Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe wspomaganie


mtarnas

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to samo, tak te typy chyba mają? możesz sobie zakodować audi drive select i ustawić kiere na komfort jeżeli chcesz żeby cały czas leciutko chodziła ? masz na forum opisane jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam drive select, to chyba nic nie zrobię, trzeba się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. u mnie z kodów wynika, że mam servotronic a kiera chodzi niezbyt lekko. Tragedii nie ma i na postoju czy przy manewrowaniu jest w miarę o.k ale jak np wjeżdżam na rondo, czy skręcam w boczną uliczkę to tak ciężkawo trochę. Kierownica chodzi trochę jak w sportowym aucie, mały ruch i już reaguje, niby fajnie ale mogło by być ciut lżej. Nie mam porównania z inną b8 ale wydaje mi się, że jest trochę ciężej niz w mojej byłej b6. Coś nie tak chyba. :eusathink:

Też mam servotronic i przy feldze 19 cali kierownica chodzi ciężko np; parkowaniu , ustawiłem drive select i szału to nie dało :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam servotronic a kierownica chodzi ciężej niż w mojej byłej b6 ze zwykłym wspomaganiem. Po wyjsciu z zakretu muszę jej delikatnie pomóc wrócić do pozycji na wprost. Tak się zastanawiam, czy ten servotronic wogóle u mnie działa i czy jakby nie działał, np była wypięta wtyczka, to by jakieś błędy pokazało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kobuzzz, czy znasz procedurę kodowania vcds'em na opcję bardziej komfortową? Bo jedni piszą że się nie da inni że się da, tylko nie mogę znaleźć opisu jak to zrobić.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Poszukaj tematu o montażu i kodowaniu drive select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby o kodowanie wspomagania, mam servotronic 1N3 posiadam VCDS 12.12. Niestety nie mogę znaleźć jak i gdzie to zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koduje się wspomagania, tylko co najwyżej wymusza odpowiedni tryb Drive Select.

http://www.audienthusiasts.com/Project_ADS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak ustawić Drive Select? Czy jest jakieś stopniowanie siły wspomagania czy tylko tryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tryby.

Żeby to miało ręce i nogi, najlepiej dołożyć Drive Select - to są groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem sobie drive select i po ustawieniu na comfort kierownica chodzi tak samo jak wcześniej, na dynamic jest jeszcze ciężej.

Wygląda to tak jakby było coś przytkane albo pompa nie dawała wystarczającego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu z Was mam problem z ciężko działającym wspomaganiem w A4 B8 1N1. Chcąc uniknąć większych ingerencji mechanicznych zacząłem szukać innego rozwiązania. Czy ktoś z Was próbował dolać do układu jakiś specyfik ułatwiający kręcenie kierownicą? np: taki jak z postu powyżej. Czy to działa? Z jednej strony chciałbym polepszyć sobie prowadzenie auta, a z drugiej mam obawy czy nie uszkodzę pompy. Co radzicie?

Edytowane przez Rules9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem, że zawracam głowę, ale chciałbym podbić moje pytanie, nikt nie próbował dolać "czegoś" do układy wspomagania? Samochód jest świetny, tylko ta kierownica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny pomysł z dolewaniem czegoś, jeśli już warto chyba spróbować wymienić płyn w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mi ciężko kręci wspomaganie, ostatnio jeździłem a4b8 2015 190KM Quattro i kierownice było można kręcić jednym paluszkiem a servtronic nie było . a jest gdzieś napisane jak wymieniać płyn do wspomagania czy po wymianie będzie chociaż coś lepiej i jaki płyn dokładnie laliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kaiserman napisał:

Witam

Też mi ciężko kręci wspomaganie, ostatnio jeździłem a4b8 2015 190KM Quattro i kierownice było można kręcić jednym paluszkiem a servtronic nie było . a jest gdzieś napisane jak wymieniać płyn do wspomagania czy po wymianie będzie chociaż coś lepiej i jaki płyn dokładnie laliście ?

a4 b8 po lifcie mają elektyczne wspomaganie i nie ma już zbiorniczka z płynem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...