Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 2.0TQ] vs [B6 S4] Avant - mini test porownawczy


snowboarder

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedł nowy model A4 wiec pewnie można sie spodziewać "lepszych" upustów niż zazwyczaj. Porównaj cenę A4-B7 i A4-B8 może warto jednak pomyśleć o nowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedł nowy model A4 wiec pewnie można sie spodziewać "lepszych" upustów niż zazwyczaj. Porównaj cenę A4-B7 i A4-B8 może warto jednak pomyśleć o nowym modelu.

przyznam, że trochę na to licze ;)

dowiadywałem sie juz troche na ten temat, jednak nie mam w miare konkretnych informacji :)

nowy jest naprawe piekny, ale przyznam, że wahałem sie pomiedzy 1-2 letnim a nowym-b7 i ta a4-b7 to w tym momencie i tak jest juz na skraju wytrzymalosci budzetu :>, oczywiscie dodaje jeszcze koszty sprowadzenia, koszty "polskie", ubezpieczenie i dlatego tez musze przyhamowac :)

jeszcze mam troche czasu na decyzje, sam jestem ciekawy jaki bedzie efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak sprawę stawiasz to nie gdybaj tylko szukaj roczniaka jakiegoś - będzie to "prawie" nówka a w niczym gorszy od nowego a do tego wyraźnie taniej. Może będzie mialo lepsze wyposażenie itp. Mowa oczywiście o B7.

Nie wiem jak wyglądają koszty sprowadzania nowego i używanego bo to też nie jest bez znaczenia. W przypadku używanego pewnie łatwiej w jakiś sposób zaniżyć cenę (niższe koszty importu) - np. mówiąc aby odliczyli przynajmniej cenę wyposarzenia itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak sprawę stawiasz to nie gdybaj tylko szukaj roczniaka jakiegoś - będzie to "prawie" nówka a w niczym gorszy od nowego a do tego wyraźnie taniej. Może będzie mialo lepsze wyposażenie itp. Mowa oczywiście o B7.

Nie wiem jak wyglądają koszty sprowadzania nowego i używanego bo to też nie jest bez znaczenia. W przypadku używanego pewnie łatwiej w jakiś sposób zaniżyć cenę (niższe koszty importu) - np. mówiąc aby odliczyli przynajmniej cenę wyposarzenia itp itd.

sytuacja wygląda w tym momencie tak, że firma, która będzie mi auto sprowadzać ma dokładnie rozeznać 2 opcje.

1. to nowa a4-b7 w przypadku atrakcyjnej oferty dealera na b7 własnie ze wzgledu na nowa b8.

2. ta sama b7 tylko roczna np.

transport auta jest uzalezniony od miejsca gdzie go kupisz i odleglosc jaka jest do wschodniego wybrzeza.

czyli nowe ma przewage bo mozna kupic ja juz na wschodzie, a roczne mozna trafic np na zachodzie lub w centrum i wtedy transport lądowy waha sie nawet do 500 usd.

nie zasmiecam watku tej slicznej a4 z tytulu :)

pewnie im blizej kupna tym wiecej bede pytal :)

a potem jeszcze wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 2.0t mniej wyjezdza przodem niz s4? czy odczuwasz jakies lepsze zachowanie tego lub tego silnika na zakretach??

Czy 2.0t modowales moze??

Czy gdybys mial do wyboru :

5 letnie s4 i 4 letnie 2.0t oczywiscie oba w Q ktore byś na chwile obecną wyrwal mowa o aucie w tej samej cenie.

A co powiesz o nowy s3 8p ? jechales moze bo ponoc chwala strasznie tego haldexa ze to juz prawie jak torsen ze nie lapie juz po uslizgu tylko jak wchodzi mocniej w zakret to juz automatycznie przed poslizgiem lapie?

Generalnie podobaja mi sie 3 autka s3 jest najszybsze ale nie wiem jak z haldexem a 2.0tfsi napewno jest bardziej rozwojowe niz s4 a napewno bym chcial miec z 5,5 do setki ewentualnie lekko modojac a4 2.0tfsi np na osprzecie s3.[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2009, 21:05_________________________________________________cisza jak w polu..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ktos kto mial 2.0tfsi i s4 jednoczenie nie jest kotletem i takiego znalesc to nielada wyczyn.]

Jesli chodzi o ten porownawczy bedzie to najbardziej wiarygodna osoba lecz narazie szukam wiecej opini bo bede stac przed takim dylematem.

Jestem wegeterianem nie jadam kotletow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie bylo malo jest osob co ma 2.0tfsi i s4 jestem ciekaw i tyle reszta postow to szmata gdzie jest gdybania i teori duzo to jest wartosciowy post ale niestety autor siedzi cicho.

wszystko w porządku?

a nie lepiej odezwać się do autora osobiście, przez PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie bylo malo jest osob co ma 2.0tfsi i s4 jestem ciekaw i tyle reszta postow to szmata gdzie jest gdybania i teori duzo to jest wartosciowy post ale niestety autor siedzi cicho.

Zobacz kiedy autor wątku sie ostatnio logował, w profilu ma tez juz inna marka wiec zapomniał o tym forum raczej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...