Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9 AJM] Do 180 km/h bez problemu ale później...:/


ender

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że tę A4 mam od niedawna postanowiłem sprawdzić na autostradzie ile pojedzie max i ew. jak się zachowuje przy prędkosciach w okolicach 200 Km/h. I co się okazało, otóż do 180 auto bardzo ładnie i bez protestów ciągnie, natomiast po przekroczeniu tej prędkości osiągnięcie 190 trwa już wg. mnie o wiele za długo a auto sprawia wrażenie jakby osiągniecie 200 było dla niego zadaniem niewykonalnym :( Mówię oczywiście o wskazaniach prękościomierza a nie faktycznej prędkości. Wydawało mi się że 115 KM w PD będzie miało wyższą prędkość max niż AFN z 96r, którym bez problemu uzyskiwałem 200. Chyba, że się mylę? Proszę o opinię forumowiczów co może być tego przyczyną i jak to wygląda w ich audiczkach.

zle zaczales kolego i zapraszam najpierw do NEWBIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ender, moze licznik nie przeklamuje i tyle.

Ja swoim dawniej osiagalem max zadana przez producenta i moze przy sprzyjajacych warunkach poszedl by wiecej ale trwalo by to dlugo.

Proponuje zrobic logi, zobaczymy jak Ci pompuje, jak pom,powtryski i przeplywka.

Wlansie moze przeplywka juz nie domaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie powyzej 180 km/h to juz jest meczarnia dla 1.9 TDI .... ale po bolach powinien osiagnac wymarzone 200 km/h .... :twisted:

jezeli mowisz ze zbiera sie dobrze to jak juz Pikuś powiedzial moze to byc kulejaca przepływka .....

nie ma co wrózyc z fusów... trzeba zrobic logi i zobaczyc ...

P.S moze twoj egzemplarz poprostu tak ma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Takie małe OT

1Z nie dławi się z powodu zbyt wysokich obrotów na 5tce, osiąga około 4100 czy jakoś w okolicach i dalej już po prostu nie możę

Myślę że na 4ce miał by taką samą Vmax jak na 5tce, ale za to przy odcięciu, ale nie próbowałem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze opinie doszedłem do wniosku, że to nie z autem jest coś nie tak tylko z moimi oczekiwaniami :] Napisałem, że od 180 idzie wolno ale faktem jest, że auto cały czas przyspieszało. Przy 187/188 na h musiałem hamować bo -oczywiście- jakiś tirowiec postanowił wyprzedzić innego tirowca, na autostradzie, w czasie krótszym niż 6 minut i tym samym ustanowić rekord kraju w tej kategorii. Wracając do meritum. Do tych fabrycznych wartości (195/198?:/) prawdopodobnie by dobrnął ale nie tego, szczerze mówiąc oczekiwałem. Dlatego, z początkiem grudnia, hakerzy z Wrocławia zaaplikują niuni kurację wzmacniającą do cirka about 150 klaczy i myślę, że będzie dobrze :) Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam aletem na czeskiej autostradzie 210-215 śmigałem bo mnie gościu w mondeo wkurzył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...