Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymi na niebiesko/fioletowo. Czego oznaka?


pablo15005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu jak można powiedzieć że przegonie audiczke (ponad 100km/h) to można dostrzec za mną niebieski/fioletowy dymek :( Oleju niby dużo nie ubywa (nieszczelności). Moje pytanie jest takie co mogło się już zacząć "kończyć" w silniku i jakie byłby jego koszta tak biorąc opcję wymiany tego lub owego żeby to miało ręce i nogi.

Przebieg już swój posiada 308 tys. Zalany motulem 10w40 :/ Proszę o pomoc i porady jak cenowo mniej więcej wyglądałby taki remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze bądź pierścienie, jeśli pali ci od strzała i dynamike ma w porządku to pewnie czas na uszczelniacze ewentualnie remont głowicy żeby już wszystko mieć z głowy za jednym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, z rańca do długim postoju nie zadymi niema takiej opcji. Pompa paliwa była wymieniana... Niestety wsadzony zamiennik z pupy i pompa swoimi czasy bzyczała w zbiorniku, teraz od jakiegoś czasu nie zwracałem na to uwagi. Z zapaleniem jest tak że zachełta parę razy i pali, po zgaszeniu i odpaleniu po jeździe odpala dobrze. Od jakiegoś czasu leje tylko 98 sporadycznie czasem 95... Jakie koszta pi razy drzwi by były takiego remontu jak wyżej kolega pisze? Opłaca się to? bo w swoim mieście znalazłem silnik 200tys przebiegu za 700zł, i tu jest pytanie co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiego remontu może sięgać kwoty około 1500 tyś zł a nawet i więcej, może dojść na spokojnie do 3 tyś,bo wymiana samych pierścieni, i remont głowicy to tylko częściowy remont a w silniku po rozkręceniu go na części może wysypać się wszystko, coś może pęknąć itp. No i sam mechanik może coś uszkodzić przez swoją głupotę i nie właściwe obchodzenie się z narzędziami :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej silnik z jakąś gwarancją rozwuchową kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu trzeba się dobrze zastanowić widzę, po niedzieli mam prowadzić auto do mechanika...rozbierze i jak koszt będzie przekraczał wartość naprawy to będzie konieczna zmiana silnika :P Jak się go pytałem to mówił ze ~ w tysiącu z częściami powinno się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest loteria bo może nie być nic poważnego a może się okazać że trzeba sporo części wymienić a to już są koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zaczynacie od razu od wymiany silnika ? Trzeba odkręcić korek wlewu oleju i zobaczyć czy nie wylatuje dym , zrobić ewentualnie próbę olejową a dopiero później się zastanawiać co dalej. A na końcu się okaże że to tylko uszczelniacze zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się okazało że będą to małe koszta naprawy, a wymiana uszczelniaczy zaworowych jaki koszt pi razy drzwi? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie jak np wylatuje dym po odkreceniu korka wlewu oleju?? bo nie rozumiem co to ma wspolnego. mi kiedys wymieniał mechanbik uszczelke pod głowica w golfie 3 i tez miał sie zmiescic w 700 zł a co do czego to zapłaciłem 1400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie jak np wylatuje dym po odkreceniu korka wlewu oleju??

Przedmuchy do skrzyni korbowej , czyli wyeksploatowane pierścienie i spalanie oleju. Wtedy można rozważać wymianę silnika bądź remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu leje tylko 98

To paliwo nie nadaje się do tego silnika i tylko go prędzej dobije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu leje tylko 98

To paliwo nie nadaje się do tego silnika i tylko go prędzej dobije.

Czemu tak? :> U mnie jak się normalnie jeździ to nie dymi, dopiero jak przegonie szrota to się robi nie ciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...