Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy silnik BKD jest ok


kes

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mozliwosc zakupienia auto z silnikiem diesla 20TDI z symbolem BKD, wiem, ze sa tam dwa walki ale jak z jego zywotnoscia? Bo generalnie uciekaja ludzie od silnikow diesla 2.0TDI z 16V z grupy VW. Jakie jest wasza opinia na ten temat. Prosze o podpowiedz. Nadmienie, ze to auto jest od pierwszego wlasciciela i wciaz serwisowane, przejechane ma 120 000km. Produkcja 31 grudzien 2007 auta ;).

Dzieki z gory

Pozdrawiam

KES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyny silnik montowany poprzecznie który udał sie grópie vag. Niestety. Ma problem z głowicami, które pękaja ale to z pierwszych lat produkcji. Nie pamiętam do kiedy. Ale nie ma wałków i pompe jak w 1,9 TDI. A wiec jak z pewnych rąk to sie nie zastanawiaj.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mozliwosc zakupienia auto z silnikiem diesla 20TDI z symbolem BKD, wiem, ze sa tam dwa walki ale jak z jego zywotnoscia? Bo generalnie uciekaja ludzie od silnikow diesla 2.0TDI z 16V z grupy VW. Jakie jest wasza opinia na ten temat. Prosze o podpowiedz. Nadmienie, ze to auto jest od pierwszego wlasciciela i wciaz serwisowane, przejechane ma 120 000km.

Dzieki z gory

Pozdrawiam

KES

uciekaja??Przeciez teraz to tylko robia 16v a 8v montowali pewnie dlatego,ze naprodukowali głowic w nadmiarze wiec trza było to gdzieś upchać :naughty:Wracając do tematu trza uważac na piezoelektryczne pompki bo lubią siadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli maja mozliwosc wyboru miedzy 8V a 16V to ten pierwszy ma lepszy popyt, a prawda jest taka, ze nie ma go tyle na rynku co 16V, wiec jak ktos moze "uciec" to ucieknie a raczej zakupi 8V, ale to wszystko kwestia gustu a na ten temat sie nie rozmawia.

Ja generalnie mialem 8V 140koni ale mi "uciekl" bez mojej wiedzy tzn skradziono mi 2tyg temu :( niech im sluzy ;)

---------- Post dopisany at 15:02 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

ok dzieki Panowie temat zamkniety!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam VW Tourana z BKD i nie narzekam na silnik-trochę nim nalatałem i bez problemów, większych, niż z innymi silnikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...