tygodnia to sprawdzę mojego seryjnego awx-a :decayed:

PS: warto tez podawać dane dotyczące opon (szerokość)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tempes GTR ---> KLIK

ale nie wiem skąd wziąć pełną wersję, musisz szukać po googlach, ja posiadam symbiana i szukałem pod niego i napotkałem pełną wersję. Jak znajdziesz starszą i pisze przy instalacji że certyfikat wygasł, musisz zmienić w telefonie rok na inny. Np 2007,2008 itp próbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce mieć porównania z tej samej marki programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzi się :decayed: ale wątek raczej nie powinien wisieć w dziale technicznym :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce mieć porównania z tej samej marki programu.

Ja bym chętnie zrobił taki pomiar tym programem na adroida, niestety nie mam jak jej kupić bo nie mam karty :(

A niegdzie niestety nie ma wersii bezpłatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jakos nie dziala. wywala: connection error :kwasny::kwasny:

włączyłeś bluetooth??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaceChrono - The GPS Lap Timer

my tym robilismy:wink:

8.0 robiłem w 2 osoby (pasażer 115 Kg) z BRD + FMIC ale bez korekty

i 60 ft w 2.4 s z tego co pamietam

kapcie 225/40/18

NEx mozesz poprawic czas i to spokojnie... bo 20 mertów i masz 40 km/h i robisz to w 3.2s

spokojnie mozna start poprawic do 2.5-2.6:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGIC, pewno że można poprawić start, trzeba tylko zapanować nad trakcją, szkoda mi męczyć auta i robić próba za próbą. Mi nie potrzeba się ścigać, chciałem mieć tylko mniej więcej porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z tym programem jak "domialex"... :kwasny: spróbuję jeszcze coś pokombinować...

wypróbuję też program który podrzucił "MAGIC87"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od MAGICA87 jest beznadziejny bo działa tylko w oparciu o GPS. W telefonach odczyt prędkości jest raz na sekunde więc program jest bardzo niedokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Wam Tempes GTX nie działa skoro u mnie chodzi bez zarzutu. Na innych forach ludzie też dają wyniki i program działa!

Może zainstalujcie wersję v3.1 i zobaczycie czy pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od MAGICA87 jest beznadziejny bo działa tylko w oparciu o GPS. W telefonach odczyt prędkości jest raz na sekunde więc program jest bardzo niedokładny.

Jak bardzo może wynosić ta niedokładność? Bo zrobiłem dwie próby i wyniki były mizerne :facepalm: Później dałem spokój - szkoda sprzęgła...

Spróbuję jeszcze pobawić się z tempes gtx, może uda rozwiązać się problem "connection error". Mam nokię n82, więc powinien program działać...

---------- Post dopisany at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ----------

Nie wiem dlaczego Wam Tempes GTX nie działa skoro u mnie chodzi bez zarzutu. Na innych forach ludzie też dają wyniki i program działa!

Może zainstalujcie wersję v3.1 i zobaczycie czy pójdzie.

Jutro spróbuję tą nowszą wersję. Można spytać jaki masz tel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...