Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapalająca lampka aku


kris071287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem otóż byłem na urlopie i nagle zapaliła się lampka aku i cały czas świeciła, Ok pojechałem do warsztatu zregenerowali mi alternator (szczotki łożyska), wróciłem z urlopu i już szczęśliwy że wszystko ok. Aż do dziś:( znowu ta sama sytuacja odpalam samochód i kontrolka aku świecąca, dodaje gazu i znika ale słychać było jakieś żęchnięcie. I pytanie co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęglo alternatora może być na wykończeniu. Słychać wtedy takie trzaski z okolicy alternatora.

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jak wymienisz napinacz paska toi potem zaraz leci sprzęgiełko. Objaw padającego sprzęgła to trzaski z jego okolicy na wolnych obrotach i w momencie zmniejszenia obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak się wymienia napinacz paska to obligatoryjnie trzeba wymienić koło pasowe alternatora.

Możliwe że przywieszają się szczotki na regulatorze, orientujesz się czy wsadzili jakiegoś Boscha czy chińczyka ?? Druga rzecz, wymieniali również komutator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam takich trzaskow jak kolega wyżej napisał nie zauważam czyli to raczej nie sprzegielko, kolego nie wiem dokładnie jakiej firmy szczotki wsadzone ale robiłem to w serwisie bosha a więc chyba lipy nie wsadzili ,a ten komutator podobno wymieniali. Dzisiaj rano odpalajac auto znów kontrolka zapaliła się, dodalem gazu i tak jakby coś ruszyło się,bo przez 10s. było takie słychać coś (koło jakies jakby zaczęło chodzić ) lampka znikła ładowanie ok i cisza tylko nie pokoil mnie właśnie ten dźwięk może to napinacz paska ? Ale jak patrzyłem pod maskę to wszystko wyglada ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaski głowy nie urywają ale słychać wyraźne stukanie. Napinacz niema nic do tego. Co najwyżej pasek by piszczał a nie był by brak ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest w porządku ,. przyczyna tkwi w samym alternatorze , no chyba że pasek jest luźny ale to przecież by ci piszczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...