Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawiew


Macin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sadze, ze lukas23, dobrze napisal i ja tez tak mysle bo po co ma Ci dmuchac zimnym powietrzem.

Zreszta kto to wie co szkopy chcieli tym uzyskac, ale wydaje mi sie, ze to norma a nie blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i to jest zagadka, przynajmniej jak na razie

bo tez nie wiem co helmuty chciały osiągnąć

ale uważam że opcja AUTO działa jak powinna

ale gdy jest wyłączona to wiatr powinie walić mi po czole bo to w końcu samochód i jego wyposażenie jest dla mnie i na moich usługach a nie ja dla niego :mrgreen:

przynajmniej w poprzednim aucie również AUDI C4 tez miałem klimatronik i tam nie zmieniało samo siły nadmuchu bez włączonej opcji AUTO :cool:

więc wniosek nasuwa się sam że coś chyba jest nie tak

no chyba że nowa myśl techniczna miała inne założenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jesli jest cos nie tak to kto ma odwrotnie bo jak narazie to widze ze kazdemu zmienia sie sila nadmuchu jak nie jest w trybie auto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie panowie nie wazne czy z auto czy bez jesli silnik zlapie tempreature taka jak jest ustawiona na klimaktroniku to wtedy zwieksza sie sila nadmuchu dla mnie bylo to logiczne po co ma wiac zimnym powietrzem darmo :razz:

Dokładnie tak jest. Latem, samochód nagrzany na słońcu,wewnątrz jakieś 50 st. (jak nie więcej), ustawiona temp. na klimatroniku 18 st. C, po przekręceniu kluczyka od razu daje nawiew na (prawie) max. Teraz, temeratury w granicach 5-10 st., klimatronik ustawiony na 22 st. po przekręceniu kluczyka spokój - dopiero jak silnik się rozgrzeje, zwiększa się siła nawiewu. Latem widocznie głupieje, bo nie wie, że spręzarka jeszcze nie chodzi i nie chłodzi :wink: a zimą czeka aż będzie czym grzać. Dla mnie było to jak najbardziej normalne, bo po co ma mi wiać po oczach lodem - dopiero jak się nagrzał czuć było ciepłą bryzę na twarzy :twisted:

P.S. Opisane sytuacje bez opcji AUTO. Od jakiegoś czasu dioda na tym przycisku u mnie nie gaśnie - świetny patent.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi ręcznie przed zgaszeniem nie był wylączony klimatronik to załancza sie po 6 s od przekręcenia zapłonu. Nawiew jest zawsze korygowany elektronicznie nawet na manualu jak pociągnie sie nawiew to współgra to jeszcze ze sterowaniem (przy mocniejszym depnięciu aby klima nie obciążała zbytnio nadmuch jest redukowany). Na początku denerwowało mnie to że dmuchawa chodzi na jednej kresce (czyli jakby wcale) ale przy obecnej pogodzie widze że to się sprawdza - tryb auto (temp. 20st.C, nawiew 1 kreska na rozgrzanym 3, sprężarka pracuje) i szyby nie parują pomimo jednej kreski nawiewu. a zawsze myślałem że trzeba przeciągi robić by odparować szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja AUTO jest bardziej od rozdziału: góra <-> dół <-> środek, niż od prędkości nawiewu. Jeśli komuś się nie podoba prędkość wiatru to można przecież zmniejszyć ją ręcznie i wtedy nie podniesie się automatycznie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, SebMis,

chyba nie czytacie uważnie :mrgreen:

nikt nie pisał o zwiększających czy zmniejszających się obrotach przy włączonej klimie

temat tyczy się przy wyłączonej klimie

Jeśli komuś się nie podoba prędkość wiatru to można przecież zmniejszyć ją ręcznie i wtedy nie podniesie się automatycznie wyżej.

i tu jest pies pogrzebany bo nie powinno a podnosi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, ze chyba podnosi dopiero jak sie nagrzeje bo jesli zrobil by to wczesniej to logiczne, ze dluzej nagrzewalby sie silnik. Te silniki maja bardzo wysoka sprawnosc i wolno sie nagrzewaja, wiec to moze byc tez dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, SebMis,

chyba nie czytacie uważnie :mrgreen:

nikt nie pisał o zwiększających czy zmniejszających się obrotach przy włączonej klimie

temat tyczy się przy wyłączonej klimie

Jeśli komuś się nie podoba prędkość wiatru to można przecież zmniejszyć ją ręcznie i wtedy nie podniesie się automatycznie wyżej.

i tu jest pies pogrzebany bo nie powinno a podnosi :cool:

no właśnie pojawi się "man" na wyświelaczu siła nawiewu się zmieni ale na jakiś czas póki temp. we wnętrzu się nie zmieni bo wtedy funkcja auto i tak zmieni siłe nadmuchu, trzeba by wtedy wraz ze swoją zmianą siły nawiewu wyłączać Auto żeby nam nie ingerowało w nastawy hmmm tylko mnie zastanawia dlaczego przy ponownym załączeniu Auto zawsze załancza klimę ze niby ogrzewanie jest wydajniejsze z załączoną spreżarką i osiągnie szybciej zadaną temp. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur, SebMis,

chyba nie czytacie uważnie :mrgreen:

nikt nie pisał o zwiększających czy zmniejszających się obrotach przy włączonej klimie

temat tyczy się przy wyłączonej klimie

Jeśli komuś się nie podoba prędkość wiatru to można przecież zmniejszyć ją ręcznie i wtedy nie podniesie się automatycznie wyżej.

i tu jest pies pogrzebany bo nie powinno a podnosi :cool:

Obojętnie czy tryb auto manual czy z klima czy bez obroty zawsze są sterowane. Wszystko zależy od obciążenia silnika oraz jego temperatury. Z biegiem czasu klimatroniki się zmieniały a jeszcze częściej oprogramowanie do nich jednak we wszystkich jest tak jak napisałem w pierwszym zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy tryb auto manual czy z klima czy bez obroty zawsze są sterowane

no to inżynierowie nie popisali sie skoro użytkownik nie może sam ustawic tego na co ma ochote (np. wiatru na czoło :mrgreen: ) tylko musi co chwile zwiekszac czy zmniejszac

jest to w takim razie przyklad nowego rozwiązania, nowych technologii które ustepują np starym pokrętłom :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację zdeniu jesteśmy niewolnikami elektroniki jeszcze trochę to nawet komputer będzie decydował kiedy i czy wogóle będe mógł pierdnąć w siedzenie :mrgreen:

a ja tak lubię :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak lubię

sorry za OT ale kolega jest pszee :mrgreen:

wybierasz sie na zimowy zlocik :?:

moze jakiś koncercik odstawisz :roll: :mrgreen: :lol:

lukas23 : i tym optymistycznym postem :lol: zakonczmy wywody bo uwazam ze wsio sie wyjasnilo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...