Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Air bag -co to może być przyczyną


koziol1006

Rekomendowane odpowiedzi

po wlaczeni silnika Pali mi Sie airbag caly czas bylem u kolegi na kompie wykasowal bledy I jezdzilem caly dzien bylo ok po bocce problem snowy wystepuje caly czas Sie Pali czym to moze nyc spowodowane gdzie szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wlaczeni silnika Pali mi Sie airbag caly czas bylem u kolegi na kompie wykasowal bledy I jezdzilem caly dzien bylo ok po bocce problem snowy wystepuje caly czas Sie Pali czym to moze nyc spowodowane gdzie szukac
ale jaki byl bład ci juz nie powiedzial :whistling: Pewnie prawy lub lewy fotel...trzeba sprawdzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była walnięta żółta kostka pod prawym fotelem. Są 2 jedna w podłodze a druga pod siedziskiem, wyrzuciłem ta pod siedziskiem i polutowałem na krótko, wykasowałem błędy i od tamtej pory wszystko hula :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyrzuć fotel w którym był błąd, wyczyść dobrze styki możesz popryskać kontaktem żadnym WD40 !!!! I wtedy zobaczysz, jeżeli to nie da efektów to czeka Cie zastąpienie oryginalnych kostek- możesz kupić inne 2 pinowe albo polutować do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wkleić numer błedu i wszystko stanie sie jasne :wink:

Pod fotelem to raz a tez moze być na słupku zasniadziała wtyka od czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pweno na kompie wyskoczylo gdzie masz szukac problemu czy to od poduszki w siedzeniach czy kurtynach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz poprawnie pisać?

Jeśli wywala błąd poduszki bocznej to najpewniej jest to wina kostki pod siedzeniem. Tak jak koledzy pisali, przeczyść ją. Dodatkowo sprawdź czy pod fotelem nie jest mokro, może gdzieś masz przeciek i kostki są zawilgocone. Jeśli masz możliwość, wklej błąd jaki wyskakuje, to ułatwi diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za pisownie ale pisałem z kom. jutro przyjdzie mi kabel do vag-a to sam spróbuje sprawdzić bo ten koleś skasował mi błąd ale jakimś innym programem. Kostki przeczyściłem specjalnym środkiem.Jutro napiszę co i jak.

Dzisiaj zrobiłem skana i wyszło takie cuś

Control Module Part Number: 8E0 959 655

Component and/or Version: Airbag 8.4E 4001

Software Coding: 0010602

Work Shop Code: WSC 63351

1 Fault Found:

01217 - Side Airbag Igniter: Driver Side (N199)

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

---------- Post dopisany 14-09-2012 at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2012 at 16:09 ----------

jakies pomysly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazłem przyczynę kostka pod siedzeniem była rozpięta.Jak się okazało uchwyt przy kostce "męskiej jest zepsuty nie chce bardzo się trzymac owinąłem to izolacją żeby było ciaśniej ale chce zrobić to dobrze więc pytanie brzmi gdzie,ile taka kostka kosztuje i czy sam wymienię ułamany element -kostke chyba się przepaławia(gdybam) jak ktoś już ją wymieniał proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na pewnym podłączeniu kup w sklepie elektryczno motoryzacyjnym łączniki do hidów będziesz miał stałe podłączenie poduszki i na pewno nic Ci się już nie zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4/B6 Witam, u mnie mam coś takiego

Adres 15: Airbag Plik etykiet: 8E0-959-655-84.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 959 655

Komponent: Airbag 8.4E 3001

Kodowanie: 0010602

Kod serwisu: WSC 63351 000 00000

VCID: F4ECCF40EE2A

Znaleziono 1 błąd:

01217 - Zapalnik bocznej poduszki powietrznej; strona kierowcy (N199)

001 - Górna wartość skrajna przekroczona - MIL zapalona

Czy też grzebać pod siedzeniem, zapaliła się mi nieoczekiwanie , po skasowaniu natychmiast zapaliła się znowu.Wiem ze zawsze można na Was liczyć .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano sprawdzę , dziękuję i jeszcze raz pozdrawiam.

Problem miałem z rozpięciem żółtej wtyczki, oczywiście nie rozkręcałem fotela.Po rozpięciu i spryskaniu "kontaktem" kilka razy . Po złożeniu i skasowaniu błędów problem zniknął.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...