Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie TYŁ w audi a4/a6 quattro zywotnosc ceny itp ;)


lucjar11

Rekomendowane odpowiedzi

ojciec miał a6 2,5tdi quattro 140KM 97 rok ( nie wiem o jakim roczniku ty myslisz ) i nie było zadnych problemów

pamietam ze po zakupie wymienil zawieche ustawil zbieznosc i jezdzil 2 lata... potem ojciec mial wypadek, walnela w niego babka na rondzie Kaponiera, nie wiedziala ze musi ustąpić

i niestety a -szósteczka kasacja bo strzał był konkretny

nie mniej jednak, gdyby nie ten wypadek ojciec jezdzil by tym do dzis, 6 biegów w manualu to bylo cos pieknego

a koszta ? nie pamietam ile dał ale o cenę zestawu wahaczy mozesz zapytac Toma, Tom77

ma czesci w bardzo przystepnych cenach, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył w Q wyjdzie bardzo podobnie jak przód jeśli nie drożej.....ja zmieniałem na LM 3 lata temu (jakieś 150k km ) i do dzisiaj jest spokój ...polecam :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to czeka..czyli najlepiej zapytać się Toma77.

Orientuje się ktoś ile jest tego z tyłu w quattro do wymiana? Tam chyba są stalowe wahacze więc można tylko tulejki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przymierzam się do wymiany tylnych elemntów zawieszenia u Brata Pacient to a4 1.8 quattro adr ile tych tulejek jest i jakie koszty od sztuki gdzie kupowaliśćie ?? czy idzie samemu te tulejki powciskać czy tylko prasa>>??

ma ktoś jakiś polecany sklep gdzie to można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to tulejek jest od groma :decayed:

W Quattro pewnie więcej jest,a w FWD z tyłu zauważyłem 2 tuleje tylnej belki, jedną mam lekko popękaną przez lekko utwardzone i obniżone zawieszenie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przymierzam się do wymiany tylnych elemntów zawieszenia u Brata Pacient to a4 1.8 quattro adr ile tych tulejek jest i jakie koszty od sztuki gdzie kupowaliśćie ?? czy idzie samemu te tulejki powciskać czy tylko prasa>>?

ma ktoś jakiś polecany sklep gdzie to można kupić?

W wahaczach i zwrotnicy to tylko prasa kolego ....nie liczyłem ale było wszystkiego naście sztuk :wink: ..a co do sklepu to najprościej..intercars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja u siebie zmieniałem wszystkie gumy,drążki,łączniki i łożyska z tyłu.Drążki kupiłem na alledrogo jakieś zamienniki, a reszta była lemforder ale to już mechanik kupował w intercars, za wszystko z wymianą zapłaciłem 2600 w tym też dwa dolne wahacze na przód były (TRW) no i zbieżność do tego 100zł z tym że jeszcze coś z przodem jest nie do końca tak jak trzeba i muszę dojść co jest nie teges, a na zbieżności nie ma co oszczędzać i jechać do porządnego warsztatu, już raz miałem wymianę łożyska z tyłu i zbieżność u jakiegoś magika co podobno znał się na rzeczy a zbieżność ustawił śrubami od kątów i po pół roku oba łożyska padły,,może i 2600 wydaje się dużo ale u mnie siedziały jeszcze ori gumy więc ja te wytrzymają połowę tego co ori to prędzej auto się rozsypie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to drogo Cie to wszystko wyszło:wink: o chyba że z przodem ta cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył pracuje w bardziej ograniczonych zakresach ....dlatego częściej się robi przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 B5 ma przejechane 260tys km i jeszcze nic nie bylo robione z tylu, przod juz sie odzywa powoli natomiast tyl jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda taka że w tym zawieszeniu z przodu tylko sworznie lecą, a guma trzyma,no a z tyłu praktycznie same gumy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne zawiecha w B5Q jest bardzo solidna

często rdzewieje na wylot górne mocowanie amortyzatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...