Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z ciśnieniem oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Panowie mam taki problem,a mianowicie podczas dłuższej jazdy zapala mi się na blacie kontrolka "olejarki" i komunikat o niskim ciśnieniu bądz stanie oleju.Oleju na bagnecie jest OK,sprawdzałem na zimnym silniku,na VAG-u brak błędów,w module "instruments" w jednym z bloków jest coś takiego"Oil Pres.<-min." po lekkim dodaniu gazu chwilowo pokazuje "Oil Pres. OK".Olej wymieniałem ok 4,5 miesiąca temu.Dodam,że dzieje się tak tylko podczas jazdy w trasie,po wyłączeniu zapłony i ponownym odpaleniu silnika jakiś czas jest OK.

Proszę o wszelkie sugestie co może być przyczyną.Pacjent to A6 C5-AWT 1.8T

PZDR

Opublikowano
Witam!

Panowie mam taki problem,a mianowicie podczas dłuższej jazdy zapala mi się na blacie kontrolka "olejarki" i komunikat o niskim ciśnieniu bądz stanie oleju.Oleju na bagnecie jest OK,sprawdzałem na zimnym silniku,na VAG-u brak błędów,w module "instruments" w jednym z bloków jest coś takiego"Oil Pres.<-min." po lekkim dodaniu gazu chwilowo pokazuje "Oil Pres. OK".Olej wymieniałem ok 4,5 miesiąca temu.Dodam,że dzieje się tak tylko podczas jazdy w trasie,po wyłączeniu zapłony i ponownym odpaleniu silnika jakiś czas jest OK.

Proszę o wszelkie sugestie co może być przyczyną.Pacjent to A6 C5-AWT 1.8T

PZDR

lepiej tak nie jeździj bo jak mi się pojawiła kontrolka ciśnienia oleju i próbowałem dojechać do domu to rozwaliłem silnik. jak chcesz mieć dobry silnik to lepiej nim nie jeździj i do mechaniora (chyba że sam masz smykałkę do takich rzeczy)

Opublikowano

Zmierz ciśnienie oleju.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam!

Odświerze temat ponieważ zauważyłem jeszcze jedną rzecz,a mianowicie podczas jazdy gdy zapaliła się kontrolka "olejarki" zapaliła się też kontrolka "check engine" błąd 17536.Zastanawiam się czy przyczyną może być zapchana odma i ezektor(jak element układu podciśnienia).Dodam,że na VAG-u w grupie 032 były wartości dodatnie tzn. +3,7% i +25%.

Acha i jak odkręciłem korek oleju(silniik włączony to strasznie dmuchało z wlewu oleju i z rurki w której jesta bagnet).Acha i czasami jak odpalam auto zapala się kontrolka niesprawnego układu hamulcowego(takie kółko z wykrzyknikiem w srodku) ale po klku sekundach gaśnie.

Opublikowano

Masz HIDy?

Opublikowano
  • Autor

Nie mam,a co to ma do rzeczy?

Opublikowano

Odma nie ma nic do kontrolki oleju

Dwa, nie masz układu podcisnieniowego ale cisnieniowy

Trzy, jaki masz olej

Domniem że jest to albo wina czujnika, albo zbyt gestego oleju, lub zapchanej lub mało już wydajnej pompy, zmierz ciśnienie i będzie wszystko jasne

Wysłano z HTC EVO 3D X515m z użyciem Tapatalk

Opublikowano
Nie mam,a co to ma do rzeczy?

Często gęsto jak ma się HIDy to lubi wywalić błąd ABS i ESP :hi:

Opublikowano
  • Autor
Odma nie ma nic do kontrolki oleju

Dwa, nie masz układu podcisnieniowego ale cisnieniowy

Trzy, jaki masz olej

Domniem że jest to albo wina czujnika, albo zbyt gestego oleju, lub zapchanej lub mało już wydajnej pompy, zmierz ciśnienie i będzie wszystko jasne

Wysłano z HTC EVO 3D X515m z użyciem Tapatalk

Nie ciśnieniową tylko podcisnieniową.Ezektor jest jednym z elementów tej instalacji więc myślałem,że jeżeli jest nie sprawny może być przyczyną błędu:17536.

Opublikowano

Jeśli podejżewasz eżektor możesz go łatwo sprawdzić, odepinij ten czarny wąż który wychodzi z kolektora i wchodzi do eżektora i dmuchnij najlepiej sprężarką nie za mocno tak z 1 bar, sa w nim dwa zaworku kierunkowe które blokują przepływ powietrza w strone odmy i w strone wspomagania hamulców nie powinny przepuszczac powietrza.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.