Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kryteria przy wyborze kasku motocyklowego


lolek3003

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam choc tak naprawde nie wiem czego mam szukac. Jakies konkretne kryteria co do kasku? Wiadomo procz rozmiaru.

Chodzi tu jak by nie patrzec o bezpieczenstwo wiec warto wiedziec co sie kupuje. Wygoda tez nie jest obojetna.

Jakies porady sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy na jakie moto szukasz kasku.

Jak na sciga to szukaj takiego zebys przy wyższych predkosciach nie ogluchnal od szumu powietrza, mile widziany bedzie tez antifoog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj aby nie był za ciasny bo podczas jazdy bedziesz sie wku...rwiał

jak załozysz kominiarke to powinno byc na styk

firm jest do zaje....a, Shoei do bardzo dobra firma

ja bym zastanowił sie jeszcze nad Caberg-iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHOEI XR 1000 ROZMIAR M DWIE SZYBKI GRATIS (2606120166) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ja osobiście mam takie coś, kupowałem z neta obmierzyłem głowę i zamówiłem , trafiłem idealnie. Bardzo fajny kask, możną używany trafić za bardzo fajne pieniądze.

wiadomo nie jest to jakiś najwyższy model ale na głowie podczas jazdy spisywał się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile pieniążków chcesz przeznaczyć na kask. Jaką jazdę preferujesz bardziej turystyczna, sport czy tor.

Ja posiadam Suomy Excel typowo harcorowy kask z rewelacyjnym antifogiem, jednak w codziennym użytkowaniu się nie sprawdzi. Siedzi

mocno na głowie i ciężko się go ściąga i zakłada a poza tym jest głośny.

Firmy które powinieneś brać pod uwagę to przede wszystkim Arai, Shoei, Shark no i oczywiście suomy (vandal) na końcu Agv.

Polecam też bardzo HJC fg15 i Nolan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę trzy lata już w LS2 i to dość niski model jak kupowałem dopiero firma wchodziła na polski rynek i tylko takie były, jestem zadowolony co więcej sam handluje teraz tymi kaskami u siebie w sklepie jakbyś się zdecydował czy miał jakieś pytania pisz ceny mam lepsze niż na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Araia smigalem w nim pare lat i zadowolony bylem.

Trzymaj sie zasady "na zdrowiu sie nie oszczedza" :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze ilu tu motocyklistow:decayed: jak masz sciga to niezaluj kasiory leb jest jeden LWG:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kota mozna dostac od dostepnej ilosci kasków :kox:

a pod koniec lat 80-ych żeby jezdzic na motocyklu

to sam musiałem robic sobie kask z żywicy i waty szklanej :facepalm:

bo do wyboru były tylko "orzechy" :polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl też o kasku z blendą przeciwsłoneczną - często modele z tego roku zostały właśnie wzbogacone o nią - ja osobiście jeżdżę w shark s700, blenda to genialna sprawa, jak jest słońce to jeździsz z nią, jak nie ma po prostu chowasz, nie musisz przekładać szybek, a co gorsza wozić np. drugą w plecaku/kufrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak @Julo... kask z blendą, bardzo praktyczny dodatek.

...nie musisz przekładać szybek, a co gorsza wozić np. drugą w plecaku/kufrze
które bardzo łatwo porysować. szczególnie typu IRIDIUM

druga sprawa czy planujesz jeździć w deszczu... bo np. SHARK S900 sie do tego nie nadaje... :thumbdown:

do środka dostaje się woda...UCHYLENIE W TRAKCIE JAZDY ABY WYlać pogarsza tylko sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaski renomowanych marek spełniają normy ale ważne jest także wygoda i przydatność, bo na nic ci kask który przecieka... kiedy do domu zostało kilkanaście kilometrów w deszczu.

tutaj macie testy kasków... miłej lektury.

SHARP Helmets - THE HELMET SAFETY SCHEME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze Cię naprowadzają. Od siebie dodam, że używam Shoei'a xr 1000 i jestem bardzo zadowolony, nie przecieka, ma wpinanego antyfoga i ma dobrą aerodynamikę, co przy wyższych prędkościach się przydaje, a na drugą przyciemnianą szybkę mam torbę oxforda(saszetkę).

Następny, który bym kupił to z Shoei xr 1100 lub x-spirit, albo któryś z modeli Arai'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...