Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe wspomaganie


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.09.2020 o 13:11, kamilch-1984 napisał:

 

Jaka pomoc na grupie,takie sprecyzowanie usterki :wink:

a może jednak podpowiesz co pomogło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem 
od kilku dni  ze wspomaganiem w a4 b8 2.0 tdi 2013r lift. Kierownica trudniej chodzi i nie odbija do końca przy wyjściu z zakrętu. Wspomaganie łapie jakby co 1/4 obrotu. Poza tym nie słyszę żadnych niepokojących dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, norbidu napisał:

Witam. Mam podobny problem 
od kilku dni  ze wspomaganiem w a4 b8 2.0 tdi 2013r lift. Kierownica trudniej chodzi i nie odbija do końca przy wyjściu z zakrętu. Wspomaganie łapie jakby co 1/4 obrotu. Poza tym nie słyszę żadnych niepokojących dźwięków.

Weź na początek wd40 psiknij w krzyżak drążka kolumny kierowniczej,który znajduję się w nogach między pedałami. Oczywiście Kręcąc w lewo i prawo.Drugi w komorze silnika zaraz za grodzią.  Jeżeli pomoże wtedy daj smaru białego np. do łańcucha.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 07:38, kamilch-1984 napisał:

Weź na początek wd40 psiknij w krzyżak drążka kolumny kierowniczej,który znajduję się w nogach między pedałami. Oczywiście Kręcąc w lewo i prawo.Drugi w komorze silnika zaraz za grodzią.  Jeżeli pomoże wtedy daj smaru białego np. do łańcucha.

Dzięki.

Pomogło smarowanie krzyżaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś co robi ten czujnik,zawór w maglownicy  a4 b8.Ma on wpływ na wspomaganie Screenshot_20220209-224625_Chrome.thumb.jpg.9fd173942aac174dfde21305d7bb18ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wersja z servotronikiem

zawór reguluje siłe wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownice mam zwykłą z tym zaworem i mechaniczną pompe wspomagania na pasek.Myślałem że jak serwotronik to już tylko i wyłącznie elektryczna.Czy moje słabe wspomaganie może być  od tego.Brak błędów w kompie.Krzyżaczki sprawdzałem.Może ktoś podpowie?

Edytowane przez Maciar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 07:29, norbidu napisał:

Dzięki.

Pomogło smarowanie krzyżaków. 

Cieszę się :banan: Po tym zabiegu jeżdżę już jakieś dwa lata.  Także nie obawiaj się wymiany drążka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 23:14, Dev napisał:

to jest wersja z servotronikiem

zawór reguluje siłe wspomagania

Czy to pewne info.Co jest w przypadku awari tego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilch-1984 napisał:

Cieszę się :banan: Po tym zabiegu jeżdżę już jakieś dwa lata.  Także nie obawiaj się wymiany drążka. 

No właśnie mechanik powiedział mi że najlepiej byłoby ten drążek kolumny kierowniczej wymienić bo jest zużyty i może być problem. Nowy 1600 używka 400.received_1017516439112811.jpeg.888b87a408670d000d454fa0dcd74724.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, norbidu napisał:

No właśnie mechanik powiedział mi że najlepiej byłoby ten drążek kolumny kierowniczej wymienić bo jest zużyty i może być problem. Nowy 1600 używka 400.received_1017516439112811.jpeg.888b87a408670d000d454fa0dcd74724.jpeg

Skoro mechanik stwierdził,więc musi mieć rację :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...