Skocz do zawartości
IGNOROWANY

White/Black Beast - BMW Z4 E89 2010 M-Pakiet Full opcja - Update sound


Brysio

Rekomendowane odpowiedzi

:slina::slina::slina:

jezdzilem purchawami i bmkami i rs-mi ale tak jak to sie zbiera to poprostu marzenie :)

nie przejmuj się i tak szymeniu w s6 objedzie wszystko (w tym r8 v10) i wszystkich spalając przy tym 9,5 litra :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem aluzji ciężko Ci zaakceptować fakt że auto 300kg cięższe do tego, nie tak sportowe jak R8 da sobie radę, nie spalając przy tym cysterny paliwa, czy ogólnie masz "problem" z tym że porównuję S6 do innych modeli? O dziwo we wszystkich dyskusjach na temat mojego auta zawsze porównania idą w kierunku mocniejszych niż eska, a Ty ciągle próbujesz to dyskredytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ty podwazasz dane producenta co do osiagow , ciekawe tylko ze w/g tego co piszesz to dane sa zawyzone tylko w s6 i ty je bijesz o prawie sek z tego co pisales w watku to robisz setke szybciej niz r8 v10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pokaż mi w moim wątku gdzie napisałem że biję R8. Po drugie dane są "zawyżone" nie tylko w przypadku S6/S7 ale także w S8. Po trzecie ja pisałem że można zrobić 3.9 z LC i tego się trzymam. Poza tym Audi samo w jednym z komercjalnych spotów wrzuca tekst że 0-60 w 3.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze coś konkretnego do powiedzenia na temat? czy tylko wylew frustracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie ja pisałem że można zrobić 3.9 z LC i tego się trzymam.

o to mój błąd - do typowo sportowego auta ze 105KM mocniejszym silnikiem tracisz 0.1 sek :polew::facepalm:

dobra koniec OT sorry Brysio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie po co sie gryzc :)

powiem tylko ze sa napewno auta ktore r8 objada i co do tego nie mam watpliwosci i moze to byc nawet s6 po chipie tez nie mowie ze nie ale nie w tym rzecz a ze r8 pali wiecej niz s6 tez nie mam zamiaru zaprzeczac r8 ma wolnossaka bez turbiny wiec i spalanie moze byc wieksze

ale dodam tylko ze jechalem sobie 170kmh koles srodkowym pasem koles obok podlecial 6 bmw i on mial ponad 200kmh wyprzedzajac mnie dalem troche gazu i koles jakby zahamowal to auto odchodzi na kazdym biegu i to tak ze wlosy z glowy wyrywa i w dodatku kreci do 8,5tys obr :decayed::decayed::decayed:

ale jak by podjechal jakis carrera albo amg 63 to juz moglo by byc ciezej ale mysle ze tragedii nie ma ze wzgledu na ciezar aut i aerodynamike ktora przy wiekszych predkosciach ma kolosalne znaczenie

a od 0 na starcie podejrzewam ze jakis dobry 3.0tdi z duzym momentem moglby objechac ta r8 bez problemu

jak bedzie okazja sprawdzimy jak sobie radzi ta eska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poczytasz kolego a piszesz, "stare" R8 bez S-tronica robiło 3.8, te od 2011 z S robią 3.5-3.6, a przeglądnąłem swój wątek i dalej nie mogę znaleźć gdzie napisałem że robię R8.

P.S Brysio świetne auto, sorry za OT

sylwetka tego auta mnie zawsze rozwala, i ta szklana pokrywa silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wątpię że r8 v8 to z s6 przegra ale śmiać mi się chce jakie to wartości padają co to te s6 robi - a producent sobie sam większe wartości podaje bo sprzedaż za dobrze idzie i nie nadążają z produkcją i chcą obniżyć zainteresowanie :wink: albo niektóre egzemplarze mają żagle - oj tam mi się wydaję że moje 1.8TFSI też ma zawyżone dane fabryczne i objadę rs6 z campingiem na haku

---------- Post dopisany at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany at 12:17 ----------

Nie poczytasz kolego a piszesz, "stare" R8 bez S-tronica robiło 3.8, te od 2011 z S robią 3.5-3.6, a przeglądnąłem swój wątek i dalej nie mogę znaleźć gdzie napisałem że robię R8.

P.S Brysio świetne auto, sorry za OT

napisałem że w/g tego co piszesz to objeżdżasz r8 , czyli np w/g wartości które podajesz a nie dosłownie że tak napisałeś - mała różnica co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak seria 300ps s6 nie ma szans z 4.2 fsi tego mozecie byc pewni bo juz sprawdzalem s5 333 ps i zostal daleko z tylu ale jesli jest dobrze dlubniety a takie tez jada to juz tak latwo r8 nie ma :wink:

5.2 fsi ma 3.5 wiec nie sadze aby relanym bylo s6 od 0 do 100 w 3.6 z wieksza masa w tylko 0,1s jak napisal dziadek ale moge sie naturalnie mylic

dodam tylko przy 100kmh na 3 cim biegu robie kickdown'a i zapala sie esp :) a to chyba cos znaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet według wartości które ja podałem żadne nie były poniżej 3,9. Prędkość od 0-100 audi podaje standardowo bez LC. Poza tym są dwa tryby LC z ESP i bez. Ale Ty wiesz lepiej

Brysio a jak tym się zimą jeździ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma wiecej to moze objechac nie wiem szczerze mowiac malo mnie to interesowalo ktore auto mnie objedzie a ktore nie :decayed:

dla mnie wazna jest zabawa czasem z kims na drodze jakis maly duel ale to tylko tak relaksacyjnie bez napinki

szymeniu w zimie jest przej.... w kazdy zakret wchodze bokiem jesli stacja paliw nie ma wyjazdu odsniezonego nie moge sie wbic na droge bo stojac w miejscu kreci kolami i dupsko lata ale ogolnie

na suchej drodze nie ma problemow :grin:

---------- Post dopisany at 11:39 ---------- Poprzedni post napisany at 11:37 ----------

jest tez rs6 5,2 fsi na turbinie ten to zostawia najsilniejszy r8 560 ps w krainie marzen :))

ale s6 ma chyba 3.0 333ps jesli sie nie myle ta najnowsza naturalnie ta wczesniejsza miala 4,2 fsi ale z ta buda nie da rady r8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat kto kogo objedzie lepiej odpuścić bo to temat w stylu spalania i legend ile to pali 1.9tdi w mieście 4.5 , 5 w porywach 5.5 :wink:

fury s6 jak i r8 zacne i zazdroszczę wam obu i mam nadzieję że nikt się nie obraża jak słyszy na forum opinie inne niż jego :decayed: nie mówię tego złośliwie ale staram się podchodzić realnie do tematu

- o r8 v10 miałem na myśli 3.8 do setki - nie wiem który rok i jaka skrzynia ale 105KM w typowo sportowym aucie w dodatku lżejszym robi swoje i nie kumam po co audi miałoby zawyżać dane fabryczne w aucie w którym osiągi są na pierwszym miejscu - tu mówię o s6

---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:42 ----------

ale s6 ma chyba 3.0 333ps jesli sie nie myle ta najnowsza naturalnie ta wczesniejsza miala 4,2 fsi ale z ta buda nie da rady r8

s6 ma 4.0 TFSI 420 PS :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obrażam o twoje zdanie, dyskusja jest argumenty są dlatego piszemy.

Brysio rozumiem że Ty mieszkasz w DE bo na polskie drogi to bym się chyba nie zdecydował, bo robiłbym za płóg do odśnieżania, a jak z krawężnikami i wjazdami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde pomysle moze cos dlubne bo novidem robi z 4,2 800ps w r8 i to chyba wtedy juz lata:decayed:

ale spokojnie my tutaj dyskutujemy sobie lajtowo nie ma co sie obrazac ani spinac i jak mnie objedzie jakis kolega to fajnie r8 v8 to nie jest najsliniejsza jednostka ale frajde daje taka z jazdy ze glowa mala betka jechala konkretnie i naprawde ciezko bylo mi sie z nia rozstac bo ja bardzo lubilem ze wzgledu na wypas i hardtop

ale r8 tez ma swoje zalety jak i wady ale mnie sie on poprostu podoba i to byl faktor decydujacy no i fajnie burczy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem auto zapewne idealne do miejskiej prędkości patrolowej :D gdzieś był taki tekst że R8 ma bardzo korzystny współczynnik ceny do szybkości ściągania majtek przez laski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety krawezniki odpadaja a i musze wjazd do garazu podniesc bo mi taka plastikowa oslona (ktora niby po to jest aby informowac ze jest za nisko) ocieram

po tym wzgledem jest masakra piesc miesci sie pionowo miedzy podloga auta a podloga w garazu :wink:

w sniezne dni to nie jest auto na droge wiec stoi sobie w cieplym garazu a smigam klekotem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]jest tez rs6 5,2 fsi na turbinie ten to zostawia najsilniejszy r8 560 ps w krainie marzen :))

ale s6 ma chyba 3.0 333ps jesli sie nie myle ta najnowsza naturalnie ta wczesniejsza miala 4,2 fsi ale z ta buda nie da rady r8

s5 coupe przedlift ma 4.2 354KM

s5 polift coupe / s5 sportback i s5 cabrio oraz s4 b8 maja 3.0 333KM

rs6 c6 ma 5.0 tfsi a nie 5.2fsi ;)

i jest to 5.0 + 2 turbiny i 560KM

s6 c6 ma 5.2 fsi bez turbin i 435KM

s6 c7 ma 4.0 TFSI i 420KM

s8 d4 ma 4.0 TFSI i 520KM

RS6 c7 ma 4.0TFSI i 560KM

i akurat sie z szymeniem zgadzam bo sam widzialem testy w ktorym s8 d4 robilo 3.5s do 100km/h :) a sam najpierw w to nie wirzylem...

w testach ktore czytalem z gazet mierzone s7 ktore ma ten sam silnik co s6 c7 i 0-100 robilo 4.2 z testu

wiec mysle ze te 3.9- 4.0 do 100km/h jest realne

natomiast dane typu 3.7 to audi samo podalo ale do 60 mph :) czyli 96km/h :)

Niestety w tym aucie pomiedzy 96 a 100km/h jest zmiana biegu ktora trwa tyle co nic ale jednak cos trwa i pare dziesiatych czasu zabiera.

druga sprawa to taka ze r8 4.2 FSI nigdy za bardzo nie jechalo ( w teoretycznym tego slowa znaczeniu ) bo jest tam silnik 4.2 fsi ktory jak kazdy wie lubie zbierac w sobie nagar i nie trzymac mocy ( na racingforum sa wykresy aut typu 330-380KM )

ale r8 mimo ze " nie jedzie " w porownaniu do s6 c7 o tej samej mocy .... to pewnie frajda z prowadzenia, wyglad, oraz ogolny FUN jest duzo lepszy :)

pozatym r8 to juz stosunkowo stare audi w porownaniu do s6 c7 ( a zwlaszcza silnik wolnossacy 4.2fsi vs 4.0TFSI ) i skrzynia tez w porownaniu do s-tronic`a ( chyba stronic tam siedzi ? ) z s6 c7 to juz tez "wiekowa" konstrukcja.

temat kto kogo objedzie lepiej odpuścić bo to temat w stylu spalania i legend ile to pali 1.9tdi w mieście 4.5 , 5 w porywach 5.5 :wink:

to tez prawda :)

1. temat spalania

2. temat osiagow gdzie ludzie sie sprzeczaja o dziesiate sekundy

3. temat diesel vs gaz vs benzyna

to trzy najfajniejsze tematy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...